Neįgaliesiems

D. Wimmeris: „Esu įsitikinęs, kad tinkamai atliksime sekantį žingsnį“

Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė baigė pasirodymą tradiciniame Baltijos taurės turnyre, pelnydama bronzos medalius.

Rinktinė pusfinalyje pralaimėjo 1:4 turnyro šeimininkei Estijai bei Ugnės Lazdauskaitės įvarčiais 2:1 įveikė Latvijos rinktinę.

Turnyre Lietuvos rinktinė vertėsi be kelių svarbių pagrindo žaidėjų, kaip Rimantė Jonušaitė, Greta Lukjančukė, Liucija Vaitukaitytė, tad šanso susilaukė jaunosios žaidėjos. Viena iš pozityvių turnyro naujienų tapo Eitvydės Partikaitės debiutas, paženklintas jos įvarčiu į Estijos vartus.

Nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Danielis Wimmeris pasidalino savo įspūdžiais pasibaigus turnyrui bei tolimesnes gaires.

– Kokios Jūsų mintys apie Lietuvos rinktinės pasirodymą Baltijos taurės turnyrą?

– Man svarbu matyti komandos tobulėjimą, ypač ką žaidėjos atliko stovyklos metu ir bei kaip žaidė prieš Latvijos rinktinę. Tas rungtynes lietuvės laimėjo įgyvendinusios savo žaidimo idėją ir principus. Esu patenkintas kaip užbaigėme turnyrą.

– Kokias mintis paliko rinktinės žaidimas, įvertinus, kad teko verstis be kelių pagrindo žaidėjų?

– Visų pirma, pasakiau žaidėjoms, kad turime mokintis ir tikrai mokinsimės iš kiekvienų rungtynių. Svarbu gerinti žaidimą ir tobulėti. Rungtynėse prieš Latviją žaidėme susikoncentravus paskutiniame aikštės trečdalyje, sukūrėme daugiau progų, turėjome gerą žaidimo idėją, kurią rinktinės žaidėjos stengėsi išpildyti.

– Lapkričio mėnesį suplanuotos kontrolinės rungtynės Liuksemburge. Kokius numatote tolesnius rinktinės planus?

– Labai laukiu būsimos treniruočių stovyklos ir rungtynių, kurioms turėsime pakankamai laiko pasiruošti. Laikysimės savo žaidimo principų gynyboje, atakoje ir tranzicijos momentuose. Esu įsitikinęs, kad tinkamai atliksime sekantį žingsnį. Liuksemburge norime žaisti pasitikėdami savimi, siekdami teigiamo rezultato.

– Baltijos valstybių moterų rinktinėse pastebima bendra tendencija – kartų kaita. Koks būtų Jūsų, kaip trenerio, šios situacijos ir iššūkių vertinimas?

– Man rūpi visos žaidėjos, kurios gali sustiprinti rinktinę. Nors turime jaunų žaidėjų, bet svarbiausias veiksnys – tai užtikrintas pasirodymas aikštėje. Turime aiškų kiekvienos žaidybinės pozicijos profilį. Norime žaisti spartų futbolą, tad turime pagerinti mūsų atletiškumą ir techninį lygį. Reguliariai atliekame fizinius testus, individualų pasiruošimą. Dėl šios priežasties, man nerūpi žaidėjos amžius, o parengtumas. Būtent parengtumas ir nulemia rinktinės pasirodymą aikštėje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS