BWFL: „Gintra“ sostinėje neišsaugojo turėtos persvaros

2024 metų sezono Baltijos moterų futbolo lygoje Šiaulių „Gintros“ komandai nepavyko įsirašyti dar vienos pergalės.

Lietuvos čempionės pirmajame kėlinyje įgytą pranašumą išbarstė antrojo kėlinio metu ir rungtynes prieš Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipą baigė lygiosiomis 2:2 (2:0) bei pasidalino po tašką.

Pagal Baltijos moterų futbolo lygos formatą pirmas 4 vietas po reguliaraus sezono užėmusios ekipos tęs kovą rungtyniaudamos pusfinaliuose.

Pirmąjį realų šansą pasižymėti šiose rungtynėse turėjo viešnios iš Šiaulių, kai 16-ąją minutę po Thubelihle Shamase smūgio buvo sudrebinta varžovių vartų konstrukcija. 28-ąją susitikimo minutę po standartinės padėties pirmoji prie kamuolio suskubo gynėja Laney Peabody, kurios smūgis galva pasiekė tikslą ir šiaulietės išsiveržė į priekį – 1:0.

Neilgai trukus Ollipekkos Ojalos auklėtinės padvigubino savo persvarą. Kayos Hawkinson perdavimas į baudos aikštelę pasiekė adresatą – laiku ir vietoje atsidūrusi Thubelihle Shamase pasiuntė kamuolį į tinklą – 2:0. Iki pertraukos šis pranašumas išliko viešnių pusėje.

Iškart po pertraukos puikų šansą pasižymėti turėjo į aikštę žengusi Meida Proscevičiūtė, vis dėlto puolėjos smūgį atrėmė Meda Šeškutė. Neišnaudojus savųjų šansų po grubios klaidos savo baudos aikštelės prieigose buvo praleistas įvartis 63-ąją minutę – mūsiškių neatidumu pasinaudojo Aizhan Boronbekova – 2:1.

77-ąją minutę gerą progą pasižymėti pirmuoju savo įvarčiu geltonai juodų gretose turėjo Sphumelele Shamase, tačiau Pietų Afrikos Respublikos atstovės smūgis praskriejo greta virpsto.

Žalgirietės nesudėjo ginklų anksčiau laiko ir 84-ąją minutę po tikslaus Karilės Liužinaitės smūgio išlygino rezultatą – 2:2. Per likusį laiką komandoms rezultato pakeisti nebepavyko ir teko tenkintis lygiosiomis.

Rungtynių įrašas futbolas.tv platformoje

Kitas rungtynes Baltijos moterų futbolo lygoje komanda žais birželio 16 dieną. Gintrietės Šiaulių miesto centriniame stadione 18 val. priims viešnias iš Liepojos.

Tuo tarpu „Topo centras Euronics“ A lygoje „geltonai juodos“ kitą savaitgalį vėl vyks į Vilnių, kur dėl pergalės kovos prieš tą pačią „Žalgirio“-MRU vienuolikę.