Neįgaliesiems

D. Kazlauskas: „Vienos rungtynės futbolininkų žvaigždėmis nepadaro“

Vilniaus „Riterių“ saugas Donatas Kazlauskas žaidžia geriausią futbolą per visą savo karjerą. Ilgai šiemet ieškojęs savojo žaidimo, Donatas jį atrado tuomet, kai atėjo svarbiausia sezono dalis. Iš pradžių – pergalingas įvartis Europos lygos atrankoje, po to užtikrintas žaidimas prieš Kazachstano rinktinę bei dar vienas pergalingas įvartis vakar Albanijoje.

 

Sužaidus beveik 50 minučių, D. Kazlauskas tinkamai įvertino varžovo klaidą, aplenkė vartininką ir nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Dar po keturiasdešimties minučių dvikovos arbitras užfiksavo rungtynių pabaigą bei sensacingą lietuvių pergalę.

„Kažkokio stebuklo neįvyko, tiesiog buvome geresni ir pelnytai laimėjome. Aišku, ši pergalė mums gyvybiškai svarbi. Mes to laukėme labai seniai ir džiugu, kad sulaukėme. Pažymėsiu, kad rungtynės su Kazachstanu irgi nebuvo blogos. Iki šiol manau, kad penktadienį bent lygiųjų mes nusipelnėmė. Šįsyk buvome dar drąsesni kontroliuodami kamuolį, dar agresyvesni kontratakose. Tai yra pagrindiniai veiksniai, lėmę pergalę“, – sugrįžęs į Lietuvą sakė D. Kazlauskas.

Kaip pavyko padaryti, kad albanai rungtynėse buvo, tarsi, nesavi?

Tai sunkaus darbo rezultatas. Kiekvienas mūsų žaidėjas atidavė visas jėgas. Pasikartosiu, tiesiog buvome geresni, o kai geriau žaidi, dažniausiai laimi. Tuo pačiu, tais atvejais varžovai žaidžia prasčiau nei gali.

Situacija, kai įmušei įvartį, kada supratai, kad varžovas gali suklysti?

Tiesiog bandžiau „skaityti“, kur gynėjas gali perduoti kamuolį. Perskaičiau (šypsosi). Varžovas suklydo, aš rinkausi iš kelių alternatyvų, atlikau nestiprų smūgį ir kamuolys atsidūrė tinkle. Nesvarbu kaip, svarbu, kad atsidūrė.

Transliacijos režisieriai rodė, kad po keitimo šaldei koją. Profilaktika? Ar kažkas nutiko?

Nuo krūvio „užsikrovė“ raumuo. Nieko rimto.

Gali apibūdinti jausmą, kai rungtynių arbitras paskelbė dvikovos pabaigą?

Pajutau palengvėjimą, o tuo pačiu ir alkį. Apetitas kyla bevalgant, todėl jau su nekantrumu laukiu kitų rungtynių.

Tau pačiam metai prasidėjo ne taip, kaip norėtum, tačiau per pastarąsias dvi savaites – du pergalingi įvarčiai milžiniškos svarbos rungtynėse. Kas pasikeitė?

Sutinku, kad forma gerėja. Tokiais atvejais, kai nesiseka, labai svarbu nuosekliai ir kantriai dirbti, išlaukti, o įvarčiai anksčiau ar vėliau ateis. Natūralu, kad įmušus pergalingus įvarčius, džiaugsmo yra dukart daugiau.

Jau ateinantį ketvirtadienį laukia dar vienos super svarbios rungtynės UEFA Europos lygos atrankoje. Po tiek emocijų pavyks atsitiesti?

Vakarykštės rungtynės jau istorija. Norėtųsi pratęsti gerą seriją tiek su rinktine, tiek su klubu. Į praeitį nėra tikslo žvalgytis, mano visos mintys nuo rytojaus nukreiptos tik į būsimas rungtynes.

Keli žodžiai tiems, kuriems tavo įvartis suteikė nežmonišką džiaugsmą…

Tiems, kas tikrai nuoširdžiai džiaugiasi, norisi kuo stipriausiai padėkoti už palaikymą. Patikėkite, mes jį tikrai jaučiame ir visada norime jus nudžiuginti.

Pacituosiu vienos radijo stoties pranešimą: „Pergalingą įvartį pelnė rinktinės lyderis Donatas Kazlauskas“. Ar tikrai jau jautiesi lyderis?

Žurnalistai mėgsta greitai klijuoti etiketes (juokiasi). Aišku, malonu girdėti tokius žodžius, tačiau reikia mąstyti adekvačiai – vienos rungtynės futbolininkų žvaigždėmis nepadaro. Lygiai taip pat viena klaida jų nepadaro labai blogais žaidėjais.

FK Riteriai informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS