Neįgaliesiems

D. Wimmeris prieš turnyrą Bulgarijoje: „Labai svarbu turėti tarptautines rungtynes“

Lietuvos moterų rinktinė jau ketvirtadienį stos į kovą tarptautiniame draugiškame keturių komandų turnyre.

Pirmosios Lietuvos ekipos varžovės bus Bulgarijos futbolininkės, o antrasis varžovas priklausys nuo to, kaip baigsis kitas pusfinalis – varžovėmis taps Latvijos arba Kosovo komandos.

Prieš stovyklos pradžią kalbėjęs rinktinės Danielis Wimmeris akcentavo, kad tarptautinės rungtynės – geras ir reikalingas rinktinei testas.

„Tikiuosi geros stovyklos, svarbu turėti tarptautines rungtynes. Manome, kad rungtynės bus apylygės, pirmosios iš jų bus prieš Bulgariją, pastaruoju metu jos laimėjo prieš Honkongą ir Šiaurės Makedoniją. Turnyre taip pat dalyvaus Kosovas ir Latvija, latves pažįstame tikrai gerai, Kosovas laimėjo pastarąsias žaistas rungtynes, reitinge jie nėra labai aukštai, bet yra stipri komanda. Visoms komandoms tai bus pasiruošimas Tautų lygai, turime būti pasiruošę tokias komandas sutikti ir ten“, – dėstė specialistas.

Tai lietuvėms bus jau antroji stovykla šiemet – prieš kiek daugiau nei mėnesį lietuvės išvykoje žaidė dvi draugiškas rungtynes su Armėnijos rinktine ir abi jas laimėjo.

„Buvo svarbu sužaisti du mačus išvykoje prieš panašaus lygio komandą, prieš armėnes buvome žaidę prieš porą metų, tada sykį laimėjome ir sykį išsiskyrėme lygiosiomis, dabar laimėjome abejas rungtynes ir merginoms tai labai svarbu, išvis dabar esame iškovoję keturias pergales iš eilės, o merginoms tai suteiks pasitikėjimo. Man patiko mūsų žaidimas, smagu, kad mūsų lygis auga. Antrame mače buvome šiek tiek pavargę, bet man patiko, kaip mes žaidėme“, – tas dvikovos prisiminė strategas.

Šioje rinktinės sudėtyje dėl dalyvavimo jaunimo rinktinių turnyruose negalės dalyvauti kelios jaunos žaidėjos, nebus ir kelių traumuotų futbolininkų, tačiau bene didžiausia ir ilgalaikė netektis – karjerą dėl sveikatos bėdų turėjusi baigti Judita Sabatauskaitė.

„Labai liūdna, kai tokia jauna žaidėja turi baigti karjerą, bet į tai sureagavome iškart, norime ją išlaikyti Lietuvos futbole, tad ji dabar užims analitikės pareigas, pirmiausia su WU19 rinktine. Prarandame ją kaip žaidėją, bet išsaugome kaip svarbią figūrą Lietuvos moterų futbole.

Žinoma, nėra lengva, kai 20-metė turi baigti karjerą, bendravau su ja. Norėjosi verkti, tačiau dabar turime su tuo susitvarkyti, gyvenimas tęsiasi ir labai svarbu, kad savo ateitį ji toliau galės sieti su moterų futbolu. Noriu padėkoti ir federacijai, kad galime suteikti jai kitą galimybę. Ji buvo įgavusi puikią formą, mušė daug įvarčių, buvo labai svarbi rinktinei, tačiau toks gyvenimas“, – apie savo auklėtinę kalbėjo treneris iš Vokietijos.

Jo teigimu, tokie draugiški testai yra geras pasiruošimas naujam turnyrui – Tautų lygai, kurio burtai bus ištraukti gegužės mėnesį ir kuris prasidės šių metų rugsėjį.

„Žinoma, norime pasiruošti Tautų lygai, matysime, kas bus mūsų varžovais, tai bus mūsų lygio rinktinės. Norime pasirodyti kuo geriau ir laimėti rungtynes. Šiuo metu pasitikime savimi, nors situacija gal ir nėra pati geriausia, nes prieš pirmas rungtynes turėsime tik vieną treniruotę, dauguma žaidėjų, ypač rungtyniaujančių Lietuvoje, lygos rungtynių nežaidė iš esmės penkis mėnesius, daug mačų buvo atidėti. Daug žaidėjų yra be rungtynių pasiruošimo, tai bus iššūkis, bet stengsimės pasiruošti kiek įmanoma geriau“, – mintimis dalinosi D. Wimmeris.

Pastaruoju metu Lietuvoje vyksta nemažai merginų rinktinių futbolo – šiomis dienomis Vilniuje vyksta U19 Europos čempionato atranka, praėjusią savaitę finišavo U17 atrankos turnyras, kuriame lietuvaitės tarp keturių komandų užėmė trečią vietą.

„Buvo labai svarbu pažiūrėti visas rungtynes, įsivertinti, kokiame lygyje esame. Laimėjome prieš Moldovą, tačiau kol kas negalime konkuruoti su tokiomis rinktinėmis, kaip Graikija ar net Farerų Salos, šios šalys turi akademijas, ugdymo sistemas, turime iš jų imti pavyzdį“, – tą turnyrą reziumavo pašnekovas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS