Neįgaliesiems

D. Arlauskis: „Gera turėti stiprų klubą savo mieste“

Pirmos lygos nugalėtojų Telšių „Džiugo“ gretose vienas iš nepakeičiamų žaidėjų – Davydas Arlauskis. Jau antrąjį sezoną jis yra itin svarbus ekipai ne tik dėl žaidimo organizavimo ar varžovų atakų stabdymo, bet ir mušamų įvarčių.

 

Gynėjo pozicijoje didelę dalį savo karjeros dalį praleidusio D. Arlauskio įvarčiams seniau užtekdavo suskaičiuoti rankos pirštų. A lygoje jis pasižymėjo vos kelis kartus.

Netgi persikėlęs į Pirmą lygą, ir vis dažniau atsidurdamas arčiau aikštės vidurio, per pirmus sezonus Telšiuose Pirmoje lygoje jis pasižymėdavo retai – 7 kartus per 3 metus.

Įvarčiais 33 metų žaidėjas prapliupo pernai. Jo sąskaitoje 2019-ųjų sezone – 13 tikslių smūgių lygoje bei 1 taurės turnyre.

Šio sezono pradžioje D. Arlauskis netgi tapo rezultatyviausiu „Džiugo“ žaidėju – įmušė 4 įvarčius lygoje ir vieną taurės turnyre. Kaip tai pavyko, konkrečiai paaiškinti sunkiai sekėsi ir pačiam žaidėjui. Anot saugo, svarbiausia, jog komanda renka taškus.

– Kokios ta rezultatyvumo priežastys? Ar yra kada nors anksčiau karjeroje tekę įmušti po du dublius iš eilės?
– Sunku pasakyti, kokios tos priežastys. Tai visų mūsų nuopelnas. Nesvarbu kas įmuša – svarbiausia laimėti kiekvienas rungtynes. Toks mūsų tikslas.

Visgi ne po vieną žaidžiame, ir treniruojamės dėl to. Galbūt ir nėra karjeroje taip tekę įmušti iš karto vieną po kito du įvarčius.

– „Džiugo“ komandoje neturite aiškiai išreikšto atakų lyderio, snaiperio, kaip kai kuriose kitose komandose. Ar treneris skatina Jus dažniau atsidurti baudos aikštelėje ar tiesiog taip išeina?
– Tiesiog dirbame visi dėl pergalių. Gerai, kad turime progų įvarčiui, tai jau progresas mums visiems. Paprastai komandinis žaidimas ir lemia. Pas mus nėra aiškaus lyderio, bet daug potencialo turime iš visų žaidėja.

– Sezono pradžioje lygoje kol kas 5 rungtynės – 4 pergalės. 11 įvarčių, 1 praleistas. Rezultatai – geri, bet ar žaidimas tenkina trenerį, jus pačius?
Kol kas nėra ko nusiminti, reikia galvas pakelti aukštyn. Žinoma, visada turime žaisti geriau, išnaudoti progas. Turime ko tobulėti visuomet, jei norime kažko daugiau.

– Per pirmus 5 turus žaidėte su keturiomis dublerių komandomis. Nuo liepos pabaigos žaisite su lygos favoritais, patyrusiomis komandomis viena po kitos. Toks sąlyginai lengvesnis tvarkaraštis sezono pradžioje – privalumas, ar trūkumas?
– Neskirstyčiau tarp B komandų ir kitų. Jaunimo gero yra visur. Tai nereiškia, kad jie nemoka žaisti. Senbuviai visi keitėsi, todėl sunku kažką pasakyti. Viską pasakys rezultatai.

– Praėjusią savaitę taurės turnyre nusileidote Vyčio komandai, lygoje neįveikėte Riterių B. Ko pritrūko tose rungtynėse?
– Turime progų, gerų šansų pelnyti įvartį, trūksta realizacijos. Galbūt didesnės koncentracijos. Bet viskas bus gerai.

– Pridėjus ir taurės rungtynes po karantino teko žaisti pakankamai dažnai. Ar jautėsi nuovargis, šviežumo stoka?
– Per karantiną fiziškai ruošėmės, turėjome planus iš trenerio, kad ir daugiau be kamuolio. Todėl didelių sunkumų tikrai nebuvo. Galbūt tik kol visi susirinkome.

– Kokia šio sezono Pirma lyga Jūsų akimis? Ar ji stipresnė nei pernai?
– Manau, kad tai tikrai nėra silpna lyga. Daug komandų. Daug šansų gauna jaunimas.

– Telšiuose – Jūs jau penktą sezoną iš eilės. Čia ir matote savo ateitį toliau? Yra daug noro dar kartą išbandyti save A lygoje, ar tiesiog norisi mėgautis žaidimu, kad ir žemesniame lygmenyje?
– Mano šeima čia, aš su jais kartu. Labai gerai tokį stiprų klubą turėti savo mieste. Žaisiu ten kur manęs reikės.

Pirmalyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS