Neįgaliesiems

C. Falchas Lietuvos treneriams pristatė gerąją klubų ir žaidėjų vystymo praktiką

Praeitą savaitę Lietuvos sporto universitete Kaune vyko seminaras šalies futbolo treneriams, kur Lietuvos U-21 rinktinės strategas Caritas Falchas pasidalijo įgyta patirtimi Danijoje bei pristatė klubų struktūros modelius ir vertybes, kuriomis galima vadovautis savo darbe.

41 metų treneris prieš atvykdamas į Lietuvą (praeitų metų žiemą) darbavosi gimtinėje. Js buvo vienas iš Danijos nacionalinės futbolo strategijos kūrimo darbo grupės narių, vadovavo garsiai ir nė vieną auklėtinį į Europos didžiąsias futbolo lygas išleidusiai „Nordsjaelland“ akademijai.

 „Stats4sport“ organizuotame seminare danas pristatė gerosios praktikos pavyzdžius iš Danijos klubų, pristatė potencialias žaidimo vertybes ir taktikas, dalyviai buvo supažindinti su galimybėmis, kaip būtų galima unikaliai vystyti savo klubo sistemą. C. Falcho paskaitoje dalyvavo ir grupėse diskutavo per 60 trenerių bei klubų/akademijų vadovų iš visos šalies.

Vienas seminaro dalyvių, Vilniaus „Žalgirio B“ komandos vyriausiasis treneris Vaidas Sabaliauskas pabrėžė, kad tokie seminarai reikalinga ir sveikintina iniciatyva: „Tokių seminarų metu galima išgirsti didelę patirtį moderniame futbolo pasaulyje turinčio žmogaus mintis. Mes, lietuviai, dar tik žengiame savo pirmuosius žingsnius vieningos sistemos link. Visada sunkiau pradėti nuo tuščio popieriaus lapo, o, dabar, turint gaires, daug lengviau“.

„Caritas nuosekliai išdėstė klubo struktūros modelį, kokiomis galimomis vertybėmis ar nuostatomis reikėtų vadovautis identifikuojant savo futbolininką. Viliuosi, jog jau labai greitai turėsime vieningą futbolo suvokimą ir ugdymo sistemą, kas padės užauginti pajėgesnius žaidėjus nacionalinėms rinktinėms Lietuvos ir užsienio klubams.  Svarbiausia – siekti žinoti ir nebijoti keistis“, – samprotavo treneris.

C. Falchas tikino esąs labai patenkintas, jog į seminarą susirinko tiek trenerių bei mano, jog tai parodo, jog šalies futbolo žmonės nori tobulėti ir žiūri į ateitį: „Vėliau aš dar labiau apsidžiaugiau, kai pamačiau jų darbą grupėse ir pajutau jų norą būti seminaro diskusijų dalimi. Turiu daug patirties sutelkiant organizacijas, komandas, kultūras ir žaidėjus tiek iš darbo su klubais, akademijomis, tiek iš laikotarpio Danijos futbolo federacijoje. Visą tai mačiau jau ankščiau ir šis susirinkimas mane pradžiugino, nes pamačiau kažko gero pradžią“.

„Nenorėjau šiems geriems žmonės tiesiog pasirodyti ar nurodyti, ką daryti. Norėjau tiesiog juos įkvėpti, jog jie grįžtų namo ir pradėtų gerą procesą savajame klube ar akademijoje. Visgi svarbiausia būti atviru ir bendradarbiauti su kitais klubais bei federacija. Tai yra vienintelis būdas judėti į priekį. Pagrindinė mano žinutė iš savo patirties – nustoti garsiai reikalauti neįmanomų rezultatų, kaltinti aplinkinius ir žaidėjus, nelaukti, kol kiti kažką padarys, pradėti kurti savo koncepciją, su stipriomis vertybėms ir teisingais žmonėmis, būti kantriu ir dirbti labai sunkiai bei struktūrizuotai“.

„Visada yra žmonių, kurie nenori keistis ir tiki tik savo būdais dėl įvairių asmeninių priežasčių. Aš tikiuosi, jog geri žmonės, dirbantys su futbolu Lietuvoje, darbuosis išvien ir turės profesionalios vadovybės užnugarį. Tuomet šie žmonės privers Lietuvą didžiuotis savo produktais. Tai aš pajaučiau šiame seminare Kauno universitete ir tai privertė mane tikėti“, – teigė C. Falchas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS