Neįgaliesiems

D. Rumšas: „Lietuvių teisėjų sėkmės priežastys – įdėtas darbas ir kokybė, kurią atiduodame aikštėje“

Donato Rumšo vadovaujama Lietuvos teisėjų brigada sulaukė paskyrimo į UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos rungtynes rugpjūčio 25 d. tarp „AIK“ ir „Slovácko“ komandų.

Stokholmo lene esančioje Solnos „Friends“ arenoje šį ketvirtadienį vyks atsakomoji „AIK“ ir „Slovácko“ komandų akistata dėl kelialapio į UEFA Europos Konferencijų lygos grupių etapą. Pirmąsias rungtynes Čekijos atstovai laimėjo rezultatu 3:0.

20 valandą prasidėsiančių rungtynių arbitru paskirtas Donatas Rumšas, jam talkins asistentai Aleksandr Radiuš, Dovydas Sužiedėlis bei rezervinis teisėjas Robertas Valikonis.

Rugpjūčio 10 dieną UEFA Supertaurės rungtynėse tarp „Real“ ir „Eintracht“ klubų dirbęs Donatas Rumšas pasidalino įspūdžiais apie mačą Švedijoje, padažnėjusius Lietuvos teisėjų skyrimus į tarptautinius turnyrus bei patarimą jaunajai teisėjų kartai.

– Kokios Jūsų mintys belaukiant „AIK“ ir „Slovácko“ komandų rungtynių?

– Planuoju artimiausiu metu peržiūrėti pirmąsias šių komandų tarpusavio rungtynes, kaip vyko jų eiga. Rezultatas iš pirmojo susitikimo nuteikia, kad Švedijos klubas namų stadione mėgins atsigriebti, o rungtynės parodys, kaip jam seksis.

– Jūsų paskyrimas į UEFA Supertaurės rungtynes sulaukė ypatingo susidomėjimo futbolo bendruomenėje ir žiniasklaidoje. Kokių įgijote naujų įspūdžių ir patirties iš to renginio Helsinkyje?

– Tai ženklus įvertinimas Lietuvos futbolo teisėjų asociacijai, mūsų futbolo bendruomenei bei asmeniškai man, jog tapome šio renginio dalimi. Kaip įgytą patirtį, išskirčiau, kad tai didelio statuso įvykis, komandos, rungtynės. Kai susitinki su geriausiais Europos teisėjais, tarp kurių anglas Michaelis Oliveris, gali iš jų pasisemti unikalios patirties ir pasimokyti kaip dirba kolegos. Svarbu pažymėti, kad šis paskyrimas suteikė asmeninės motyvacijos, nes esi matomas ir tave gali kviesti į tokius didelius renginius ateityje.

– Pastaraisiais metais Lietuvos teisėjai, tiek vyrai, tiek moterys, sulaukė daugiau paskyrimų į tarptautines rungtynes. Be padaugėjusių UEFA varžybų skaičiaus, jūsų nuomone, kokie dar veiksniai prisidėjo prie šios malonios tendencijos?

– UEFA labai noriai plečia teisėjų sąrašą, bet svarbiausias veiksnys – tai ilgametis Lietuvos teisėjų įdirbis. Kaip anksčiau Gediminas Mažeika plačiai atidarė šį langą ir duris, tad galbūt nuo to viskas prasidėjo. Gediminui buvo tekę tikrai reikšmingi paskyrimai – į Čempionų lygą, įvairių varžybų grupių etapus, o UEFA atstovai pamatė, kad lietuvių teisėjų darbas atliktas kokybiškai.

Kiti teisėjai taip pat nuoširdžiai stengėsi rodyti gerą rezultatą, tad tęsiame Gedimino pradėtą darbą. Žinau, kad ir Manfredui Lukjančukui gerai sekasi, jis pakviestas į UEFA talentų programą, kurioje teko ir pačiam dalyvauti. Apibendrinčiau, kad dabartinės lietuvių sėkmės priežastys – įdėtas darbas ir kokybė, kurią atiduodame aikštėje.

– Ką patartumėte ir palinkėtumėte jauniesiems teisėjams ar entuziastams, kurie ryžtųsi išbandyti teisėjo karjerą bei svajoja apie debiutą aukščiausio rango varžybose?

– Visų pirma, turi būti smagu ir reikia stengtis pajausti malonumą nuo atliekamo darbo. Būna sunkesnių ar lengvesnių akimirkų, bet reikia to nebijoti, ryžtis išbandyti naujas galimybes.

Turime gerą teisėjų ruošimo metodiką, inspektorius ir puikų kolektyvą Lietuvos futbolo teisėjų asociacijoje, kuris, pamatęs signalą iš jaunojo teisėjo, jam padės. Visos durys yra atviros, jeigu bus norinčių ateiti, išmėginti teisėjavimą bei rodančių motyvaciją ir norą. Pats taip pat dalinuosi su jaunais teisėjais savo patirtimi ir atiduodu indėlį, kad tiktai kuo daugiau teisėjų atsirastų bei jiems sektųsi – nuo to Lietuvos futbole visiems bus geriau.

Tullio Puglia/UEFA nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS