Neįgaliesiems

D. Wimmeris – apie būsimas varžoves, netektis ir moterų futbolo šventę Anglijoje

Lietuvos moterų rinktinė jau visai netrukus – šį penktadienį – FIFA pasaulio moterų futbolo čempionato atrankoje susitiks su Rumunijos komanda.

Dvikova Vilniaus LFF stadione startuos 19 valandą, patekimas į mačą – nemokamas, o akistatą tiesiogiai transliuos ir Lietuvos futbolo YouTube kanalas.

Rinktinės treneris Danielis Wimmeris prieš artėjantį mačą tikino, kad, nepaisant Rumunijos pajėgumo, lietuvių rinktinė turės savo žaidimo planą.

„Labai smagu pamatyti merginas ir ruoštis dvejoms likusioms rungtynėms, tai bus labai įdomūs mačai. Tačiau turime savaitę pasiruošimui, manau, kad turėsime gerą stovyklą ir galėsime mėgautis dviem mačais.

Žinoma, mačiau praėjusias rungtynes (su Rumunija), bet jos vyko jau seniai, žinome rumunes, turėjome video medžiagos, žinome jų stipriąsias puses.

Tai yra labai gera komanda, FIFA reitinge jos yra aukščiau už mus. Tačiau rungtynės turi būti sužaistos aikštėje. Turime aiškią žaidimo idėją ir matysime, kaip viskas bus penktadienį“, – akcentavo rinktinės strategas.

Šį sykį rinktinė turės verstis be vienos iš savo lyderių – Liucijai Vaitukaitytei neseniai buvo atlikta operacija, po kurios žaidėjos laukia etapas be futbolo.

„Žinoma, neturime ne tik Liucijos (Vaitukaitytės). Palaikau su ja ryšį, ji turėjo menisko operaciją, reabilitacija užtrunka kiek ilgiau, turėtų trukti kelis mėnesius. Mums jos trūks, žinoma.

Taip pat bendravau su Rimante Jonušaite, jai neblogai sekasi atsistatymas Milane, matysime, galbūt ji jau galės žaisti Baltijos taurėje. Žinoma, jos abi yra labai geros futbolininkės, tačiau mes iš viso turime 24-25 geras futbolininkes ir su jomis ruošimės rungtynėms su Rumunija ir Kroatija“, – atviravo specialistas iš Vokietijos.

Pats treneris komandai vadovauja jau apie pusmetį ir teigia esąs patenkintas tuo, kaip jam sekasi apsiprasti su Lietuvos futbolu.

„Mano ryšys su žaidėjomis tampa vis geresnis ir geresnis, žinoma, viskam reikia laiko. Pradžioje reikėjo laiko apsiprasti, pamatyti vieniems kitų reakcijas į tam tikrus dalykus, dabar, po pusmečio, manau, kad geriau žinau lietuvišką futbolą, analizavau daug žaidėjų, stebėjau daug rungtynių.

Manau, kad jau pavyko užmegzti neblogą ryšį, žinoma, reikia laiko, kad jis vystytųsi, bet manau, kad esame tikrai gerame kelyje“, – kalbėjo D. Wimmeris.

Šią dvikovą rinktinė pasitiks po apmaudžiai pasibaigusios dvikovos Moldovoje, kurioje su šeimininkių ekipa teko pasidalinti po tašką.

„Žinoma, norėjome ten iškovoti pergalę, buvome geresnė komanda, turėjome daugiau progų, kelių iš jų neišnaudojome. Vis dar turime gerinti žaidimą paskutiniame trečdalyje, tačiau bendrai esu labai patenkintas komandos progresu nuo vasario mėnesio iki dabar.

Jei viskas taip klostysis ir toliau, manau, mūsų laukia gera ateitis“, – mintimis dalinosi rinktinės treneris.

Jis taip pat pasidžiaugė neseniai vykusia moterų futbolo švente – Europos čempionatu, kurio rungtynės Anglijoje į stadionus nuolat sutraukdavo kelias dešimtis tūkstančių sirgalių.

„Taip, stebėjau kelias rungtynes, manau, kad lygis yra ženkliai išaugęs, negalima to lyginti su tuo, kas buvo prieš 5-10 metų, taip pat sportas labai profesionalėja. Manau, kad artimiausiais metais lygis augs dar labiau, tačiau jau dabar lygis yra neblogas.

Merginos mato tokius turnyrus, tarptautines rungtynes ir jos nusipelno stadione sulaukti daugiau sirgalių.

Labai tikiuosi, kad sulauksime daugiau sirgalių rungtynėse su Rumunija ir Kroatija. Merginos labai tobulėja, yra gerame kelyje ir manau, kad ateityje sulauksime ir dar daugiau sirgalių“, – sakė specialistas.

**********

Moterų rinktinės rugsėjo mėnesio tvarkaraštis

Rugsėjo 2 diena (penktadienis), 19 val., LFF stadionas: Lietuva – Rumunija (nemokami kvietimai).

Rugsėjo 6 diena (antradienis), 19 val., LFF stadionas: Lietuva – Kroatija (nemokami kvietimai).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS