Neįgaliesiems

D. Šernas – apie klajones, Uzbekistaną ir vieną kuprinę

Lietuvos rinktinės puolėjas Darvydas Šernas yra vienas didžiausių keliauninkų nacionalinėje komandoje. Šiuo metu jis jau yra vilkėjęs 13 klubų aprangą ir žaidęs 8 šalyse. Naujausia stotele tapo Uzbekistano čempionate žaidžiantis „Sogdiana Jizzakh“ klubas.

„Viskas yra gerai, jeigu sąlygos netenkintų – nevažiuočiau. Kiekvienas profesionalus klubas, kur nuvažiuotum, atsakingai žiūri į žaidėją, aprūpina viskuo, nėra išimtis ir Uzbekistanas. Visos sąlygos sudarytos“, – pasakojo D. Šernas.

Puolėjo pozicijoje žaidžiantis futbolininkas yra vienas iš penkių legionierių „Sogdiana Jizzakh“ klube ir tikisi jam padėti išsilaikyti Uzbekistano aukščiausioje lygoje. Vakar D.Šernas pelnė pirmą savo įvartį šios šalies pirmenybėse, o lietuvio atstovaujama komanda laimėjo 3:0 ir „išlipo“ iš nesaugios zonos, kuri garantuoja iškritimą į žemesnę lygą.

„Sužaidžiau nemažai rungtynių, įspūdis apie pirmenybes tikrai neblogas. Yra galingų komandų, gerų legionierių, čempionatas įdomus, – vardino alytiškis. – Kiekvieną dieną kalbu su treneriu, toks mano darbas. Kalbu apie užduotis, apie tai kur turiu būti, kur atsidengti.“

Futbolininkas teigė nesigailintis, kad priėmė Uzbekistano klubo pasiūlymą ir džiaugėsi galimybe žaisti futbolą itin mylinčioje šalyje.

„Žvaigždė dar nesu, tačiau žmonės atpažįsta, – juokėsi D. Šernas. – Sirgaliai eina į stadionus, tave mato, o tu dar esi užsienietis… Vienas vietinis man pasakė, kad pas mus mieste yra trys dalykai: turgus, religija ir futbolas. Į futbolo rungtynes renkasi tikrai daug žmonių, 8–10 tūkstančių, manau, kad tai neblogai. Buvo kelios rungtynės, kai atėjo net 20 tūkstančių. Žmonės domisi futbolu.“

Vienais geriausių karjeros metų D.Šernas įvardija etapą Lenkijoje, kur tuo metu atstovavo Lodzės „Widzew“ ir Lubino „Zaglebie“ komandoms, sužaidė 107 rungtynes ir pelnė 35 įvarčius. Puolėjo karjeros etapai taip pat vedė per Lietuvą, Rusiją, Turkiją, Australiją, Škotiją ir Izraelį. 

„Visur gerai jaučiausi, tačiau įsimintiniausi metai buvo Lenkijoje, – prisiminė D. Šernas. – Tuomet sekėsi ir klube žaisti, ir rinktinėje viskas gerai buvo. Turkijoje turėjau gerą sezoną, iš Australijos labai geri prisiminimai.“

Australijoje Lietuvos rinktinės puolėjui teko rungtyniauti ir su Prancūzijos rinktinės žaidėju bei galinguose Anglijos klubuose žaidusiu Williamu Galas. 

„Prisiminimai labai gražūs, nes tai buvo visiškai kitas pasaulio kraštas, – pasakojo D. Šernas. – Buvo pačiam labai įdomu ne tik žaisti futbolą, tačiau ir gyventi ten, pažinti kultūrą. Futbolas visame pasaulyje panašus. Daug legionierių, pats lygis neprastas. Atvyksta daug žvaigždžių, tuo metu žaidė italas Alessandro Del Piero, mano komandoje rungtyniavo prancūzas W. Galas.“

Prie nuolatinių D. Šerno kelionių priprato ir sportininko šeima. Pats puolėjas juokavo, kad jam kelionei užtenka tik kuprinės. 

„Per tiek metų pripratome, kad tenka nemažai keliauti, tai didelių sunkumų nesudaro. Man užtenka kuprinės keliauti, o žmonai, ypač kai atsirado šeima, daiktų dar padaugėjo, – šyptelėjo D. Šernas. – Mano šeimai labai patiko Turkijoje, gyvenome kurortiniame Alanijos mieste, klimatas visada labai geras, jūra šalia. Labai patiko ir Australija, nes tai nuostabi šalis.“

Jau netrukus D. Šerno lauks dar viena ilga kelionė, šįkart į Lietuvą, nes mūsų valstybės nacionalinė komanda jau spalio 8 d. susirinks į dar vieną rinktinės stovyklą ir ruošis spalio 11 d. ir spalio 14 d. vyksiančioms UEFA Tautų lygos rungtynėms su Rumunija ir Juodkalnija. Nacionalinės komandos žaidėjams labai svarbi sirgalių parama LFF stadione, o šiuo metu visi jie kviečiami įsigyti Lietuvos rinktinės abonementus geriausiose stadiono vietoje abejoms rungtynėms. Bilietus platina „Tiketa“. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS