Neįgaliesiems

D. Bartkus: apie Lietuvos vartininkus Izraelyje bei rinktinės stiprybę

Pirmadienį Lietuvos nacionalinė rinktinė sužais antrąsias UEFA Tautų lygos rungtynes prieš Albanijos rinktinę. Nacionalinės rinktinės vartininkas Džiugas Bartkus į naują etapą žiūri optimistiškai ir tiki, kad Lietuvos rinktinės stiprybė slypi komandiškume.

„Geros nuotaikos, labai smagu grįžti į Lietuvą po kurio laiko. Labiausiai pasiilgau aplinkos, namų ir pačios Lietuvos“, – teigė D. Bartkus, kuriam sugrįžimas į Lietuvą buvo pirmasis per paskutinį pusmetį.

Sezonas Izraelyje: nuo aukštų tikslų iki kovos dėl išlikimo

Pasakodamas apie praėjusį sezoną, rinktinės vartininkas neslėpė, jog rezultatai nebuvo tokie, kokių tikėjosi tiek komanda, tiek aistruoliai. „Sezonas komandai nebuvo lengvas, jis buvo banguotas, tikslas buvo sugrąžinti komandą į geresnius laikus, užimti kuo aukštesnę poziciją, tačiau nesusilipdė komanda ir antrus metus iš eilės mūsų likimas sprendėsi paskutinėse rungtynėse. Buvo sunkus sezonas, bet su laiminga pabaiga. Žiūrime į ateitį, dabar naujas sezonas, pasiruošimas, iškelti aukštesni tikslai, keičiasi klubo komplektacija ir mąstymas.“

Lietuvos vartininkų reputacija Izraelyje

Džiugas Bartkus teigė, jog Izraelyje Lietuvos vartininkai yra labai vertinami ir turi gerą reputaciją. Pasak žaidėjo, didelę įtaką tam turėjo prieš tai Izraelyje žaidę lietuviai.

„Lietuvos vartininkai yra labai vertinami Izraelyje, užsitarnavo gerą reputaciją. Iš pradžių Izraelyje žaidė E. Zubas, tuomet E. Šetkus. Mano situacija paprasta, klubui reikėjo vartininko, jie pasižiūrėjo, sako, yra du geri vartininkai iš Lietuvos, pažiūrėkime, kas dar yra rinktinės sąraše – o tuo metu kaip tik aš buvau rinktinėje. Matyt, pamatė, kad trečias vartininkas sąraše D. Bartkus, taip ir prasidėjo pirmas kontaktas bei susidomėjimas“, – šypsenos neslėpė rinktinės vartininkas.

D. Bartkus taip pat pabrėžė, jog konkurencija tarp rinktinės vartininkų – normalus dalykas. „Sąraše yra ne du, ne trys vartininkai, jų yra daugiau, bet dėl skirtingų aplinkybių ne visi gali atvažiuoti. Galbūt ne visada gaunu kvietimą, tačiau kiekvieną kartą kai gaunu, esu labai laimingas. Konkurencija yra normalus dalykas, kai gauni kvietimą esi patenkintas bei būni maksimaliai pasiruošęs.“

Rinktinės stiprybė – komandiškumas

Prieš akistatą su albanais vartininkas neslėpė, jog dabartiniai varžovai – įveikiami. „Naujas etapas, naujas naujas ciklas, nauja grupė. Dabartiniai varžovai nėra kažkokie neįveikiami, lygiu skiriasi nuo Serbijos, Ukrainos ar Portugalijos, kurios yra ženkliai didesnio rango komandos ir su jomis labai sunku kovoti.

Aš manau, kad galime žaisti ir tikrai važiuojame dėl pergalės, visi stengiasi, atiduoda visas jėgas. Esame kovingai nusiteikę, optimistiškai ir tikiu, kad kovosime dėl pergalių.

Mes neturime daug individualiai stiprių žaidėjų, kurie gali savarankiškai patempti komandą, todėl mūsų stiprybė yra komandinis žaidimas ir disciplina aikštėje ir už jos ribų“, – kalbėjo D. Bartkus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS