Neįgaliesiems

C. Falchas: „Turiu aiškią strategiją“

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės treneriu paskirtas danas Caritas Falchas pasidalindamas pirmaisiais įspūdžiais apie savo pareigas teigė, kad yra nusiteikęs įnešti šviežių vėjų į visą šalies jaunųjų talentų ugdymą, jog jie būtų tinkamai paruošti nacionalinei vyrų rinktinei ir klubams.

Pastaruoju metu „Helsingor“ klubo talentų vystymu vadovavusio 40 metų specialisto kandidatūra ketvirtadienį oficialiai patvirtinta Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto posėdyje. Prieš išvykdamas į Daniją sutvarkyti ankstesnių įsipareigojimų treneris pasidalino savo mintimis interviu Futbolo.TV svetainei.

Anot C. Falcho, kuris Lietuvoje yra buvęs ir anksčiau, dalyvauti LFF konkurse U-21 trenerio pareigoms užimti jį paskatino lietuvis Aurelijus Skarbalius, kuris jau ilgą laiką prisideda prie šios Skandinavijos šalies jaunųjų futbolininkų ugdymo.

„Apie atsilaisvinusią poziciją LFF sužinojau iš Aurelijaus Skarbaliaus, mes kartu dirbome Danijoje. Kalbėjausi su juo apie futbolą ir jis užsiminė, kad nori gerinti šalies futbolo lygį. Kai pirmą kartą buvau čia anksčiau, stebėjau kelių klubų rungtynes, taip pat lankiausi Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune ir mačiau jaunų bei gerų žmonių, kurie nori gerinti Lietuvos futbolą ir auginti talentus. Tai man paliko įspūdį. Aurelijus mane paragino siųsti prašymą užimti jaunimo rinktinės postą. Tuomet viskas įvyko greitai – sulaukiau skambučio, atvykau į pokalbį. Sužinojęs, kad esu pagrindinis kandidatas, šiandien prisistačiau Vykdomajam komitetui“, – pasakojo C. Falchas.

Buvęs Danijos futbolo sąjungos specialistas ir šalies klubų jaunimo komandų treneris turės vaidmenį ne tik U-21 rinktinės vyriausiojo trenerio pareigose, bet dirbs ir su kitomis Lietuvos jaunių rinktinėmis, prisidės prie akademijų veiklos koordinavimo. „Didžioji dalis mano patirties sukaupta kuriant ir organizuojant talentų ugdymo sistemos Danijoje. Per paskutinius 10-15 metų ten padarėme nemažą progresą, kuris yra matomas išleidžiant žaidėjus į klubus bei futbolininkų pasirodymuose už inktinę. Noriu įnešti savo indelį ir čia“, – sakė C. Falchas.

„Lietuvoje sutikau žmones, kurie yra labai atviri ir draugiški. Viskas įvyko labai greitai, bet jau sulaukiau daug informacijos ir mačiau rungtynių vaizdo įrašus. Netrukus užbaigsiu darbą savo ankstesniame klube ir pradėsiu darbuotis su Lietuvos jaunimo rinktine“, – kalbėjo danas, kuris nuo kito mėnesio ketina apsistoti Lietuvoje.

C. Falchas atskleidė, kad jam svarbu bendruomeniškumas ir vienybė aplink komandą ir tai įtraukia ne tik komandos narius, bet ir trenerius, techninį personalą bei kitus darbuotojus: „Svarbu turėti komandą ne tik aikštėje, bet ir savo štabe ir už aikštės ribų. Esu komandinis žmogus. Taip pat turiu aiškią strategiją – turiu aukštus reikalavimus žaidėjams, bet kartu juos ir suprantu. Man labai svarbu, kad žaidėjai visada suprastų, jog visada turi tobulėti. To paties prašysiu ir savo kolegų“.

„Kalbant apie žaidimo stilių, turėsime būti lankstūs ir sumanūs. Sieksime laikyti kamuolį ir žaisti perdavimais grįstą futbolą, atakuoti. Kai reikės kontroliuoti žaidimą, kontroliuosime, kai reikės atakuoti, atakuosime. Dirbsime, kaip komanda – su protingais ir greitais sprendimais ir greitu žaidimu. Taip įsivaizduoju mūsų žaidimą. Dirbau žaidimo analitiku ir žinau, kaip svarbu parodyti gerą žaidimą, jog išgauti rezultatą, todėl tai bus mano darbo dalis”, – dėstė strategas.

2019 metų Europos čempionato atrankos grupėje Lietuvos U-21 rinktinė susitiks su Lenkijos, Suomijos, Gruzijos, Farerų salų ir gimtosios naujojo trenerio šalies Danijos komandomis.

C. Falchas tikino, jog prioritetas – ne greiti rezultatai atrankoje, bet žaidimo kokybės gerinimas bei futbolininkų ruošimas vyrų rinktinei.

„Mums svarbiausia yra užauginti futbolininkus nacionalinei rinktinei. Kalbėsimės su Edgaru Jankausku, bendrauti ir keistis informacija bus svarbu. Tai bus pirmas atrankos ciklas man ir jame turėsime būti kantrūs. Prireiks laiko, kol prisitaikysime prie naujos sistemos ir suprasime vienas kitą. Bet tai nereiškia, kad nesieksime gerų rezultatų. Dirbsime ir bandysime gerai pradėti atranką, bet reikia suprasti, jog tai nauja pradžia ir viskas neateina per vieną naktį. Kitame atrankos cikle komanda turėtų pademonstruoti geriausią savo žaidimą, tačiau jau šiame atrankos cikle mums reikės tobulėti ir būti kokybiškiems“, – kalbėjo Danijos specialistas.

Rinkdamasis trenerių štabą jis teigė teiksiantis prioritetą vietos specialistams. Turime vystyti lietuvišką futbolą, todėl pirmiausia žiūrėsime į lietuvius. Aišku, jie turės būti pakankamai kvalifikuoti ir motyvuoti“, – teigė C. Falchas.

Rinktinė pradės pasiruošimą atrankos varžyboms kovo mėnesį, kuomet planuoja sužaisti dvejas kontrolines rungtynes. Pirmosios atrankos rungtynės vyks birželį namuose prieš Farerų salų atstovus.


ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS