Neįgaliesiems

Buvę rinktinės kapitonai: "Laukia puiki sezono pradžia"

Lietuvos futbolo sirgaliai jau skaičiuoja dienas iki naujojo sezono pradžios bei tikro futbolo deserto – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Supertaurės rungtynių tarp praėjusių metų A lygos čempiono Vilniaus „Žalgirio“ ir vicečempiono „Trakų“ klubo.

Vasario 26-ąją sostinės „Sportimos“ arenoje įvyksianti šalies futbolo grandų akistata kaitina ne tik šių klubų sirgalių kraują, bet taip pat jos su nekantrumu laukia ir visa Lietuvos futbolo bendruomenė.

Savo mintimis apie artėjančias LFF Supertaurės rungtynes sutiko pasidalinti buvę Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės kapitonai Tomas Danilevičius ir Aurelijus Skarbalius. Futbolo ekspertams savo karjeroje yra tekę ne vieną kartą ragauti svarbių rungtynių patirties.

Tikisi aukšto lygio rungtynių

Antrus metus iš eilės dėl LFF Supertaurės trofėjaus susigrums du stipriausi šalies futbolo klubai – praėjusių metų lygos čempionas ir vicečempionas. 2016 metais šios rungtynės sutraukė rekordinį žiūrovų kiekį bei išlaikė intrigą iki pat jų pabaigos. Vilniaus „Žalgiris“ džiaugėsi trofėjumi laimėdamas kovą po pratęsimo rezultatu 4:1.

Kopenhagos „Brondby“ žaidėjus treniruojantis ir šiuo metu prie Lietuvos jaunimo ugdymo prisidedantis Aurelijus Skarbalius mano, jog tai bus dviejų stipriausių klubų akistata ir aukščiausio lygio rungtynės mūsų šalyje, kurių nevalia praleisti nei vienam futbolo mylėtojui.

„LFF Supertaurės rungtynės bus geras impulsas klubams pasitikrinti savo galimybes, išbandyti žaidėjus prieš artėjančias čempionato kovas. Be abejo, tokios rungtynės turi sukelti didelį ažiotažą ir futbolo išsilgusiems žiūrovams. Tie žaidėjai, kurie atstovavo klubams praeitame sezone ir žaidė šiose rungtynėse, neabejotinai bus įgyję patirties ir turės didelį norą laimėti, todėl manyčiau, kad visų mūsų laukia aukšto lygio futbolas.“

Jis atskleidė, jog prieš sezoną neteko gyvai matyti žaidžiant nei „Žalgirio“, nei „Trakų“ futbolininkų, bet pasiruošimo sezonui rezultatus nuolat seka internete.

„Teko sekti klubų pasiruošimo sezonui rezultatus ir bent jau iš jų ir kokius varžovus turėjo Vilniaus „Žalgiris“, galiu teigti, jog bus įdomu ir viskas atrodo perspektyviai. Aišku, pasiruošimas yra vienas dalykas, bet kai prasideda čempionatas mes tada pamatome tikrąjį komandos veidą.“

Pasak A. Skarbaliaus šios rungtynės turėtų tapti sezono pradžios puošmena ir bus dvikova, kuroje niekas nenorės nusileisti.

„Nors ir visi nori laimėti įvairius trofėjus, bet manyčiau šias rungtynes abi komandos išnaudos kaip pasiruošimą sezonui ir galbūt kaip išbandymą naujų taktikų, bet iš kitos pusės tai yra principinė kova, sakyčiau vietinis derbis, kuriame nenorės nusileisti nei viena ekipa, o ypač „Trakai“, kurie sieks revanšo po praeito sezono“, – pasakojo futbolo ekspertas.

Mano, jog „Žalgiris“ turi daugiau ką prarasti

Pirmos sezono rungtynės žada nemažai intrigų, juo labiau, kad susitinka vienas kitą gerai pažįstantys ir pastaruoju metu nuolat dėl aukščiausių apdovanojimų kovojantys šalies klubai.

Šiuo metu Šveicarijoje gyvenantis, bet dažnai verslo reikalais į Lietuvą grįžtantis, rezultatyviausias visų laikų rinktinės futbolininkas Tomas Danilevičius mano, jog nei viena ekipa šiose rungtynėse neturės didesnio pranašumo.
„Mano nuomone, tai bus dviejų pagrindinių konkurentų dvikova dėl ateinančio sezono A lygos aukso. Vilniaus „Žalgiris“ vėlgi liks didžiausiu favoritu laimėti titulą, o „Trakų“ klubas bandys jiems vėl įkasti.

Tokiose rungtynėse dažniausiai nei viena, nei kita komanda neturi didžiulio pranašumo, nes tai yra pati sezono pradžia, bet aišku šis titulas yra svarbus abiem klubams. Abu klubai prieš sezoną turi pasikeitimų, abu nestokoja ambicijų pradėti sezoną puikia pergale, manau, jog ši dvikova sutrauks nemažą būrį futbolo aistruolių.“

Vieno geriausių visų laikų šalies futbolininkų teigimu, LFF Supertaurės trofėjus pakeltų ant sparnų tiek futbolininkus, tiek ir sirgalius bei visą klubo administraciją. Visgi T. Danilevičius mano, jog pralaimėjimas šiame mače „Žalgiriui“ būtų didesnis antausis nei jų varžovams.

„Neabejotinai pergalė LFF Supertaurės rungtynėse klubams suteiks tiesioginį impulsą prieš naują A lygos sezoną. Drįsčiau teigti, jog tai būtų didesnis praradimas „Žalgirio“ klubui, jei jis nelaimėtų, nes tai yra klubas, kuris jau spėjo priprasti prie trofėjų. Manau, jog „Žalgiris“ turi daugiau ką prarasti negu „Trakai“

LFF Supertaurės rungtynės vasario 26 dieną, sekmadienį, startuos nuo 14:45 val. Bilietai platinami internetu “TicketMarket.lt” arba “PayPost” skyriuose.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS