Čempionių lygos paguodos rungtynėse „Gintra“ minimaliu skirtumu nusileido Lenkijos atstovėms

UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyras Šiaulių „Gintros” komandai baigėsi nesėkmingai. 5-oje atrankos turnyro grupėje dėl 3 vietos kovojusios Lietuvos čempionės po atkaklios kovos turėjo pripažinti aikštės šeimininkių Lodzės UKS SMS „Łódź” žaidėjų pranašumą rezultatu 0:1.

Šiose rungtynėse komandai dėl traumos patirtos pusfinalio metu negalėjo padėti gynėja Renee Guion.

Pirmasis rungtynių kėlinys nė iš tolo nepriminė vaizdo, kurį gintrietės demonstravo atrankos turnyro pusfinalyje. Nuo pat pirmųjų minučių sėkmingai besidalinusios kamuoliu Šiaulių ekipos futbolininkės turėjo neblogų galimybių išsiveržti į priekį. Savo šansą turėjo Vivian Ikechukwu, pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo Athena Kuehn, tačiau kamuolys tinklo abiem atvejais nepasiekė.

Realiausią progą progą išsiveržti į priekį aikštės šeimininkės turėjo tik besibaigiant pirmajam kėliniui, kai po mūsiškių klaidos viena prieš Madison Less atsidūrė oponenčių puolėja, tačiau smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį. Per pirmas 45 minutes „Gintros” žaidėjos kėlė 6 kampinius ir varžovių vartams grasino 9 sykius, kai tuo tarpu lenkės prie mūsiškių vartų turėjo 1 kampinį ir 5 smūgius į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje pavojingai baudos aikštelėje atsidūrė Trudi Carter, tačiau puolėjai nepavyko užvaldyti kamuolio ir gynėja spėjo jį iškrapštyti iš po kojų. 51-ąją susitikimo minutę prie M. Less ginamų vartų kilo nemenkas gaisras, laimei kamuolys praskriejo greta virpsto ir rezultatas išliko nepakitęs.

Vis dėlto jau po kelių akimirkų M. Less teko traukti kamuolį iš tinklo. Technišku smūgiu į tolimąjį vartų kampą kamuolį pasiuntė „Łódź” puolėja Anna Rędzia – 0:1.

Po pelnyto įvarčio žaidimas ir toliau vyko intensyviai. Abi komandos sukūrė momentų prie varžovių vartų, tačiau aštresni momentai kilo prie gintriečių. Puikiai sužaidusi M. Less 77-ąją mačo minutę išgelbėjo komandą nuo antrojo įvarčio ir toliau išlaikė intrigą rungtynėse.

Aukodamos gynybines funkcijas „Gintros” futbolininkės metėsi į priekį siekiant išlyginti rezultatą ir lemiamus įvykius perkelti į papildomą laiką. 85-ąją minutę pavojingai prie varžovių vartų sužaidė V. Ikechukwu, tačiau sutankinta oponenčių gynyba saugojo vartininkės užnugarį. Atsivėrus erdvėms varžovės irgi turėjo šansų pelnyti antrąjį įvartį ir uždaryti rungtynes, tačiau intriga išliko iki paskutinių pridėto laiko sekundžių. Vis dėlto nuaidėjęs aikštės teisėjos švilpukas paskelbė rungtynių pabaigą, kuri fiksavo Lenkijos čempionių pergalę minimaliu skirtumu.