Neįgaliesiems

Budapešte – LFF prezidento susitikimas su Lietuvos ambasadoriumi Vengrijoje

Vengrijoje šią savaitę viešėjęs LFF prezidentas Edgaras Stankevičius prieš lietuvių rungtynes su Vengrija apsilankė Lietuvos Respublikos ambasadoje šioje šalyje.

Prezidentas, kartu su LFF generaline sekretore Rita Bagdoniene bei viceprezidentais, susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Vengrijoje Vytautu Pinkumi bei įgaliotuoju ministru Eriku Petriku.

Vaizdo reportažą iš susitikimo galite pamatyti čia.

„Visada siekiame daryti tokius vizitus, jeigu esame užsienyje – norime susitikti su vietine bendruomene, susitikti su ambasadoriais, kurie atstovauja Lietuvai, sužinoti, kuo gyvena šiuo atveju Vengrija, jiems irgi yra malonu mus pamatyti.

Apsikeičiame mintimis, papasakojame savo situaciją, kokia ji yra – paliečiame, sportinį kontekstą, koks jis yra. Kalbame apie būsimus projektus, visada pakviečiame atvykti į rungtynes, palaikyti, bandome paagituoti, kad ir mūsų vietinė bendruomenė ateitų. Tai yra smagi tradicija ir tose šalyse, kur turime ambasadas – bandome to laikytis“, – kalbėjo LFF prezidentas E. Stankevičius.

Su juo sutiko ir V. Pinkus.

„Labai malonu pamatyti Lietuvos futbolo atstovus čia Budapešte, susitikti su gera nuotaika, neseniai mūsų komanda pademonstravo charakterį ir tikrai juodu darbu rungtynėse su Bulgarija pasiekė puikų rezultatą.

Natūralu, kalbėjomės apie futbolą, futbolo ateitį, kokios yra perspektyvos. Matosi, kad Lietuvos futbolas kyla aukštyn, visi supranta, kad tai nėra vienadienis darbas, tam reikia labai daug pastangų, visuomenės palaikymo, infrastruktūros, futbolo kūrimo nuo vaikų iki suaugusių rinktinių.

Bet matosi, kad judama teisinga linkme ir labai nuoširdžiai linkime, kad tai pasisektų padaryti kuo geriau, nes kaip diplomatai, važinėdami po įvairias šalis, tikrai matome, kaip tai veikia, kaip tai sukurta“, – mintimis dalinosi ambasadorius.

Tuo tarpu E. Stankevičius akcentavo infrastruktūros lygį ir kokybę Vengrijoje.

„Kalbant apie futbolo infrastruktūrą – galima pavydėti Vengrijai, kokio lygio futbolo infrastruktūrą jie turi, kokio lygio futbolas yra šioje šalyje, kiek yra klubų, akademijų ir kokią nuosavą futbolo infrastruktūrą jie turi, nes viskas čia ateina nuo valdžios – ne federacija, ne patys klubai čia gali statyti savo infrastruktūrą.

Turi būti atėjimas būtent iš viršaus, politinė valia, valdžios pagalba tiek klubams, tiek akademijoms turėti nuosavą infrastruktūrą. Rungtynių vieta – įspūdinga arena, galime tik viltis, kad ir Lietuvoje vieną dieną turėsime kažką panašaus“, – vylėsi LFF prezidentas

Apie Vengrijos futbolo situaciją kalbėjo ir V. Pinkus.

„Vengrija, aišku, turi ir futbolo istoriją, tradicijas, reikia pripažinti, kad dabar labai daug dėmesio skiriama futbolui ir labiausiai pažymėčiau dvi sritis – infrastruktūra, kur statoma labai daug futbolo aikštynų, visur provincijoje pamatysite aikštelių, kuriose vaikai gali treniruotis.

Kitas dalykas – ta pati vaikų ugdymo sistema, klubų struktūra, kur kiekvienas klubas turi savo piramidę nuo pat vaikų futbolo iki profesionalios komandos, turbūt tai yra dalykai, kurie turėtų būti sektini“, – sakė V. Pinkus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS