Čekijos futsal rinktinė – vėl Lietuvoje: komandos pasirodymas 2021-ųjų pasaulio čempionate

Lietuvos nacionalinė vyrų futsal rinktinė kelyje link pasaulio čempionato sutinka dar vieną ekipą, kuri prieš pusantrų metų dalyvavo mūsų šalyje vykusiame pasaulio futsal čempionate.

Primename, kad 2024-ųjų pasaulio čempionato atrankos etapo atkrintamosiose varžybose penktadienį pirmose rungtynėse išvykoje čekams neprilygo 2:5. Antrasis mačas bus žaidžiamas jau rytoj Kėdainių arenoje. Mačo startas – 19 valandą, bilietus įsigyti galite paspaudę čia.

Tarp rungtynių Lietuvos rinktinės sudėtyje įvyko vienas pasikeitimas – vietoje Jono Ulberkio šioms rungtynėms bus registruojamas Gustas Zenkovas.

Prieš antradienio dvikovą kviečiame dar sykį prisiminti Čekijos kelią 2021-ųjų pasaulio pirmenybėse.

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad Čekijos rinktinė varžysis D grupėje ir ten susitiks su Panama, Vietnamu bei vienais iš čempionato favoritų – Brazilijos futbolininkais.

Primename, kad pagal turnyro reglamentą į kitą etapą patekti turėjo pirmos dvi visų grupių komandos bei keturios geriausios trečias vietas užėmusios ekipos, tad čekų šansai prieš startą atrodė neblogi.

Jau pirmame mače Klaipėdoje Čekijos rinktinė dėjo svarų žingsnį link atkrintamųjų, kai net 5:1 sutriuškino Panamos salės futbolininkus.

Ten net trimis įvarčiais pasižymėjo Michalas Seidleris, įmušęs ir į Lietuvos rinktinės vartus penktadienį.

Vėliau toje pačioje Klaipėdos arenoje čekai susidūrė su brazilais. Pirmą kėlinį Čekijos atstovai atsilaikė pavyzdingai – po jo švieslentėje švietė nuliai. Visgi po pertraukos brazilai įjungė aukštesnę pavarą ir visus reikalus išsprendė trumpos atkarpos metu – tarp 23 ir 26 minutės sumušė tris įvarčius, paskutinę minutę pradėjo dar vieną ir dvikovą prieš čekus laimėjo užtikrintai 4:0.

Paskutinėje grupės etapo dvikovoje Čekijos rinktinės laukė išbandymas Kauno arenoje su Vietnamo komanda. Pralaimėjimas abiem komandoms būtų sukomplikavęs šansus žengti toliau, tad rungtynės buvo ganėtinai atsargios.

Ilgą laiką įvarčių nebuvo, tačiau tada, antram kėliniui einant į pabaigą, Vietnamas kiek netikėtai išsiveržė į priekį. Visgi pranašumu jie ilgai nesidžiaugė, mat čekai jau po minutės rezultatą išlygino, tad finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo lygiąsias 1:1. Kaip paaiškėjo, to visiškai pakako abiems komandoms, kurios žengė į kitą etapą.

Čekai grupėje užėmė antrą vietą, Vietnamas toliau pateko kaip viena iš geriausių trečią vietą užėmusių ekipų.

Burtai čekams gailestingi nebuvo – aštuntfinalyje jiems teko buvusių Europos ir pasaulio čempionų ispanų iššūkis. Sensacijos čia pateikti čekams nepavyko – jau pirmame kėlinyje jie atsilikinėjo 0:4, po pertraukos sugebėjo priartėti iki 2:4, tačiau paskutinėmis minutėmis pelnytas penktas čekų įvartis nubraukė paskutines viltis. Galutinėje įskaitoje čekai tada užėmė 11 poziciją.

Patekdami į aštuntfinalį čekai pakartojo geriausią savo visų laikų pasirodymą – šį etapą jie buvo pasiekę ir 2012-ųjų čempionate.

Tad Čekijos rinktinė grįžta į Lietuvą tikėdamasi užbaigti pradėtą darbą ir žengti į elitinį atrankos etapą, tačiau lietuviai bandys sugrąžinti intrigą ir padovanoti sirgaliams dar daugiau gerų emocijų.