Neįgaliesiems

Dalyvavo turnyre Baltarusijoje

2017 m. birželio 29 – liepos 02 d.  Vitebske, Baltarusijoje vyko kasmetinis, tarptautinis paplūdimio futbolo turnyras “Draugystės taurė” (FRIENDSHIP CUP 2017). Į turnyrą organizatoriai pakvietė ir Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinę.

Kitos turnyro dalyvės – aukštus pasaulio reitingus FIFA klasifikacijoje turinčios komandos: Baltarusija (27), Azerbaidžainas (42), Turkija (44). Lietuva (87). Turnyras vyko naujai rekonstruotame paplūdimio futbolo stadione, kuris pastatytas vaizdingoje Vitebsko miesto parko dalyje, šalia upės.

Lietuvos rinktinei šis turnyras – repeticija prieš paplūdimio futbolo Eurolygos B diviziono komandų turnyrą, kuriame Lietuva dalyvaus pirmą kartą. Todėl pagrindiniai tikslai šiame turnyre buvo išbandyti varžybose naujus žaidėjus ir derinukus, įgyti patirties rungtyniaujant su stipriais varžovais, palyginti su varžovais žaidėjų fizines jėgas ir technikos lygį.

Žaidžiant su stipriausia šio turnyro komanda Baltarusija, treneris Nerijus Budraitis pasirinko gynybinę taktiką ir žaidimą “antru numeriu”. Pirmas kėlinukas sužaistas lygiosiomis 0-0, antras pralaimėtas 1-3, tačiau trečiame kėlinuke Baltarusijos komanda vadovaujama trenerio Niko iš Ispanijos pakeitė žaidimo taktiką. Baltarusiai pradėjo aktyviai presinguoti ir žaisti per vidurio puolėją, vieną iš geriausių pasaulio žaidėjų I. Brištalį, kuris mušė įvarčius vieną po kito. Galutinis rezultatas buvo 11-2 baltarusių naudai. Lietuvos žaidėjai trečiame kėlinyje pavargo ir neatlaikė varžovų spaudimo. Akivaizdu, kad Lietuvos komandai dar trūksta varžybų patirties, taktinio ir fizinio pasiruošimo žaidžiant su tokio lygio varžovais.

Antrose rungtynėse Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė susitiko su Azerbaidžano komanda. Azerbaidžano komanda rungtyniauja Europos A divizione, savo šalyje turi idealias sąlygas varžyboms bei treniruotėms, savo bagaže turi daug skambių pergalių. Šias rungtynes, kaip ir pirmas, Lietuvos rinktinė pradėjo gynybine taktika. Tačiau šį kartą tai nepasitvirtino, lietuviai per pirmą kėlinį prasileido net keturis įvarčius. Antrame kėlinyje buvo pakeista taktika ir varžovai pradėti aktyviai presinguoti. Rungtynių eiga pasikeitė, lietuviai įmušė du įvarčius. Ir nors kėlinio pabaigoje azerbaidžianiečiai taip pat atsakė dviem taikliais smūgiais, varžybų kontrolė perėjo į lietuvių rankas. Trečiame kėlinuke kova vyko abiejuose aikštės pusėse, tiek lietuviai tiek varžovai turėjo puikių galimybių pasižymėti, tačiau abiem komandom tai pavyko padaryti tik po vieną kartą. Varžybų galutinis rezultatas 7:3 Azerbaidžano naudai. Jei ne 4 praleisti įvarčiai pirmajame kėlinyje, lietuviai turėjo visas galimybes pakovoti dėl pergalės.

Trečios rungtynės tarp Lietuvos ir Turkijos komandų lėmė, kuri iš šių komandų užims trečią vietą šiame turnyre. Turkai į šį turnyrą atvyko labai geros sportinės formos, jų komanda jau nuo ankstyvo pavasario renkasi į treniruočių stovyklas, žaidžia draugiškas varžybas, o prieš savaitę dalyvavo stambiame tarptautiniame turnyre Stambule. Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė nuo pirmų minučių aktyviai spaudė varžovus. Tokia taktika nepalanki techniškiems turkų žaidėjams, kurių kombinacijos ir perdavimai strigdavo aktyvioje Lletuvių gynyboje. Ir nors lietuviai, po pirmame kėlinyje prasileistų įvarčių, šiuose varžybose buvo besivejančios komandos padėtyje, varžybų įtampa ir įvarčių kiekis parodė, kad galima įveikti net ir tokį stiprų varžovą kaip Turkija. Galutinis rezultatas 7:4 Turkijos naudai. Varžybų eigoje ir po jų, atsidėkodami už parodyta kovingumą ir gražų Lietuvių žaidimą, stadione esantys žiurovai skandavo “Litva- Litva- Litva”.

Turnyre visos komandos sužaidė tarpusavyje. Nugalėtoja tapo Baltarusijos komanda atkaklioje kovoje, paskutinėse turnyro rungtynėse įveikusi Azerbaidžaino rinktinę.

FRIENDSHIP CUP turnyras kasmet įgauną vis didesnį svorį, šiais metais jis buvo įtrauktas į bendrą FIFA turnyrų kalendorių, o komandos dalyvės gavo reitingo taškus. Varžybų organizacija – puiki, tribūnos, kuriose tilpo virš 500 žiūrovų buvo pilnos visose rungtynėse. Baltarusijos televizija tiesiogiai transliavo visas šio turnyro varžybas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS