Neįgaliesiems

D. Vencevičius apie įsimintiną dieną Portugalijoje, jauną C. Ronaldo ir praradimus oro uoste

Lietuvos futbolo rinktinė pirmą kartą namuose žais su Portugalija, tačiau yra pora kartų žaidusi svečių aikštėje. Įvartį į portugalų vartus pelnęs Donatas Vencevičius prisiminė dvigubą tos dienos šventę, akistatą su jaunu C. Ronaldo ir kuriozišką istoriją skrendant namo.

Antradienio akistata Europos čempionato atrankoje bus pirmosios oficialios rungtynes tarp Lietuvos ir Portugalijos. Du kartus komandos yra žaidusios kontrolines rungtynes – 2000 ir 2004 metais.

2004 metų vasarą Portugalijoje komandos susitiko prieš pat Europos čempionato finalinį etapą. Jame portugalai žaisdami nužengė iki finalo.  Repeticijoje su lietuviais jie pelnė du ankstyvus įvarčius. Ne pajėgiausios sudėties žaidę mūsiškiai atsakė D. Vencevičiaus realizuotu baudiniu, bet šeimininkai rungtynių pabaigoje įjungė aukštesnę pavarą ir nugalėjo 4:1.

Buvusiam saugui, dabar jaunimo rinktinę treniruojančiam D. Vencevičiui ta diena buvo įsimintina ne vien dėl įvarčio.

“Daug prisiminimų iš tų rungtynių, tos dienos, nes rungtynių dienos rytą gimė dukra. Emocijų tikrai buvo daug, – pasakojo D. Vencevičius – Portugalijoje buvo didelis ažiotažas, nes rungtynės vyko prieš Europos čempionatą. Žaidėme prie pilnų tribūnų, pavyko pelnyti įvartį. Pamenu, kaip Robertas Poškus uždirbo 11 metrų baudinį. Komanda manimi pasitikėjo. Žaisdamas žiūrėjau į vartininką ir jį pavyko pergudrauti.  Vartininkas Ricardo tikrai geras, po to Europos čempionato metu jis gerai atlaikė baudinius.“

Tose rungtynėse po keitimo pasirodė du jauni saugai – C. Ronaldo ir S. Mikoliūnas. Jie yra vieninteliai, kurie iš tada žaidusių gali antradienį pasirodyti aikštėje.

„Portugalijos žvaigždynas tuomet buvo tikrai didelis – Luišas Figo, Rui Costa ir kiti. Tuo metu pradėjo žaisti ir Cristiano Ronaldo. Tai buvo jo pradžia rinktinėje, nors ir ne pirmos rungtynės. Buvo didelis žvaigždžių būrys, todėl jis turėjo išsikovoti savo vietą, norėjo įrodyti treneriui, kad vertas pagrindinės sudėties. Turėjome problemų“, – teigė D. Vencevičius.

Po rungtynių futbolininkai pasikeitė marškinėliais – D. Vencevičius gavo Deco aprangą – tačiau ne visiems ją pavyko parsivežti namo.

“Kaip žinia, Portugalijoje futbolininkai yra kaip Dievai. Nelabai sąžiningi žmonės– turbūt oro uosto darbuotojai – žinojo, kad žaidėme su Portugalija. Mūsų krepšinių turinys buvo “patikrintas”. Marškinėlių, kurie buvo priduoti į bagažo skyrių, neberadome. Tik pora laimingųjų, tame tarpe ir aš, buvau marškinėlius įsidėjus į rankinį bagažą”, – šypsojosi buvęs futbolininkas.

D. Vencevičiaus treniruojama Lietuvos U-21 rinktinė antradienio vakare svečiuose žais su Graikija. Tą patį vakarą LFF stadione susitiks Lietuvos ir Portugalijos rinktinės.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS