Neįgaliesiems

D. Gailevičiūtė: „Futbolas buvo malonus hobis, kuris atvedė į profesionalų sportą“

Iš Varnių kilusi „Gintros-Universiteto“ atstovė Dovilė Gailevičiūtė savo talentu gana anksti įrodė esanti verta stipriausio šalies klubo žaidėjos vardo. Ji šiemet buvo patekusi tarp kandidačių tapti geriausia metų futbolininke, tačiau jau aišku, kad taip neatsitiks.

Į finalinį geriausiųjų trejetą futbolininkė nepateko. Tačiau Dovilei tai gali išeiti į naudą – žinantieji jos žemaitišką charakterį, neabejoja, tas savotiškas neįvertinimas ją privers stengtis dar labiau. Šita savybė futbolininkę lydėjo nuo pirmųjų pabandymų žaisti futbolą kieme su savo draugais.

„Vaikystėje su broliu visada mėgome aktyvesnį laisvalaikį, mėgome sportuoti, susirinkdavome kieme su draugais paspardyti kamuolį, pažaisti futbolo. Būdavau viena mergaitė tarp berniukų, todėl iš tikro niekada nebuvau pagalvojusi, kad yra merginų futbolo komandos Lietuvoje ir kad tas kamuolio paspardymas kieme ateityje užims didžiąją dalį mano gyvenimo. Tai kaip ir nebuvo pasirinkimas, tai buvo malonus hobi, kuris atvedė mane į profesionalų futbolą“, – prisiminimais dalinosi D. Gailevičiūtė.

Merginos gabumai neliko nepastebėti Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos kūno kultūros mokytojo Sauliaus Jogmino. Pedagogas merginą pakvietė sudalyvauti  „Ežiogolo“ turnyre, o vėliau, išryškėjus jos gabumams futbole, nuvežė į treniruotę su Telšių merginų komanda.

Žemaitijos sostinės komandoje irgi neteko ilgai užsibūti, nes šviesaus atminimo treneris Antanas Rubys taip pat merginoje įžvelgė neeilinį talentą bei pasiūlė jėgas išbandyti stipriausioje Lietuvos moterų ekipoje. Lygiai prieš dešimt metų Dovilė papildė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos gretas. Per tą laikotarpį aštuonis kartus tapo Lietuvos čempione bei keturis kartus rinkta geriausia A lygos sauge.

2019 metai futbolininkei buvo ne itin sėkmingi, tikslai pasiekti tik iš dalies. Žinoma, didžiulis apmaudas ir nusivylimas buvo patirtas dėl nesėkmės UEFA Čempionių lygos atrankoje.

„Šioms varžyboms ruošėmės visus metus, buvome laikomos favoritėmis, bet.. nieko nepadarysi toks jau tas sportas. Žiūrime į priekį ir tikimės šiais metais pavyks geriau“, – teigė futbolininkė.

Be futbolo D. Gailevičiūtė kuria ir ateities perspektyvas. Šiuo metu ji yra įstojusi į magistro studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kur siekia įgyti sveikatinimo ir reakreacijos specialybę.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS