Neįgaliesiems

D. Vencevičius: „Futbole negalime pyktis ir vienas kitą kaltinti“

Alytaus „Dainavos“ klubą ant I lygos prizininkų pakylos atvedęs treneris Donatas Vencevičius pretenduoja tapti ir geriausiu 2018 m. Lietuvos čempionato ir pirmenybių treneriu.

„Malonu, kad esu nominuotas, tačiau savo balsą atiduočiau Marijampolės „Sūduvos“ treneriui Vladimirui Čeburinui, – sakė D. Vencevičius. – Jis dvejus metus iš eilės atvedė komandą į A lygos viršūnę. Po vieno titulo gali sakyti, jog padėjo ir sėkmė, tačiau dveji metai iš eilės kalba patys už save“.

Apie geriausius metų futbolininkus prakalbęs 45-erių specialistas 2018 m. laurus skyrė  labiausiai patyrusiems žaidėjams.

„Metų futbolininku rinkčiau vartininką Ernestą Šetkų. Jam rinktinėje daug kliuvo, tačiau jeigu ne jis, tai būtume turėję dar daugiau bėdų, – sakė D. Vencevičius. – Geriausio A lygos žaidėjo kategorijoje balsuočiau už Algį Jankauską. Patyręs žaidėjas, kuris savo stabilumu daug duoda „Sūduvos“ komandai. Jis tikras gynybos ramstis“.

BALSUOTI UŽ METŲ GERIAUSIUOSIUS GALITE PASPAUDĘ ANT ŠIOS NUORODOS

Iš Alytaus kilęs D. Vencevičius 2018 m. pats grįžo į savo miesto komandą. „Dainava“ I lygos pirmenybėse užėmė antrąją vietą, tiesa, tik vienu tašku nusileido „Panevėžio“ futbolininkams. Dzūkijos klubas pateko į Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalį, o dėl patekimo į A lygą vykusiame peržaidime nusileido „Palangos“ futbolininkams.

„Metai buvo neblogi, juos galiu vertinti tik pozityviai, – netuščiažodžiavo D. Vencevičius. – Aišku, buvome arti savo tikslų užimti pirmąją vietą, tačiau pritrūko vieno taško… Buvo dvejopi jausmai, antra vieta I lygos čempionate puikus pasiekimas, medaliai, tačiau tuo pačiu visi žinojome, kad mums iki aukso apdovanojimų pritrūko labai nedaug. Žinoma, po kurio laiko, nurimus aistroms supranti, kad padarėme gerą darbą.“

Treneris džiaugėsi komandos darbu viso sezono metu ir sako, kad LFF taurės geriausiųjų ketvertas buvo atpildas jo žaidėjams.

„Sezonas buvo sunkus ir ta 2 vieta čempionate pareikalavo daug darbo, – pasakojo D.Vencevičius. – Pradėjome lyg ir neblogai, po to pirmojo rato viduryje turėjome problemų su užsieniečiais, tai atsiliepė rezultatams. Galiausiai, viskas stojo į savo vėžes ir galiu tik pagirti vyrus, mes žaidėme tikrai gerai. O LFF taurės pusfinalis tapo tikru žaidėjų įvertinimu. Patekimas tarp keturių geriausių buvo didelis įvykis.“

Darbas su gimtojo miesto komanda buvo neeilinis ir pačiam treneriui.

„Alytuje žmonės myli futbolą, – tikina D. Vencevičius. – Tai tikras futbolo miestas, daug žiūrovų ateidavo. Aišku, viskas priklauso nuo rezultatų, bet žmonėms patinka futbolas. Ir ne tik praėjusiame sezone, o visada, renkasi, ateina, palaiko. O man trenerio darbas yra visur vienodas. Turi jį daryti gerai. Tik savam miestui yra didesni sentimentai, daug pažįstamų, tėvai“.

D. Vencevičius po sezono neturėjo laiko ilsėtis, o išvyko į Lenkiją, kur prisijungė prie Suvalkų „Wigry“ klubo.

„Po sezono Lietuvoje paskambino „Wigry“ komandos vadovai ir paprašė padėti, nes komanda pradėjo buksuoti. Priėmiau pasiūlymą ir esu trenerio asistentas, tačiau viską kartu su pagrindiniu treneriu sprendžiame bendrai. Šiuo metu kovojame dėl išlikimo, tačiau esame pirmi pagal jaunų žaidėjų ugdymą, – sakė D. Vencevičius. –  Tačiau turnyro lentelė nelabai džiugina, bandysime žiemą pasistiprinti ir pakilti aukščiau. Turėjau minčių, kad komandą papildytų ir keli lietuviai, vyksta kalbos, matysime“.

O ar D. Vencevičius dar sugrįš į „Dainavos“ komandą?

„Sunkus klausimas… Alytuje baigėme sezoną ir tris mėnesius klubas neturi komandos, žaidėjų. Ir iki šios dienos kol kas nežinomybė, kurioje lygoje žais. Realesnis variantas, kad liksiu Lenkijoje, turiu čia darbą, viskas kol kas gerai“, – sakė treneris.  

Treneris 2019 m. sau labiausiai linki sėkmės. Didelės sėkmės linki ir dar viena ciklą pavasarį pradėsiančiai Lietuvos rinktinei.

„Būna, kad sužaidžiame sėkmingas rungtynes su garsesne komanda ir visi kalba apie atgimimą. O tas atgimimas būna trumpalaikis ir vėl krentame į duobę. Turi būti nuoseklus darbas, tik jis gali atvesti į sėkmę, – savo nuomonę išdėstė D. Vencevičius. – Aš visada žiūriu optimistiškai. Rezultatai prasti, tačiau nereikia nuleisti galvų, reikia žiūrėti į priekį, taisyti klaidas. Mes negalime pyktis ir vienas kitą kaltinti, turime gerinti padėtį.“

BALSUOTI UŽ METŲ GERIAUSIUOSIUS GALITE PASPAUDĘ ANT ŠIOS NUORODOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS