Neįgaliesiems

C. Falchas: „Įmuštas įvartis suteikė komandai pasitikėjimo”

Lietuvos U-21 rinktinės treneris Caritas Falchas po įtemptų lygiųjų su Estija išreiškė padėką savo žaidėjams už atsidavimą aikštėje ir tikino, jog komandai dar reikia tobulinti atitinkamus aspektus.

Rungtynės vyko taškas į tašką, bet susitikimui persiritus į antrąją pusę Rimvydas Sadauskas smūgiu galva nuginklavo vartininką. Lietuviai persvaros išlaikyti nesugebėjo, nes vos po kelių minučių svečiai išprovokavo vienuolikos metrų baudinį ir jį realizavo. Mačas baigėsi rezultatu 1:1.

C. Falchas padėkojo savo auklėtiniams už atsidavimą aikštėje: „Visų pirma, žaidėjai labai gerai padirbėjo. Fiziškai ir psichologiškai jie padarė viską, ką galėjo. Žaisti tokias rungtynes čia jiems nebuvo lengva. Norėčiau pagirti vaikinų pastangas, nes nemažai jų atvyko į stovyklą po intensyvaus krūvio, arba visai nežaidę”.

„Kalbant apie rungtynių eigą, manau, kad kontroliavome žaidimą mačo pradžioje. Buvome agresyvūs, pasitikėjome savimi žaidžiant su kamuoliu, atakavome. Rungtynių eigoje šiek tiek paleidome žaidimo gijas ir tuo metu Estija žaidė gerai. Tačiau pertraukos metu mes kalbėjome apie tai, kaip mums reikia susigrąžinti tai, ką turėjome mačo pradžioje. Išsiveržėme į priekį, bet praradome susitelkimą ir leidome persvarai išnykti”, – aiškino specialistas.

Paskutinį kartą Lietuvos komanda įvartį pelnė praeitų metų birželio rungtynėse su Farerų salų rinktine. Tuomet lietuviai startavo Europos čempionato atrankoje ir šiauriečiams įsūdė tris įvarčius. Po to sekė ilga įvarčių sausra, kuri buvo nutraukta šiame mače.

„Futbolas yra žaidžiamas dėl mušamų įvarčių ir buvo labai smagu pamatyti besidžiaugiančius žaidėjus.  Taip pat galiu pastebėti, jog mes vis labiau troškome įmušti. Mums buvo nelengva atlikti kelis perdavimus, kad sukurtume galimybes, bet mes bandėme. Džiaugiuosi dėl įmušto įvarčio, nes tai vaikinams suteikė pasitikėjimo. Bet man patiko tai, jog žaidėjai liko nepatenkinti, jog netekome persvaros, jie norėjo pergalės. Visgi mes pasikalbėjome ir žaidėjai supranta, kad žaidimas svarbiausia. Žinoma, įvarčių mušimas yra svarbi to dalis ir mes iš šio mačo pasisemsime daugiau pasitikėjimo”, – tvirtino C. Falchas.

Pasak trenerio, komanda žino, ką reikia tobulinti ir tai atsispindėjo šiame mače: „Kartais tu nori primesti savo žaidimą ir mes galvojome, kad tai pavyks padaryti prieš Estiją, bet jie primetė agresyvų stilių, prieš kurį teko kovoti. Tačiau kartais mes labai lengvai suklysdavome po pirmo ar antro perdavimo ir tai leido varžovams turėti iniciatyvą. Turime daugiau dirbti ties tuo, kaip gavus kamuolį, jį kuo greičiau perkelti į atakas“.

„Dabar turėsime laiko atsigauti ir dirbti ties savo žaidimo konceptu, detalėmis ir skirti individualų laiką žaidėjams.  Labai laukiu ateinančių dienų ir rungtynių su Latvija namuose. Tikiuosi, jog žiūrovai ateis ir palaikys vaikinus, nes jie to nusipelnė”, – samprotavo C. Falchas.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS