Neįgaliesiems

Bulgarijoje „Žalgiris“ persvaros neišlaikė

Vilniaus Žalgiriui ketvirtasis iš eilės mėginimas peržengti UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo barjerą buvo nesėkmingas. 

 

S. Čirbos/fkzalgiris.lt nuotr.

Nors žalgiriečiai Razgrade pirmi pramušė „Ludogorec“ gynybą, bet Bulgarijos čempionai atsakė keturiais tiksliais smūgiais ir, iškovoję pergalę 4:1 (1:1), pratęsė kovą prestižiniame turnyre.

15 min. Serge‘as Nyuiadzi po Matijos Ljujičiaus perdavimo nuginklavo šeimininkų vartus saugojusį argentinietį Jorge Brouną. Tačiau pirmo kėlinio pabaigoje Natanaelis pramušė Armantą Vitkauską ir sukėlė ant kojų „Ludogorec Arena“ tribūnas užpildžiusius sirgalius. Antrame kėlinyje svarų žodį tarė Bulgarijos čempionų ekipos lyderiai Marcelinho ir Wandersonas. Pastarasis 55 min. pelnė antrą įvartį, o po to suteikė galimybę pasižymėti puolėjui Claudiu Kešeru. 30-metis puolėjas 56 ir 74 minutėmis išnaudojo savo progas ir nukalė „Ludogorec“ ekipai pergalę.

Pirmame komandų susitikime Vilniuje „Žalgiris“ iškovojo pergalę 2:1. Razgrade abiejų ekipų treneriai atliko po keletą permainų startinėse sudėtyse. Georgis Dermendžijevas nuo pirmų minučių į aikštę išleido vartininką J. Brouną, pirmas rungtynes dėl traumos praleidusį kapitoną Svetoslavą Djakovą, gynėją Igorį Plastuną bei puolėją iš Rumunijos C. Kešeru. Valdas Dambrauskas atsakė rokiruotėmis. Startinėje sudėtyje pasirodė pirmojo mačo Vilniuje didvyris Serge‘as Nyuiadzi ir Mahamane‘as Traore. Netradicinėje sudėtyje puolėjo vaidmuo atiteko Matijai Ljujičiui.

Būtent po jo perdavimo S.Nyuiadzis pasiuntė kamuolį į „Ludogorec“ vartus ir nutildė šeimininkų sirgalius. 17 min. Elivelto išprovokavo pražangą prieš varžovų vartus. Slavko Blagojevičius smūgiavo į apatinį vartų kampą, bet kamulolys prasilenkė su virpstu. Vis dėlto, po praleisto įvarčio prie sienos priremti šeimininkai perėmė iniciatyvą. 22 min. savo meistriškumą pademonstravo Armantas Vitkauskas, atrėmęs labai pavojingą Marcelinho smūgį. „Ludogorec“ futbolininkai ir toliau didino spaudimą, perkėlę žaidimą į „Žalgirio“ aikštės pusę. 27 min. jau Lucasas Sasha smūgiavo į vartus, bet kamuolys skriejo pro šalį. Po kelių minučių jau C. Kešeru baudos aikštelėje sulaukė perdavimo, bet ir jo spirtas kamuolys skriejo virš vartų.

36 min. kampinis prie „Žalgirio“ vartų baigėsi labai pavojingomis oro dvikovomis. S. Blagojevičius numušė kamuolį nuo vartų linijos, o paskui varžovai pažeidė taisykles prieš A. Vitkauską. Netrukus po ilgesnės pauzės savo ataką pamėgino surengti ir žalgiriečiai, bet šeimininkai apsigynė. Tačiau trumpam perleidę iniciatyvą „Ludogorec“ atsakė skaudžiu kirčiu. Kairiame krašte kelis žalgiriečius prie savęs sutraukęs Wandersonas atliko perdavimą į baudos aikštelę, o joje savo šanso sulaukęs Natanaelis smūgiavo tiksliai. Paskutinės pirmojo kėlinio minutės prabėgo varžovams keliant kamuolius į „Žalgirio“ baudos aikštelę, bet vilniečiai užtikrintai apsigynė.

Po pertraukos M. Traore vietą aikštėje užleido Bahrudinui Atajičiui. Švedijos pilietybę turintis bosnis užėmė vietą atakos smaigalyje. Žalgiriečiai mėgino aktyviai presinguoti varžovus, tačiau 55 ir 56 minutėmis „Ludogorec“ parodė savo jėgą. Iš pradžių klastingas Wandersono smūgis iš dešiniojo krašto užklupo žalgiriečius nepasiruošusius ir kamuolys antrą kartą atsidūrė „Žalgirio“ vartų tinkle. Įsibėgėję šeimininkai nežadėjo sustoti. Po minutės „Ludogorec“ futbolininkai surengė pavyzdinę kontrataką, kurią neatremiamu smūgiu užbaigė rumunas C. Kešeru.

Susikrovę persvarą šeimininkai pradėjo žaisti kiek ramiau. 67 min. V. Dambrauskas metė į aikštę Vytautą Lukšą, jis pakeitė įvarčio autorių S. Nyuiadzį. 70 min. patyręs alytiškis išprovokavo varžovo pražangą, tačiau išpešti apčiuopiamos naudos iš standartinės situacijos žalgiriečiams nepavyko. Netrukus jau šeimininkai atsakė kelių kampinių serija. Po vieno iš jų Marcelinho ir L. Sasha praskrodė „Žalgirio“ gynybą, o paskutinį tašką smūgiu iš kelių metrų padėjo C. Kešeru.

Rungtynių pabaigoje „Žalgirio“ futbolininkai pamėgino atkurti intrigą, tačiau daugiau įvarčių šiose rungtynėse nebuvo.

Nesėkme daug vilčių teikusį pasirodymą užbaigęs „Žalgiris“ jau šį šeštadienį tęs kovas A lygoje. Liepos 22 dieną 19 val. LFF stadione „Žalgiris“ susitiks su Kauno „Stumbro“ komanda.

STATISTIKA

Razgrado „Ludogorets“ – „Žalgiris“ 4:1 (1:1). Įvarčiai: 15 min. S.Nyuiadzi; 41 min. Natanaelis, 55 min. Wandersonas, 56 ir 74 min. C.Kešeru.

Geltonos kortelės: 9 min. E.Vaitkūnas, 61 min. D.Slijngardas; 45 C.Moti, 70 min. Natanaelis, 75 min. C.Kešeru, 76 min. S.Dyakovas.

Teisėjai: M.K.Kristoffersenas, H.Sonderby, D.W.Rasmussenas.

„Ludogorets“: J.Brounas, Natanaelis, Lucas Sasha, Anicetas, S.Dyakovas, J.Cafu (81 min. V.Misidjanas), C.Kešeru (88 min. J.Lukoki), C.Moti, I.Plastunas, Marcelinho, Wandersonas (86 min. J.Paulo). Atsarginiai: Renanas, G.Terzievas, J.Quixada, A.Vasilevas.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Slijngardas, L.Klimavičius, M.Mbodjis, E.Vaitkūnas, S.Blagojevičius, M.Kuklys, M.Traore (46 min. B.Atajičius), Elivelto, S.Nyuiadzis (66 min. V.Lukša), M.Ljujičius (76 min. D.Oyarzunas). Atsarginiai: Dž.Bartkus, R.Baravykas, K.Uzėla, D.Romanovskis.

fkzalgiris.lt inf.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS