Neįgaliesiems

D. Valeckas: „Nebūna lengvo kelio siekiant tapti sėkmingu sportininku“

Keturi atremti smūgiai ir pelnytas lemiamas įvartis – įspūdingas vartininko Dominyko Valecko žaidimas per sostinės derbio baudinių seriją įvertintas SHARP Elitinės jaunių lygos Savaitės žaidėjo titulu.

15-metis futbolininkas atstovauja Baltijos futbolo akademijai ne tik EJL U19 divizione, bet ir LFF Antroje lygoje, todėl turi ką pasakyti jaunimo futbolo sirgaliams.

–Kada susidomėjai sportu bei kas įžvelgė tavo vartininko įgūdžius? Kokios buvo svarbiausios pamokos, suteikusios tau stimulą tobulėti?

–Futbolą pradėjau lankyti budamas 6 metų Vilniaus futbolo mokykloje, tuometinis treneris buvo  garsus futbolininkas Eimantas Poderis. Praeitų metų žiemą VFM 2001 metų gimimo komanda apsijunge su BFA 1999–2000 metų gimimo komanda ir tapo viena komanda.  Po keletos mėnesių lankimo pajutau, kad turiu visus reikalingus  įrankius tapti sėkmingu vartininku. Sunkiausia, mano manymu, buvo  įsitvirtinti dvejais metais  vyresnių jaunuolių komandoje ir neužleisti vietos konkurentams.

–Kas yra tavo autoritetai sporto srityje ir kasdieniame gyvenime, motyvuojantys tavo sprendimus?

–Didžiausias mano autoritetas yra Zlatanas Ibrahimovičius. Išgirdęs istorijas apie jo vaikystę supratau, kad niekada nebūna lengvo kelio siekiant tapti sėkmingu sportininku.

–Tapai sostinės derbio BFA – „Žalgiris“ žvaigžde. Kaip ruošeisi šioms rungtynėms, ar anksčiau „skautavai“ varžovų žaidėjų smūgiavimo ypatybes?

–Jokio specialaus pasiruošimo varzyboms neturiu, mėgstu klausytis muzikos ir tiek. Nesu „skautaveęs“ jokių žaidejų, bet turiu keletą gudrybių, kuriomis naudojuosi ir kol kas tos gudrybės atsiperka.

–Futbolo specialistų nuomone, esi vienas iš ryškiausių SHARP Elitinės jaunių lygos vartininkų. Pernai pelnei U15 diviziono geriausio vartininko prizą – ar manai, kad pavyks „nuskinti“ U19 diviziono laurus?

–Tikrai apie tai dar negalvoju, bet, be abejo, būtų smagu būti įvertintam šiuo prizu. Tikrai iki sezono finišo stengsiuos demonstruoti optimalią sportinę formą ir palaikyti bei kelti dabartinį savo lygį.

–Kurie, tavo nuomone, SHARP Elitinės jaunių lygos vartininkai  yra pagrindiniai pretedentai šiemet pelnyti „auksines pirštines“?

–Iš U15 diviziono išskirciau FK „Žalgiris“ vartininką Dominyką Burdą. U16 divizione tikrai yra daug pretendentų, bet labiausiai turbūt išskirčiau 2004 metų vartininką iš Nacionalinės futbolo akadememijos Julių Virvilą. Iš U17 diviziono išskirčiau FA „Šiauliai“ vartininką Evaldą Jurgelį, o iš  U19 diviziono – kolegas iš Vilniaus Gaudentą Ralį ir Ernestą Černiavskij.

–Įspūdžiai, sugrįžus į mokyklos suolą?

–Tikrai neblogi, esu patenkintas nauja mokykla, į kurią įstojau bei tikiuosi rodyti gerus rezultatus ne tik futbolo aikšteje, bet ir mokykloje.

–Dėkoju už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas/JaunimoFutbolas.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS