Neįgaliesiems

D. Wimmeris – apie pirmus metus Lietuvoje, jaunąsias rinktinės talentes bei startą naujame turnyre

Vasario mėnesį sueina metai, kai prie Lietuvos moterų rinktinės vairo stovi specialistas iš Vokietijos Danielis Wimmeris, kuris taip pat yra atsakingas ir už moterų futbolo vystymą mūsų šalyje.

Jo vadovaujama rinktinė pasaulio čempionato atrankos grupėje sukaupė 5 taškus, Baltijos taurės turnyre iškovojo trečią poziciją, taip pat draugiškose akistatose pranoko Bulgarijos ir Liuksemburgo rinktines.

Metus reziumavęs treneris teigė, kad į Lietuvą jis atvyko nenusistatęs konkrečių lūkesčių, tačiau teigia esąs patenkintas, koks darbas buvo nuveiktas per pastaruosius metus.

„Atvykau be lūkesčių, bet po vienerių metų galiu pasakyti, kad nacionalinės rinktinės stovyklose merginos tobulėjo tikrai gerai, jos labai nori mokytis, turi puikų mentalitetą ir požiūrį į darbą, bet kartais yra sunku atvykus iš klubų pasiekti tinkamą lygį tarptautinėms rungtynėms, tam visada reikia laiko, bet pagal savo galimybes jos daro tai labai gerai.

Laimėjome ketverias rungtynes, niekada anksčiau tiek nebuvome laimėję, tad metai tikrai buvo sėkmingi. Žinoma, norime tobulėti, laimėti dar daugiau rungtynių  ir tai yra mūsų pagrindinis tikslas“, – LFF.lt pasakojo D. Wimmeris.

Kalbėdamas apie aukščiausią Lietuvos moterų divizioną – Spark Energy moterų A lygą – specialistas atviravo, jog čempionatas vis dar yra mėgėjiškas, tad Lietuvoje žaidžiančioms rinktinės žaidėjoms būtina dažniau susirinkti į treniruočių stovyklas. Viena tokių praėjusio mėnesio pabaigoje buvo surengta Druskininkuose.

„Mūsų moterų A lyga yra vis dar mėgėjiška, tad nėra lengva žaisti prieš profesionalias komandas, lygių negali palyginti su stipriausiais čempionatais, tad manau, kad žaidėjoms turi būti svarbu išvykti į užsienį, kur yra didesnės galimybės, bet pirmiausia jos turi būti tam pasiruošusios čia.

Bandome joms padėti, bandome padėti klubams. Bandome padėti darydami ir papildomas stovyklas Lietuvoje žaidžiančioms futbolininkėms, kaip darėme praėjusį mėnesį Druskininkuose, taip pat svarbu fizinis pasiruošimas, pristatėme fizinius testus, kad pamatytume, koks yra skirtumas tarp mūsų lygio ir to, kuris yra reikalingas tarptautinėje arenoje, norime prie to artėti.

Tai buvo neoficialus rinktinių langas, tad kviečiau žaidėjas, tik žaidžiančias Lietuvoje. Žinoma, visada bus traumų ar kitų atvejų, dėl ko viena ar kita kandidatė negalės atvykti, bet stovykla buvo labai intensyvi, truko šešias dienas, visos galėjo dirbti ties savo stipriomis bei silpnesnėmis pusėmis. Druskininkuose mes turime puikias sąlygas, tai yra puikus variantas ten treniruotis, tad stovykla buvo tikrai naudinga“, – akcentavo vokietis.

Vasario mėnesio pabaigoje Lietuvos rinktinė Armėnijoje sužais dvejas kontrolines rungtynes su šios šalies rinktine. Trenerio teigimu, tai bus geras jėgų pasitikrinimas prieš laukiantį debiutinį moterų Tautų lygos turnyrą.

„Manau, kad tai yra labai geras sprendimas, nes tai yra komanda, kuri gali tapti mūsų varžove naujoje Tautų lygoje, nes ten bus mūsų lygio komandos. Labai laukiu tų mačų, nes jau galėsime juose turėti užsienyje žaidžiančias futbolininkes. Mums dar trūksta kelių žaidėjų dėl traumų ar kitų priežasčių, taip pat Rimantė Jonušaitė dar negali prisijungti prie komandos, ji atlieka reabilitaciją. Bendrauju su ja, kaip ir su visomis žaidėjomis, visada noriu būti informuotas apie tai, kokia yra jų situacija, tai taip pat yra viena mano užduočių – žinoti, kaip žaidėjoms sekasi, su jomis bendrauti.

Armėnijoje tikimės labai intensyvių rungtynių su gera komanda, kuri FIFA reitinge yra aukščiau už mus, kelios jų žaidėjos rungtyniauja JAV, jos žaidžia labai fiziškai ir dėl to tai mums bus labai geras pasiruošimas“, – dėstė jis.

Kalbėdamas apie po sunkios traumos sveikstančią R. Jonušaitė, treneris atviravo, jog anksčiausiai su rinktinės marškinėliais jos sugrįžimo tikėtis galima rudenį.

„Rimantė atlieka reabilitaciją, po savaitės ar dviejų ji gali pradėti bėgioti, bet tai dar užtruks, nes tai antra tokia trauma, tad tikrai negalime pasakyti, kada ji sugrįš į aikštę. Žinoma, per artimiausias stovyklas jos dar nebus, bet gal ji bus pasiruošusi Tautų lygos startui rugsėjo mėnesį, mums tai būtų gerai, o jai svarbiausia vėl būti sveikai, kad ji be jokio spaudimo vėl galėtų grįžti į aikštę ir tuo mėgautis.

Kai turi dvi tokias dideles traumas, svarbu yra psichologinis faktorius, svarbu išlaikyti pasitikėjimą savimi, bet, mano nuomone Rimantė yra labai stipri, ji toliau eina į priekį, tiki savimi. Visi žinome jos kokybę ir dėl to labai laukiu, kada galėsiu ją turėti komandoje, tačiau be jokio spaudimo ir skubinimo“, – apie vieną talentingiausių šalies futbolininkių kalbėjo treneris.

Treneris taip pat pozityviai įvertino ir kitos jaunos lietuvės progresą – jo teigimu, puolėja Ugnė Lazdauskaitė praėjusiais metais dėjo tvirtą žingsnį į priekį, o visai neseniai sulaukė ir solidaus įvertinimo, kai buvo pripažinta geriausia Lietuvos futbolininke.

„Ji tikrai turi daug kokybės, yra labai pavojinga prie varžovų vartų, jos užbaigimo lygis yra labai aukštas. Labai gerai, kad ji šiuo metu žaidžia Šveicarijoje, aukštesniame lygyje, ten ji labai patobulėjo savo žaidimu paskutiniame aikštės trečdalyje – judėjime, atakų užbaigime, ji yra greita, bet vis dar turi labai daug potencialo tobulėti ir tapti dar geresne žaidėja, bet ji deda žingsnį po žingsnio.

Pernai tas žingsnis buvo labai didelis, bet aš tikiuosi, kad tas tobulėjimas dar nėra baigtas ir ji augs dar labiau bei žais vienoje iš pajėgiausių lygų“, – mintimis dalinosi rinktinės treneris.

Šiais metais startas oficialiame turnyre Lietuvos moterų rinktinės lauks tik rudenį, kai startuos debiutinis UEFA moterų Tautų lygos turnyras. Burtai, po kurių paaiškės lietuvaičių varžovai, bus traukiami gegužės pradžioje, o apie paties turnyro idėją D. Wimmeris atsiliepė pozityviai.

„Manau, kad tai yra labai gera idėja, matysime, kokios varžovės mums atiteks burtuose. Žaisti su savo lygio komandomis yra geras dalykas, nes žaidžiant su 70-80 vietų aukščiau FIFA reitinge esančiomis rinktinėmis – tos rungtynės nėra naudingos nė vienai pusei, nes pasitaikydavo ir labai didelių rezultatų. Tautų lygoje lygis tarp komandų bus panašesnis, laukiu starto, tačiau visų pirma turime sulaukti, kas bus mūsų varžovės“, – pasakojo specialistas.

Jis taip pat teigė, kad labai svarbu į rinktinę integruoti ir jaunas futbolininkes – viena tokių, rinktinėje jau debiutavusi Karolina Jasaitytė, buvo išrinkta geriausia jaunąja Lietuvos žaidėja, tačiau D. Wimmeris akcentavo, jog durys ir kitoms jaunoms futbolininkėms yra atviros – jos tik turi demonstruoti norą ir kokybę bei rodyti, kad yra vertos vietos pagrindinėje moterų rinktinėje.

„Ji (K. Jasaitytė – red.) nėra vienintelė, kuri jau žaidė, taip pat ir Agnieška Kazarina jau žaidė su Moldova, Rumunija, tad jos jau yra įvestos ir aš visada sieksiu įtraukti jaunas žaidėjas. Turime ir dar kelias jaunas futbolininkes, kurios jau buvo pakviestos į pagrindinę komandą, bet kviečiamos žaidėjos turi turėti ir tam tikrą kokybę būti nacionalinėje komandoje, bet lygiai taip pat jos turi matyti, kad turi šansą patekti į pagrindinę rinktinę ir įgauti pasitikėjimą“, – kalbėjo treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS