Neįgaliesiems

C. Falchas: „Esame pasiruošę laimėti Baltijos taurę“

Lietuvos U-21 rinktinė prieš lemiamas Baltijos taurės rungtynes su Latvija surengė paskutinę treniruotę Gargžduose, o vyriausiasis treneris Caritas Falchas ir kapitonas Domantas Šimkus teigė, jog lietuviams pavyks iškovoti titulą.

Pastarąjį kartą Lietuvos komanda į viršų trofėjų kėlė 2010 metais, o dabar turi gerą progą jį susigrąžinti. Pirmąsias rungtynes su Estija lietuviai sužaidė lygiosiomis 1:1, o latviai įveikė estus 1:0 ir šiuo metu turi surinkę tris taškus. Todėl lietuviams norint laimėti turnyrą pirmadienio dvikovoje reikės pergalės.

Sekmadienio vakarą jaunimo rinktinė surengė paskutinę treniruotę Gargždų stadione. Joje dalyvavo visi žaidėjai, tad trenerių štabas turės platų pasirinkimą svarbiausiai dvikovai.

„Visų pirma, treniruotėje su žaidėjais turėjome susidėlioti visas detales prieš rungtynes. Vėliau jie šiek tiek žaidė tarpusavyje, atidavė visą energiją ir atrodė labai gerai pasiruošę. Tai, ką matėme treniruotėje, buvo labai pozityvu. Su trenerių štabu daugiau ar mažiau žinome, kokį norime turėti startinį vienuoliktuką ir ką norime matyti rungtynių metu, tačiau turiu pagalvoti dėl kelių pozicijų”, – teigė C. Falchas.

Danijos specialistas pabrėžė, jog Lietuvos futbolininkams bus svarbu išnaudoti susikurtas galimybes įmušti įvartį: „Manau, esame gerai pasiruošę gynybos prasme, agresyvūs ir kompaktiški, tačiau norime kurti daugiau progų įmušti. Nuo pirmos dienos stengėmės tai gerinti. Tam, kad žaidėjai tai galėtų padaryti, jie turi gerai suprasti vienas kitą ir užtikrintai žaisti su kamuoliu. Esu įsitikinęs, kad prieš Latviją sukursime progų įmušti ir įmušime”.

Anot C.Falcho, Latvija yra geresnėje situacijoje turnyre, nes jiems iškovoti taurę užtektų lygiųjų.

„Tačiau mums nereikia daug apie tai mąstyti – mums tiesiog reikia laimėti šį mačą ir mes esame pasiruošę tai padaryti. Jei tapsime čempionais namuose, Lietuvos sirgalių akivaizdoje, tai daug reikš žaidėjams ir komandos štabui. Tačiau siekdami laimėti, turime sužaisti kokybiškai aikštėje, ir tai yra mūsų pirminis tikslas”, – tvirtino strategas.

Į rungtynes futbolu garsėjančiuose Gargžduose žiūrovai galės patekti nemokamai. Tai jau ne pirmas kartas, kai mieste žais U-21 rinktinė. C. Falchas pabrėžė, jog žiūrovų palaikymas bus svarbus siekiant trokštamo tikslo.

„Norint jaustis kaip namie, mums reikia žmonių, kurie galėtų sukurti gerą atmosferą. Esu tikras, jog publika suteiks tuos 10 procentų, kurių trūksta žaidėjams. Mums bus labai sunku, bet, jei sulauksime palaikymo, vaikinai turės gerą galimybę iškovoti taurę”, – sakė specialistas iš Danijos.

Komandos treneriui antrino ir kapitonas Domantas Šimkus. Pasak saugo, Baltijos taurė suteiktų daug pasitikėjimo savimi ir motyvuotų žaidėjus dar labiau.

„Labai laukiame šių rungtynių ir esame nusiteikę iškovoti taurę. Baltijos čempionų vardas mums reikštų labai daug. Labai malonu laimėti ir skiriame visą dėmesį tam, kad iškovotume pergalę. Treniruotėje dirbome daugiausia taktiniais aspektais. Pavyzdžiui, praradę kamuolį turime iš karto spausti varžovus ir jį susigrąžinti, taip kontroliuoti žaidimą, žaisti pirmu numeriu. Agresyvumo mums netrūksta, kiekvienas žaidėjas turi žinoti savo užduotis atiminėjant kamuolį“, – teigė D. Šimkus.

Futbolininkas sutiko su trenerio žodžiais, jog palaikymo iš tribūnų labai reikės jo komandai: „Gargžduose tai bus ne pirmos rungtynės mums. Labai smagu čia būti, nes visada susirenka daug žmonių ir, tikiuosi, pirmadienį bus ne išimtis – ateis daug žmonių, kurių mes laukiame“.

Rungtynių pradžia Gargžduose – 18 val. Dvikovą transliuos Delfi TV.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS