Neįgaliesiems

C. Falchas: „Norime konkuruoti dėl patekimo į Europos čempionatą“

Lietuvos jaunimo U-21 (iki 21 metų – gimę 1996 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinės treneris Caritas Falchas teigia, jog jį džiugina jo auklėtinių požiūris į darbą ir įvertino būsimuosius varžovus Europos čempionato atrankoje – Gruziją.

Nuo pirmadienio treniruočių stovykloje plušę lietuviai penktadienį kontrolinėse rungtynėse Minske su Baltarusija sužaidė lygiosiomis 0:0, o sekmadienio naktį išvyko į Tbilisį. Čia jie antradienį surems ginklus su gruzinais, kurie atrankos grupėje yra surinkę tik tašką. Lietuva savo sąskaitoje per tris mačus iškovojo tris taškus.

C. Falchas LFF.lt svetainei plačiau papasakojo apie surengtą stovyklą, dvikovą su Baltarusiją, tikslus mače su Gruzija bei komandoje turimą vartininkų konkurenciją:

– Treneri, kaip įvertintumėte dvikovą su Baltarusija?

– Išbandėme kelis savo žaidimo planus – planą A, kuriuo ir norime remtis mače su Gruzija bei planą B, kurį galėtume pritaikyti rungtynių metu. Apskritai, sužaidėme neblogai, mūsų primestas spaudimas veikė, bet turėjome būti labiau kompaktiški ir šaltakraujiškesni atakose, nes turėjome kelias šimtaprocentines progas ir jų neišnaudojome.

– Atrodo, kad viena iš pasikartojančių problemų komandoje – prastas atakų užbaigimas. Kaip manote, kokia yra to priežastis?

– Dar po rungtynių su Lenkija sakiau, jog išlaikyti šaltakraujiškumą paskutinėje atakos fazėje mums yra sudėtinga. Turime būti labiau pasitikintys savimi, kai pasiekiame priešininkų vartus. Mes sugebame išvysti gražias atakas, bet, kai reikia viską užbaigti, mes pradedame stresuoti ir priimame kitus sprendimus, nei tartasi. Tačiau mes norime išgauti gerą rezultatą ir ties tuo dirbame.

– Rungtynėse su Baltarusija rungtyniavo ne tik nuolatiniai startinio vienuoliktuko žaidėjai, bet ir kiti futbolininkai, dažniau liekantys ant suolo. Suteikėte jiems kėlinį laiko aikštėje – kokį įspūdį paliko jų žaidimas?

– Iš pradžių, norėčiau pasakyti, kad trenerių štabas yra patenkintas šia grupe žaidėjų, kurie čia atvyksta su tinkamu nusiteikimu darbui. Turime po du žaidėjus į kiekvieną poziciją, tad pagrindą šlifuoti savo taktiką mes jau turime, patys žaidėjai yra konkurencingi. Šiandien daug futbolininkų parodė, kad jie yra verti būti čia ir varžytis dėl vietos startinėje sudėtyje.

– Pagrindinis šios stovyklos tikslas buvo pasiruošti rungtynėms su Gruzija. Kaip apibūdintumėte būsimus varžovus?

– Žinome, kad Gruzija yra labai techniška komanda. Jie žaisdami svečiuose su Danija kontroliavo kamuolį apie 50 procentų laiko ir tai yra daugiau nei iškalbingas skaičius, nes visi žinome, kokio lygio yra danų rinktinė. Peržiūrėjome gruzinų žaidimo vaizdo įrašus ir galima pasakyti, jog jie ne tik gerai valdo kamuolį, bet puikiai susitvarko su situacijomis, kai yra spaudžiami. Tad mums reikia būti protingiems bandant primesti spaudimą, o žaidėjai turi būti atsargus žaisdami vienas prieš vieną.

– Koks žaidimo stilius galėtų mums atnešti pozityvų rezultatą Tbilisyje?

– Turime būti kantrūs atakose. Galbūt neturėsime daug progų, bet turėsime būti preciziški. Norime kontroliuoti rungtynes nuo jų pradžios, bet matysime, kaip klostysis žaidimas ir, esant reikalui, turėsime lanksčiai pakeisti savo planą. Tą mes praktikavomės dvikovoje su Baltarusija. Taip pat negalime daryti kvailų klaidų ir privalome išlaikyti pilną koncentraciją. Savo klaidas išanalizavome, dabar laikas ne tik jų nekartoti, bet ir žengti į naują lygį.

– Rinktinės žaidėjai vieningai teigia, kad dvikovoje su Gruzija kitoks rezultatas nei pergalė jų netenkins. Ar jūs su tuo sutinkate?

– Labai gerai, kad vaikinai taip galvoja – tai parodo, jog jų nusiteikimo lygis yra aukštas. Bet žaisti su Gruzija svečiuose yra ne tas pats, kas žaisti su Farerų salomis namuose. Žaidėjams reikia suprasti, kad žaisti su Gruzija svečiuose bus sunku. Jie yra kur kas geresni nei jų pozicija grupėje. Sunku pasakyti, kas mus tenkins, nes tu turi pamatyti žaidimą pačiose rungtynėse. Taškas nebūtų blogai, bet pergalė mums leistų pakiliai užbaigti metus bei atsidurti konkurencingoje vietoje. Sutikime – Danija yra beveik nebe pavejami, bet mes norime turėti progą kabintis bent dėl antros vietos ir konkuruoti dėl pateimo į pagrindinį Europos čempionato etapą.

– Šioje stovykloje nedalyvauja traumą patyręs Edvinas Gertmonas, bet ekipoje yra kiti du legionieriai Titas Krapikas ir Marius Adamonis. Pastarasis po rungtynių Baltarusijoje išskrido padėti savo klubui „Salernitana“ rungtynėse Italijoje, bet atskris tiesiai į Gruziją priešpaskutinę dieną. Ar tai padarys įtaką jūsų pasirinkimui prieš rungtynes?

– Konkurencija tarp šių dviejų žaidėjų tikrai yra, bet ne dėl to, jog Marius išvyko į Italiją. Abu jie yra tokie vartininkai, su kuriais galėtume žaisti kiekvienose rungtynėse ir aš esu patenkintas jais. Tačiau dėl paskutinio sprendimo mes apsitarsime su savo štabu prieš rungtynes.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS