Neįgaliesiems

C. Falchą džiugina U-21 rinktinės žaidėjų progresas

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) būstinėje surengtoje konferencijoje žiniasklaidai Lietuvos U-21 (gimusių 1996 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinės treneris Caritas Falchas papasakojo apie pirmąją komandos stovyklą bei nuveiktą darbą besiruošiant kontrolinėms rungtynėms.

Naujasis rinktinės strategas su savo štabu ir atsinaujinusia komanda pluša nuo pirmadienio Vilniuje. Susirinkę žaidėjai atlieka įvairius greičio ir šoklumo testus, o taip pat bando dirbti ties taktiniais aspektais. 

„Praleidome kartu tik kelias dienas, norime pažinti žaidėjus daugiau, taip pat pamatyti koks yra jų tarpusavio ryšys. Mūsų laukia rungtynės su Baltarusija, tačiau labiau žiūrėsime į tai, ką reikia padaryti savo žaidime, o ne į Baltarusiją. Rungtynėse šlifuosime treniruotėse nuveiktus dalykus, kuriuos tikimės panaudoti praktiškai. Mūsų pirminiai tikslai yra suburti ir turėti komandą, pasitikėti savimi ir tuomet galvoti apie rezultatus Europos čempionato atrankoje“, – sakė C. Falchas.

„Mano įspūdis apie šią žaidėjų grupę yra pozityvus. Šie vaikinai nori dirbti ir yra geros asmenybės. Spėjau pasikalbėti su kiekvienu futbolininku: jie pasakė, kad nori dirbti. Tai mačiau ir aikštėje –  jie dirba sunkiai, komandoje yra gera atmosfera ir nusiteikimas – tai yra pagrindai tolimesniam darbui. Žinoma, mums reikia padirbėti ties dalykais, kuriuos norime panaudoti rungtynėse. Tačiau kiekvienoje treniruotėje aš matau, kaip futbolininkai daro žingsnius į priekį ir tai mane džiugina”, – kalbėjo treneris.

Ši U-21 rinktinė yra gerokai atsinaujinusi. Į stovyklą susirinko 23 žaidėjai, bet tik 10 iš jų yra ankščiau žaidę komandoje. Naujoje sudėtyje galima matyti nemažai jaunų veidų ir C. Falchas pabrėžė, kad visi turi galimybes pasireikšti: „Neturiu nieko prieš jaunus žaidėjus sudėtyje. Visi vaikinai turi šansą žaisti. Man nesvarbu jų amžius, man aktualu jų asmenybės, talentas, darbas grupėje ir pamatyti, kaip jie atsiduoda aikštėje. Sudėtyje puiku turėti perspektyvius vaikinus, noriu su jais dirbti“.

C. Falchas pridėjo, jog po šios stovyklos įsikels į pastovius namus Vilniuje ir stebės potencialius rinktinės kandidatus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

U-21 rinktinės gynėjas Rimvydas Sadauskas pripažino, jog naujasis treneris paliko gerą įspūdį. „Pastebėjau, kad jis į treniruotes įnešė daug naujovių ir papildomo profesionalumo. Patikėjome, kad maži dalykai susideda į vieną didelį tikslą. Ankščiau rinktinėje neturėjome treniruočių analizių, dabar kiekvienos iš jų yra filmuojamos ir aptariamos, išsiaiškiname visas klaidas iki pačių smulkiausių detalių, kur mums reikėtų augti ir ką darome gerai. Tad manau, kad viskas krypsta į pozityvią pusę“, – kalbėjo į „Cork City“ komandą neseniai persikėlęs futbolininkas.

Šeštadienį LFF stadione Lietuva draugiškose rungtynėse susitiks su Baltarusijos rinktine, o antradienį žais prieš Latvijos bendraamžius.


Kontrolinių U-21 rungtynių tvarkaraštis:
(Vilnius, LFF stadionas)

Kovo 25 d. (šeštadienis), 18 val.
Lietuva – Baltarusija

Kovo 26 d. (sekmadienis), 14 val.
Latvija – Baltarusija

Kovo 28 d. (antradienis), 18 val.
Lietuva – Latvija

Lietuvos U-21 rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai:
Titas Krapikas (Genujos „Sampdoria“, Italija)
Ignas Driomovas (Kauno „Stumbras“)
Lukas Paukštė (Utenos „Utenis“)

Gynėjai:
Rimvydas Sadauskas („Cork City“, Airija)
Ričardas Šveikauskas („Palanga“)
Benas Spietinis (FK „Jonava“)
Aldas Korsakas (Kauno „Stumbras“)
Dominykas Barauskas (Kauno „Stumbras“)
Rokas Lekiatas (Marijampolės „Sūduva“)
Sigitas Olberkis (Mogiliavo „Dnepr“, Baltarusija)

Saugai:
Karolis Šilkaitis (FK„Jonava“)
Arnas Paškevičius (FK „Jonava“)
Daniel Romanovskij (Kauno „Stumbras“)
Justas Lasickas (Vilniaus „Žalgiris“)
Eligijus Jankauskas (MŠK „Žilina“, Slovakija)
Klaidas Janonis (Kauno „Stumbras“)
Domantas Šimkus (Klaipėdos „Atlantas“)
Svajūnas Čyžas (Trakų „Trakai“)
Giedrius Matulevičius (Marijampolės „Sūduva“)
Deividas Šešplaukis (Marijampolės „Sūduva“)

Puolėjai:
Edvinas Baniulis (Utenos „Utenis“)
Julius Momkus (Vilniaus „Žalgiris“)
Donatas Konikas (Kauno „Stumbras“)

S. Čirbos nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS