Neįgaliesiems

C. Tullenersas po WU19 rinktinės pasirodymo Moldovoje: „Merginos buvo nuožmios ir darbščios visose rungtynėse“

Europos čempionatui mūsų šalyje besiruošianti Lietuvos merginų U19 rinktinė praėjusią savaitę užbaigė savo pasirodymą Europos čempionato atrankos B diviziono turnyre.

Moldovoje vykusiame turnyre lietuvaitės nusileido Velso ir Šiaurės Makedonijos komandoms, tačiau paskutinėse rungtynėse 2:0 nugalėjo šeimininkes iš Moldovos ir keturių komandų grupėje užėmė trečią vietą.

Tai buvo paskutinis oficialus testas mūsų rinktinei, kuri jau liepos 14–27 dienomis varžysis Kaune, Marijampolėje ir Jonavoje vyksiančiame Europos merginų čempionate.

Po turnyro rinktinės pasirodymą reziumavęs vyriausiasis ekipos treneris Cederique`as Tullenersas kalbėjo, kad turnyras Moldovoje jam suteikė ne vieną pozityvią emociją.

„Visų pirma, nepaisant rezultatų – labai džiaugiuosi komandos pasirodymu, merginos buvo nuožmios ir darbščios kiekvienose rungtynėse. Turint omenyje, kad burtų traukimo metu buvome žemiausiame krepšelyje – kiekvienas varžovas buvo, bent jau „ant popieriaus“, stipresnis už mus.

Tikėjomės labai stipraus Velso ir buvo apmaudu, kad praleidome du įvarčius baudiniu ir po kampinio. Atvirame žaidime gynėmės labai tvirtai ir turėjome keletą gerų kontratakų.

Grupės staigmena buvo Šiaurės Makedonija, kuri turėjo porą labai stiprių žaidėjų. Pralaimėjome 0:2, tačiau merginos puikiai atliko savo užduotis. Visgi ankstyva raudona kortelė mums buvo labai skaudi, todėl net ir šiuo rezultatu skųstis negalime.

Prieš Moldovą visos žaidėjos buvo dar labiau motyvuotos parodyti viską, ką gali, ypač dėl to, kad tai buvo paskutinės oficialios rungtynės prieš Europos čempionatą. Jos labai atkakliai kovojo ir nusipelnė pergalės. Turėjome šansų iškovoti pergalę ir didesniu skirtumu, tad dėl viso to esu labai patenkintas pasirodymu“, – dėstė rinktinės vedlys.

– Kokius taktinius aspektus akcentavote šiame turnyre, jau ruošdamiesi merginų U19 Europos čempionatui?

– Turime būti realistai – čempionate mes nebūsime favoritai nė vieneriose rungtynėse. Taigi, pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas labai organizuotai gynybai, kur žaidžiame kompaktiškai ir nepaliekame erdvės varžovams išnaudoti pranašumų.

Be to, siekėme efektyviausio būdo, kaip pasiekti gerą tranziciją į puolimą, kai laimime kamuolį.

– Kiek pagerėjimo ir kuriose srityse pastaruoju metu matėte?

– Taktiškai merginos puikiai supranta užduotis, bet bus rimtas iššūkis pritaikyti šias užduotis aukščiausiame lygyje, kur žaidimo intensyvumas yra neįtikėtinai didelis, bet tikiu, kad merginoms tai pavyks. Be to, ir tai gali būti mūsų didžiausias ginklas, nes esame labai gera grupė, turinti gerą situacijos supratimą.

Merginos didžiuojasi galėdamos atstovauti savo šaliai aukščiausio lygio turnyre ir demonstruoja puikią kovinę dvasią, besikaudamos viena už kitą ir už visą šalį.

Noriu taip pat labai padėkoti ir visam mūsų personalui. Nes tai – ne tik aš, jie atlieka neįtikėtiną darbą ir yra tokie pat reiklūs žaidėjams, kaip ir aš, ir tuo pačiu metu palaiko žaidėjus visais įmanomais būdais. Jie taip pat yra didelis žaidėjų ir komandos tobulėjimo veiksnys.

– Visi finalinio turnyro dalyviai – jau aiškūs (turnyre be Lietuvos žais Anglija, Prancūzija, Vokietija, Nyderlandai, Airija, Serbija ir Ispanija – red.), ar yra komanda, kuri jus nustebino dėl to, jog pateko arba nepateko?

– Kaip belgas – esu kiek nustebęs ir nusivylęs matydamas, kad Belgijai nepavyko patekti į finalinį turnyro etapą. Jie yra stipri komanda, tačiau juos įveikė Serbija. Ant popieriaus Serbija gal ir skamba lengviau, bet aš jau gavau informacijos apie juos ir jie taip pat yra labai stiprūs.

Bet kokiu atveju – tai yra Europos čempionatas, kur žais stipriausios septynios Europos šalys ir šeimininkai, taigi, žaisti prieš jas nebus lengva, bet esame pasirengę parodyti viską, ką galime.

– Kiek jūs, kaip treneris, pats laukiate šio turnyro, kuris su kiekviena diena vis artėja?

– Niekada neturėjau galimybės atstovauti savo šaliai aukščiausioje scenoje, taigi galimybė dalyvauti tokiame unikaliame renginyje, kuriame galiu būti su Lietuva, su kuria aš turiu ypatingą ryšį, man yra didelis įvertinimas.

Tai – nepaprastai unikalus renginys, apie kurį merginoms pradedu pasakoti jau nuo pat pirmos dienos. Dabar jų troškimas yra įrodyti save aukščiausiame lygyje ir atstovauti savo šaliai aukščiausioje stadijoje ir jis yra labai didelis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS