Neįgaliesiems

C. Tulleners: „Kiekviena atranka yra žaidėjos įvertinimas“

LFF Kauno treniruočių centre rugpjūčio 14-ąją susibūrė merginos, kurios artimiausiu metu gali papildyti Lietuvos jaunimo futbolo rinktines.

LFF treniruočių turinio techninis vadovas ir Moterų futbolo vystymo vadovas Céderique Tulleners teigė, jog yra patenkintas dalyvių gausa ir jų entuziazmu. Surengtoje atrankoje dalyvavo 21 kandidatė į merginų U-15 rinktinę, kuri kitą savaitę dalyvaus Baltijos taurės turnyre Birštone.

Tą pačią dieną 43 merginų, gimusios 2006 metais ir jaunesnės, sudalyvavo atvirojoje treniruotėje Kaune. Céderique Tulleners pasidalino savo įspūdžiais apie intensyvią merginų futbolo dienotvarkę ir būsimus darbus.

– Penktadienis prasidėjo nuo surengtos atrankos kandidatėms į U-15 rinktinę. Kokie buvo jos akcentai?

– Prieš darydami šią atranką žinojome, kad U-15 amžiaus grupėje yra daug gabių žaidėjų. Atranka bei atviroji treniruotė šį teiginį dar kartą patvirtino. Reikia pažymėti, jog esama merginų U-15 amžiaus grupė neapsiriboja tik 20 žaidėjomis. Suteiksime visoms merginoms, kurios atskleis savo stipriasias puses, šansą pasirodyti nacionalinės rinktinės lygmeny. Visa tai reiškia, kad merginų U-15 rinktinė bus dinamiška ir kintanti per kiekvieną stovyklą, siekiant suteikti kuo daugiau merginų galimybę augti ir vystytis. Kiekviena atranka yra įvertinimas!

– Kokį galimą rinktinės žaidimo braižą su regite su rinktinės vyriausiąją trenere Tatjana Veržbickaja, žaidžiant prieš latves ir estes?

– Šioje stadijoje rezultatas nėra toks svarbus. Mes norime sutelkti dėmesį į mūsų žaidimo stiliaus įdiegimą: daugiau futbolo ir mažiau kamuolio spardymo. Mes pradėsime nuo žaidimo organizacijos, mėginsime žaisti pėda į pėdą bei judėti bloku išvien kaip komanda atakuojant ir ginantis.

Latvijos ir Estijos rinktinių pajėgumas nėra svarbus faktorius, kadangi mes kreipsime dėmesį į mūsų žaidėjas, siekiant padėti joms tobulėti tam, kad jos, tikiuosi, galėtų pasiekti moterų nacionalinę rinktinę. Mūsų procesas yra ilgalaikis žaidėjų vystymas.

– Šios amžiaus grupės merginoms tai bus debiutinis turnyras, ginant Lietuvos garbę. Koks būtų Jūsų palinkėjimas kandidatėms?

-Visų pirma, mėgaukitės ir darykite tai, kas jums sekasi geriausia. Jeigu jos džiaugiasi rinktinės stovykla ir rungtynėmis bei sunkiai dirba, esu įsitikinęs, mes galime pasiekti daug. Didžiuokitės galėdamos atstovauti savo valstybę. Galiausiai, sunkiai dirbkite ir būkite profesionaliomis.

– Ar jus nustebino dalyvavusių atvirojoje treniruotėje merginų skaičius?

– Aš buvau labai nustebintas, nes ligtol girdėdavau, kas futbolas nėra populiarus tarp merginų Lietuvoje. Vien tik šioje amžiaus grupėje daugiau nei 60 merginų atvyko iš visos šalies, kad dalyvautų treniruotėje. Geriausia yra tai, jog joms puikiai sekėsi ir jos buvo itin motyvuotos. Dargi, mes dar neišvydome visų šios amžiaus grupės žaidėjų!

– Kodėl merginoms, kurios dar nedalyvavo, bei toms, kurios jau išbandė, verta dalyvauti šioje atvirose futbolo treniruotėse?

– Sakyčiau, gerai yra atskleisti savo meistriškumą stebint kitiems treneriams. Įdomu gauti skirtingą informaciją iš skirtingų trenerių. Taip pat, naudinga žaisti su kitomis žaidėjoms, negu nuolat su savo komandos narėmis.

– Kada norinčios prisijungti prie šių treniruočių galės tai atlikti artimiausiu metu?

– Šiuo metu mes dirbame apdorodami žaidėjų skaičiaus duomenis, siekiant pamatyti, kurie Lieruvos regionai labiausiai tinkami mums surengti atrankas. Planuojame atnaujinti regionines atvirąsias treniruotes rugsėjo mėnesį.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS