Neįgaliesiems

Burtus įvertinęs R. Breu: „Laukia kvalifikacija su geromis komandomis“

Sekmadienį Frankfurte ištraukti 2024-ųjų Europos čempionato atrankos varžybų burtai, kuriuose savo oponentus sužinojo ir Lietuvos rinktinė.

Pasaulio čempiono, italo Gianluca Zambrotta ranka pasiuntė Lietuvos rinktinę į G grupę, kur mūsiškių varžovais bus Vengrijos, Serbijos, Juodkalnijos ir Bulgarijos komandos.

Po burtų traukimo ceremonijos grupę įvertino ir rinktinės vyriausiasis treneris Reinholdas Breu.

„Pirmiausia, labai laukiu šios kvalifikacijos su geromis komandomis, lengva nebus. Kitas dalykas, šio ciklo rungtynes jau turėtume žaisti Kauno stadione, tai mums bus iššūkis. Žinome, kokia stipri yra ši grupė, ypatingai – Serbija su Vengrija, tačiau žaisime, kaip mokame geriausiai ir tikimės, kad pasiekti pozityvių rezultatų.

Burtai yra tokie, kokie yra, gal nesame su pačiomis didžiausiomis komandomis, tačiau tie patys vengrai neseniai nugalėjo vokiečius, žinome jų kokybę. Nesvarbu, su kuo žaisti, viską reikia priimti taip, kaip yra“, – kalbėjo gyvai savo gimtojoje šalyje ceremoniją stebėjęs strategas.

Lietuviai pateko į penkių komandų grupę, o tai reiškia aštuonerias oficialias rungtynes. Kaip teigė treneris, jis mieliau rungtyniautų šešių komandų grupėje, tačiau situacija yra tokia, kokia yra.

„Mieliau rinkčiausi grupę su šešiomis komandomis, tačiau ir dabar turėsime aštuonias labai gero lygio rungtynes ir stengsimės siekti gerų rezultatų“, – teigė jis.

R. Breu teigimu, dabar svarbiausia bus iki naujo ciklo starto surasti naują vyriausiąjį trenerį, kuris galėtų rinktinę vesti į priekį.

„Pirmiausia turėsime rasti naują vyriausiąjį rinktinės trenerį, nes būdamas techniniu direktoriumi šią poziciją užimu laikinai. Tai yra artimiausias mūsų planas, tada viską pradėsime kovo mėnesį pirmomis dvejomis rungtynėmis.

Pirma turime kalbėti, kokio profilio žmogaus mums reikia šioje pozicijoje, nes norime pradėti su nauja karta, tad treneris turėtų būti toks, kuris galėtų dirbti su šių žaidėjų karta, nes artimiausiose rungtynėse turėtume turėti jauną komandą“, – kalbėjo specialistas.

Atrankos mačai yra numatyti kitų metų kovo, birželio, rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais.

Visos čempionato atrankos grupės:

A grupė: Ispanija, Škotija, Norvegija, Sakartvelas, Kipras;

B grupė: Nyderlandai, Prancūzija, Airija, Graikija, Gibraltaras; 

C grupė: Italija, Anglija, Ukraina, Šiaurės Makedonija, Malta; 

D grupė: Kroatija, Velsas, Armėnija, Turkija, Latvija;

E grupė: Lenkija, Čekija, Albanija, Farerų salos, Moldova; 

F grupė: Belgija, Austrija, Švedija, Azerbaidžanas, Estija;

G grupė: Vengrija, Serbija, Juodkalnija, Bulgarija, Lietuva;

H grupė: Danija, Suomija, Slovėnija, Liuksemburgas, Šiaurės Airija, San Marinas;

I grupė: Šveicarija, Izraelis, Rumunija, Kazachstanas, Baltarusija, Andora;

J grupė: Portugalija, Bosnija ir Hercegovina, Islandija, Kosovas, Slovakija, Lichtenšteinas;

Iš kiekvienos grupės tiesiai į čempionatą pateks po dvi pirmas vietas užėmusias komandas, taip pat šeimininkė Vokietija, o likusios trys paaiškės po atkrintamųjų, kuriose komandos galės dalyvauti UEFA tautų lygos keliu.

Į atkritamąsias pateks po keturias geriausias A, B ir C divizionų komandas, kurios į čempionatą nepateks atrankos keliu. Jos susidurs savo diviziono akrintamosiose, iš kur į čempionatą iškops po vieną komandą. Jei į čempionatą kažkuri iš keturių geriausių diviziono komandų pateks tiesiogiai, vieta atkrintamosiose atiteks žemiau bendrame diviziono reitinge esančiai komandai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS