Neįgaliesiems

D. Šimkus – apie laiką „Žalgiryje“, persikėlimą į Azerbaidžaną ir gimtojo miesto triumfą Pirmoje lygoje

Lietuvos rinktinės futbolininkas Domantas Šimkus praėjusių metų pradžioje po ilgo etapo Lietuvoje paliko mūsų šalį ir vėl išvyko į užsienį. Visų pirma – į Izraelį, o vėliau – ir į Azerbaidžaną.

Po 2020-ųjų sezono saugas paliko Lietuvą su Vilniaus „Žalgirio“ ekipa pirmą kartą karjeroje tapęs Lietuvoje čempionu.

„Buvo labai geras laikas Žalgiryje, laimėjome čempionatą, bet jaučiau, kad atėjo laikas kelti sparnus, išbandyti save kitame čempionate. Buvo variantų ir nusprendžiau vykti į Izraelį. Pakalbėjau su ten žaidusiais lietuviais, jie sakė, kad tai – konkurencingas čempionatas.

Nuvažiavus viskas buvo gerai, lygis buvo labai aukštas, geros gyvenimo sąlygos. Mūsų komandai buvo keltas uždavinys išlikti lygoje, bet sezono pabaigoje atsirado traumų, buvo vienas, kitas pralaimėjimas. Sezono pabaigoje ir pats gavau traumą, neišlikome lygoje, o vadovai nusprendė atsisakyti tų „vedančių“ komandos užsieniečių“, – apie šiek tiek apkartusią patirtį svečioje šalyje pasakojo žaidėjas.

Pasibaigus sezonui žaidėjas, kaip atskleidė, neturėjo daug pasiūlymų, tačiau vienas iš jų buvo klubo, kuris šiaulietį viliojo ir dar anksčiau. Tai buvo ganėtinai jaunas, Azerbaidžano čempionate besivaržantis „Sabail“ klubas.

„Po etapo Izraelyje buvau laisvas, kadangi sezono pabaigoje gavau traumą, nebuvo daug pasiūlymų. Bet Azerbaidžano klubas mane pasikviesti norėjo jau seniau. Komanda man pasiūlė geras sąlygas, matė vienu iš lyderių, tai mane sužavėjo ir pasirašiau kontraktą metams ir bandau įrodinėti savo vertę.

Klubas Azerbaidžane yra gerbiamas, jam nėra daug laiko, prieš porą metų jie dar žaidė Europos lygoje, ten žaidė ir Michaelas Essienas, viskas su komanda yra gerai. Kaunamės, yra tikslai iškovoti vietą Europos lygoje. Kai vietinių žaidėjų yra daugiau, gal yra šiek tiek sunkiau, bet jie šilti žmonės, padeda, tad man adaptuojantis nebuvo didelių problemų“, – akcentavo futbolininkas.

Visgi, nepaisant sunkumų, metų pabaigoje futbolininkas išvydo ir smagų reiškinį – jo gimtojo miesto ekipa „Šiauliai“ triumfavo Pirmoje lygoje ir dabar sportiniu principu iškovojo galimybę grįžti į aukščiausią šalies divizioną, kur miestas savo komandos neturėjo nuo 2015-ųjų.

„Turiu labai šiltus ryšius su Šiaulių komanda, vadovais, treneriais. Palaikome ryšius, labai džiaugiuosi, kad jie laimėjo Pirmą lygą, džiugu, kad jie žais A lygoje. Turėjo labai gerą čempionatą, visi laimingi, patenkinti. Labai džiaugiuosi ir niekada negali žinoti – gal kažkada teks grįžti į Šiaulius“, – su šypsena pokalbį užbaigė žaidėjas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS