Neįgaliesiems

C. Falchas: „Gavome smūgį geriausioje savo žaidimo atkarpoje“

Lietuvos jaunimo U-21 (iki 21 metų – gimę 1996 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinės treneris Caritas Falchas po nesėkmingai pasibaigusių rungtynių su Gruzija tikino, jog mažos detalės ir kelių minučių nesėkminga atkarpa nulėmė pralaimėjimą.

Tbilisyje vykusiose Europos čempionato atrankos rungtynėse lietuviai turėjo nuryti karčią piliulę. Antrojo kėlinio pradžioje teisėjas priėmė drastišką sprendimą ir už pražangą prieš varžovą parodė raudoną kortelę vienam rinktinės lyderių Justui Lasickui.

Iš karto po šio epizodo gruzinai išsiveržė į priekį, kai į savo vartus netyčia įsimušė Giedrius Matulevičius. Pralaimėjimas paliko lietuvius paskutinėje grupės vietoje, o komandos treneris jautė, jog jo auklėtiniai buvo verti daugiau.

„Tai buvo sudėtingos rungtynės, tačiau manau, kad nenusipelnėme tokio rezultato, koks degė švieslentėje po finalinio švilpuko. Kaip ir tikėjomės, gruzinai žaidė labai agresyviai ir daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau mums labai nepasisekė antrajame kėlinyje, kai jau pradėjome žaisti savąjį žaidimą ir buvome geriausioje atkarpoje, – sakė C. Falchas. – Po pertraukos mūsų žaidimas pagyvėjo ir jautėmės gerai aikštėje, bet tuomet teisėjas parodė raudoną kortelę, su kuria aš visiškai nesutinku ir nemanau, jog Justas buvo vertas tokios nuobaudos. Vėliau žaidimo tempas ir situacija privertė mus labiau atsiverti ir net dešimtyje turėjome galimybių, bet mums nepasisekė.“

Specialistas iš Danijos prakalbo ir apie jau įsišaknijusias komandos problemas: „Mums nesisekė valdyti kamuolio. Žinome, kad mūsų žaidėjai dar tik mokosi žaisti turėdami pasitikėjimą savimi ir remdamiesi komandos planu. Jie rungtynėse išgyvena didelius iššūkius ir kartais stresuoja labiau iš savęs, nei dėl oponento, ar jų primetamo žaidimo. Jaudinamės ir skubotai priimame sprendimus, dėl šios priežasties kenčia kokybė bei kūrybingumas atakose. Mes taip pat susiduriame su tokiais nesėkmingais dalykais, kaip traumos ir oponentų įvarčiai keistose situacijose, raudonos kortelės, įvarčiai į savus vartus ir t.t.  Ir tai vyksta būtent tada, kai rungtynėse turime gerą žaidimo atkarpą.“

Visgi treneris komandos žaidėjams už atsidavimą priekaištų neturėjo ir ragino išlikti kantriems. „Mūsų žaidėjai yra labai geri vaikinai ir aš jais didžiuojuosi. Tikėkimės, jog jie bus ateityje bus tie žmonės, į kuriuos galės lygiuotis kiti. Ateities kartoms bus lengviau, jei dirbsime turėdami struktūrą, kokybiškumą ir kantrybę. Dabar ši U-21 rinktinė dirba labai sunkiai ir darys tai toliau. Esame ilgame kelyje, kuris veda į didesnius rezultatus: nugalėtojų mentalitetą su geresniais žaidėjais ir pastoviais rezultatais“, – samprotavo C. Falchas.

Sausio mėnesį bus surengta U-21 rinktinės stovykla, o kovo mėnesį lietuviai Europos čempionato atrankos rungtynėse žais su Suomija ir Lenkija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS