Neįgaliesiems

D. Grabarčiukas po istorinio pasiekimo: „Tikėjome ir žinojome, kad esame pajėgūs žengti toliau“

Pirmadienį buvo sužaistos visos eEuro 2020 grupinės atrankos rungtynės, po kurių paaiškėjo, kad Lietuva pateko į kitą atkrintamųjų etapą.

Prieš kelias savaites Lietuvos futbolas oficialiai žengė istorinį žingsnį į virtualią erdvę, o vakar – pateko tarp stipriausių Europos efutbolo rinktinių.

„Visų atrankos varžybų metu optimizmo netrūko. Dėl patekimo į kitą etapą nebuvome užtikrinti, tačiau garantijų neturėjo niekas. Net po pirmo rato pirmavę Baltarusijos ir Sakartvelo esportininkai liko už atkrintamųjų ribų. Mes tikėjome ir žinojome, kad esame pajėgus žengti toliau“, – teigė Lietuvos efutbolininkas Donatas Grabarčiukas.

Antro rato varžybose Lietuvos būstinėje įvyko permainos ir devynias iš dešimties rungtynių žaidė vienas Donatas Grabarčiukas. „Gaila, tačiau antram rinktinės žaidėjui Edgarui Skrieliui kilo problemų su internetiniu ryšiu. Kartu su komanda bei treneriu nusprendėme nerizikuoti ir bendru nutarimu likusias rungtynes žaidžiau vienas. Tai buvo ankstyvas sprendimas, tačiau jaučiausi puikiai ir likusios devynios rungtynės manęs negasdino“, – paaiškino žaidėjas.

Pirmame atrankos etape pritrūko koncentracijos

Po pirmo atrankos etapo Lietuvos efutbolininkai užėmė penktą vietą iš šešių, tačiau pirmą ir paskutinę vietas užimančias komandas skyrė vos penki taškai. „Pirmame rate pritrūko koncentracijos. Nesitikėjome, kad šiuo turnyru bus toks didelis susidomėjimas, todėl po pirmo rato norėjome reabilituotis ir parodyti visą savo potencialą. Ruošiantis lemiamoms kovoms sužaidėme daug draugiškų rungtynių, jų metu tikrinome įvairias taktikas, kad būtume pasiruošę visiems rungtynių scenarijams. Galiausiai, kartu su treneriu, pasirinkome labiausiai mums tinkančius variantus. Svarbiausia, kad taktikų įvairovė pasiteisino susitikimų metu“, – pabrėžė D. Grabarčiukas.

Likimas sprendėsi paskutinėse rungtynėse

Po akistatos su Šiaurės Airija atrodė, kad lietuviai jau užsitikrino antrą vietą grupėje, tačiau puikus Kosovo pasirodymas galėjo tapti turnyro sensacija. „Paskutinėse rungtynėse sprendėsi Lietuvos likimas eEuro turnyre. Jeigu būtume pralaimėję Baltarusijai, o Kosovas būtų nugalėjęs Liuksemburgą – būtume likę treti. Tiesą pasakius, įvyko šioks toks nesusipratimas ir galvojau, kad jau užsitikrinome antrą vietą, todėl jokia įtampa neslėgė. Nepaisant to, koncentracija išliko maksimali. Rungtynėse su baltarusiais nemaloniai nustebino prastas interneto ryšys, kuris išmušė iš vėžių, ko pasekoje buvo padaryta kvailų klaidų.

Visų antro rato varžybų metu buvau maksimaliai susikaupęs ir norėdamas išvengti papildomo streso net neatkreipiau dėmesio, kiek aistruolių gyvai mane palaikė. Tik po atrankos ciklo sužinojau, kad transliaciją iš viso stebėjo rekordiškas skaičius žmonių – beveik 8 tūkstančiai aistruolių. Labai dėkoju visiems žiūrėjusiems ir palaikiusiems, tai buvo iššūkis sau įrodyti, kad esame pajėgūs žaisti su Europos geriausiais.

Kitame etape Lietuvos lauks daug stiprių rinktinių su profesionaliais esportininkais, kurie gyvena esportu. Bene pagrindinis mūsų pranašumas ir yra tai, jog mes – neprofesionalai, todėl neturime ko prarasti. Nepaisant to, mūsų tikslas – sužaisti kaip įmanoma geriau bei toliau garsinti Lietuvą pasauliniame esporte“, – entuziastingai kalbėjo Donatas Grabarčiukas.

„Pasiekimas – fantastiškas. Noriu pasveikinti žaidėjus ir padėkoti visam komandos personalui, o taip pat ir sirgaliams. Po pirmųjų pirmadienio rungtynių kardinaliai keitėme strategiją, o tai leido nuskinti saldžių vaisių – revanšavomės prieš varžovus, kuriems pirmajame rate pralaimėjome. Visos grupės komandos buvo panašaus pajėgumo, todėl viskas priklausė nuo detalių. Daugumą jų pavyko išpildyti. Didžiuojamės, nes pagrindinį tikslą pasiekėme – jau esame tarp 20 stipriausių Europoje“, – grupių varžybų etapą reziumavo treneris Martynas Bendikas.

Galutinė F grupės lentelė:

1. Liuksemburgas – 20 taškų

2. Lietuva – 16 taškų

3. Baltarusija – 15 taškų

4. Kosovas – 13 taškų

5. Sakartvelas – 13 taškų

6. Šiaurės Airija – 8 taškai

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS