Neįgaliesiems

BWFL turnyre – žalgiriečių minimalus pralaimėjimas Taline

Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) rungtynėse pirmą nesėkmę patyrė MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. Žalgirietės šeštadienį svečiuose 1:2 (1:0) nusileido Estijos čempionėms – Talino „Flora“ futbolininkėms.

Praėjusiame sezone MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės jau viešėjo Taline, bet tąsyk žalgiriečių viešnagė Estijoje nebuvo labai maloni. Vos pabaigusios pasirodymą moterų A lygoje, žalgirietės iškeliavo į Estiją. Lapkričio 2 d. MFA „Žalgiris“-MRU 1:5 nusileido „Sporting“ ekipai, o lapkričio 3 d. 0:5 turėjo pripažinti Estijos čempionių – FC „Flora“ pranašumą.

Šį kartą kova su Estijos čempionėmis buvo gerokai rimtesnė. Jau pačioje rungtynių pradžioje komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais, o 12 min. varžovę suklaidinusi Ana Cheminava tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į šeimininkių vartus.

Po įvarčio žaidimas pasikeitė: Estijos čempionės perėmė iniciatyvą ir vertė žalgirietes plušėti gynyboje. Tačiau puikiai vartus saugojusi Meda Šeškutė griovė vieną šeimininkių išpuolį po kito. Savo ruožtu, Lietuvos vicečempionės ne tik gynėsi, bet ir ieškojo galimybių kontratakuoti. Tiesa, progų kontrišpuoliams nebuvo daug, o įpusėjus antram kėliniui MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos buvo priverstos visą dėmesį skirti savo vartų saugumui.

Estijos čempionių atakos darėsi vis grėsmingesnės. 64 min. po tolimo smūgio žalgirietes nuo įvarčio gelbėjo skersinis, dar po kelių minučių šuolyje kamuolį iš apatinio vartų kampo traukė M. Šeškutė. Visgi 75 min. ir ji buvo bejėgė. Po perdavimo iš dešinio krašto MFA „Žalgiris“-MRU kapitonei Laurai Ruzgutei nepavyko išmušti kamuolio iš baudos aikštelės ir Mari Liis Lillemae tiksliu smūgiu išlygino rezultatą.

81 min. šeimininkės pelnė ir antrą įvartį. Nors M. Šeškutė pirmą varžovių smūgį atrėmė, tačiau prieš atšokusio kamuolio suskubusi Maarja Saulep iš kelių metrų nukreipė jį į MFA „Žalgiris“-MRU vartus.

Per likusį laiką aikštėje vyko atviras futbolas, komandos keitėsi atakomis, tačiau rezultatas švieslentėje nepasikeitė.

Tai buvo antroji žalgiriečių dvikova BWFL pirmenybėse. Pirmojoje Lietuvos vicečempionės balandžio 15 d. BFA arenoje 4:0 įveikė sidabrinę Latvijos čempionato komandą – Rygos „Metta“. Tose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komandai du įvarčius pelnė Karilė Liužinaitė, vieną pridėjo A. Cheminava, o kartą kamuolys Latvijos vicečempionių vartuose pabuvojo po „Metta“ futbolininkės smūgio.

Tuo metu „Flora“ Baltijos moterų lygoje jau sužaidė ketverias rungtynes – ir iškovojo ketvirtą pergalę. Pajėgiausia Estijos moterų futbolo komanda dar vasarį 5:3 įveikė Saku „Sporting“ ir 3:0 nugalėjo „Mettą“, o gegužės 24 d. 1:0 palaužė SFK „Rīga“ ekipą.

12 taškų surinkusi „Flora“ pirmauja BWFL pirmenybėse, antroje pozicijoje su 6 taškais žengia dvi rungtynes sužaidusi Šiaulių „Gintra“, po 3 taškus turi MFA „Žalgiris“-MRU ir Saku „Sporting“. Po 1 tašką per ketverias žaistas rungtynes surinko „Metta“ ir „Rīga“.

Šį šeštadienį MFA „Žalgiris“-MRU savo namų stadione išmėgins jėgas su Estijos vicečempionėmis – Saku „Sporting“ komanda. Rungtynių pradžia – 18 val.

mfazalgiris.lt informacija; Kenn Rull nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS