Neįgaliesiems

Ciklo pabaiga arba kova dėl garbės: Kroatija – Lietuva

Lietuvos nacionalinė moterų futbolo rinktinė rungtynėmis Kroatijoje užbaigs atrankos ciklą į 2022-ųjų metų Europos čempionato finalinį etapą. Nei Lietuvos, nei Kroatijos tame atrankos cikle tikrai nebus. Maža to, lietuvės jau nepakils aukščiau penktos vietos, o kroatėms reikia laimėti du kartus, kad ji pakiltų aukščiau ketvirtosios vietos.

Turnyro lentelė. Atsakymas į pagrindinį klausimą, kas laimės atrankos H grupės varžybas, bus pateiktas gruodžio 1 dieną. Tuomet Belgijoje aikštės šeimininkės priims Šveicarijos rinktinę. Dvikovos nugalėtojos tuo pačiu taps ir grupės nugalėtojomis. Trečiąją vietą užima rumunės, kurios žemiau nukristų tik tuo atveju, jei paskutinėse grupės rungtynėse pralaimėtų Kroatijai. Tiesa, jei dvikovoje tarp Kroatijos ir Lietuvos sėkmė lydėtų mūsų rinktinę, tai ta paskutinioji dvikova didelės svarbos nebeturėtų.

Tarpusavyje. Lietuva ir Kroatija rungtynėmis Šiauliuose atidarė šios atrankos varžybas. Nors lietuvės pralaimėjo, tačiau būtent tada jos buvo arčiausiai iškovotų taškų – po atkaklios kovos minimalia persvara pergalę šventė kroatės. Pirmo susitikimo metu kroatės turėjo žaidybinę persvarą, vieną po kito kėlė kampinius (net 20 (!), tačiau rimto pavojaus poziciniame žaidime prie Gretos Lukjančukės vartų sukurti taip ir nesugebėjo.

Vis dėlto, kampiniai toje akistatoje tapo lemiamu faktoriumi – abu įvarčiai krito būtent po jų. 86 minutę Kamilė Vaičiulaitytė atmetė šiek tiek atgal kamuolį Dovilei Gailevičiūtei ir ši fantastišku smūgiu iš 18 metrų į tolimąjį apatinį vartų kampą pelnė įvartį. Vis tik taškų iškovoti nepavyko.

Kroatija. Per likusias penkerias iki šiol sužaistas rungtynes Kroatijos merginos sugebėjo iškovoti tik vieną tašką. Verta paminėti, kad tai padarė žaisdamos namuose prieš grupės lyderę Šveicarijos rinktinę. Apskritai, namie kroatės kol kas žaidė tik du kartus, galbūt, todėl šios šalies atstovai taip pozityviai žiūri į ciklo pabaigą bei galimybę pakilti iki trečiosios vietos.

Kroatijos nacionalinę moterų komandą nuo aukštesnių rezultatų stabdo prasta gynyba. Net jei prisimintumėm susitikimą su Lietuva, tai mūsų merginos turėjo ne vieną puikią galimybę pasižymėti. Turbūt, labiausiai įsiminusi – Simonos Veličkaitės akistata su varžovių vartininke Doris Bašič – viena prieš kroatę atsidūrusi lietuvė turėjo galimybę pelnyti pirmąjį rungtynių įvartį, tačiau puikiai sureagavusi D. Bašič išlaikė rungtynių pusiausvyrą.

Paskutinės dvikovos. Tiek Kroatijai, tiek Lietuvai paskutinės rungtynės tapo didžiuliu nusivylimu. Lietuvaitės nepasipriešino Belgijai ir pralaimėjo 0:9, kroatės – išvykoje 1:4 nusileido potencialioms varžovėms dėl trečiosios vietos. Tas susitikimas įvyko dar rugsėjį, Lietuva ir Belgija Marijampolėje santykius aiškinosi spalio pabaigoje.

Pasikeitimai. Lyginant su pirmąja tarpusavio dvikova, Lietuvos rinktinė bus gerokai pasikeitusi. Kaip ir rugsėjo ar spalio dvikovose, rinktinei neatstovaus G. Lukjančukė, S. Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė ir Oksana Imanalijeva. Jos visos Šiauliuose žaidė starto sudėty.

Citata. „Jeigu nedarysime apmaudžių, vaikiškų klaidų galime pasiekti teigiamą rezultatą. Negaliu sakyti, per visą ciklą, nežiūrint į rezultatą, mūsų merginos per rungtynes atiduodavo viską, ką galėdavo. Aišku, meistriškumas skiriasi nuo kai kurių komandų, bet kažkada ir mums gali pasisekti“, – kalbėjo Lietuvos moterų rinktinės treneris Rimantas  Viktoravičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS