BFA vyr. treneris I. Švabovičius: „Svarbiausia judėti į priekį“

Nepaisant neiškovotų taškų debiutinėse Pirmos lygos rungtynėse, „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) vyr. treneris Ivanas Švabovičius ir jaunasis saugas Ignas Kaškelevičius įžvelgė teigiamų dalykų ir žada toliau tik gerinti žaidimą.

Šeštadienį sostinės ekipa išvykoje 0:4 (0:1) nusileido Kauno „Hegelamnn“ komandai. Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova, tačiau antroje rungtynių dalyje iniciatyva priklausė priešininkams.

„Žaidėme prieš gerą komandą, tikiu, kad – tai viena geriausių komandų čempionate. Pirmajame kėlinyje, nepaisant kelių nesėkmingesnių momentų, mums daug kas pavyko. Antrasis kėlinys visiškai kitoks: praleidome įvartį, dingo pasitikėjimas. Po dar vieno įvarčio jauni žaidėjai pajuto ir nusivylimą. Tačiau žinojome, kur einame ir kad šioje lygoje taip bus. Svarbiausia, judėti į priekį ir matyti progresą. Pamačiau ir daug teigiamų dalykų: gerų išėjimų į ataką, individualių veiksmų. Padarysime analizę, parodysime žaidėjams.

Kiekvieną šeštadienį mūsų Pirmoje lygoje lauks naujas egzaminas: arba išlaikai, arba ne. Bet vaikinams pasakiau, kad svarbiausia sulaukti rungtynių, pabandyti laimėti. Po laimėtų rungtynių bus visai kitokia nuotaika“, – po pirmo turo kalbėjo I. Švabovičius.

Po rungtynių vyr. treneris pirmiausia pasveikino savo komandos narius su ilgai lauktu startu.

„Pasveikinau savo žaidėjus su Pirmos lygos startu. Ypač jaunuosius žaidėjus, kurie tarsi iš septintos klasės iškart pateko į dešimtą klasę. Dirbsime toliau, manau, šioje lygoje mes paliksime savo teigiamą pėdsaką“, – kalbėjo futbolo specialistas.

BFA saugas Ignas Kaškelevičius taip pat akcentavo, kad didelio nusivylimo nėra ir žiūrima tik į priekį.

„Turėjome pirmajame kėlinyje pora aštrių atakų, pačiam pavyko atiduoti gerų perdavimų. Turėjome progų, tačiau įmušti nepavyko. Vėliau pametėme tempą, o antrajame kėlinyje pradėjo trūkti jėgų. Tuomet varžovai perėmė žaidimo vadeles. Pirmoje rungtynių pusėje, mano nuomone, tikrai turėjome iniciatyvą ir galėjome pasižymėti.

Labai nenusimename, nes esame nauja ir jauna komanda, o laiko susižaisti dar turėsime. Žaidėme prieš gerą ekipą, tik daugiau tokių kovų. Žiūrime su pozityvumu, analizuosime savo žaidimą. Reikia dar fizinę formą pagerinti, kad sužaistume abu kėlinius, klausyti atidžiau vyresnių žaidėjų ir toliau dirbti aikštėje.  Manau, kad viskas mums priešaky“, – sakė BFA žaidėjas.