Neįgaliesiems

Darželiuose prasidėjo „Futboliuko“ šventės

Vasario pradžioje startavo vienuoliktasis Lietuvos futbolo federacijos organizuojamo „Futboliuko“ projekto sezonas. Šįmet festivalis aplankys iš viso 21 ikimokyklinę ugdymo įstaigą.

Vasario 1 dieną Kauno lopšeliuose darželiuose vyko projekto „Futboliukas. Kiškis Hansas žaidžia futbolą“ futbolo šventės, kuriose vaikai demonstravo ne tik futbolo technikos gebėjimus, bet ir kūrybinius darbus (piešinius, plakatus, futbolo kamuolių ir stadionų maketus) bei šypsenas žaidžiant ir mėgaujantis futbolu.

Kauno lopšelis-darželis „Šarkelė“ į šį projektą įtraukė 86 vaikus. Darželio vaikai kartu su tėveliais demonstravo savo kūrybinius gabumus pagamindami įvairius futbolo kamuolius iš įvairiausių priemonių. Vaikus į futbolo sūkurį įtraukė pedagogė Dana Makauskienė, o futbolo paslapčių mokino Kauno „Stumbro“ žaidėjas, neseniai baigęs LFF C kursus –  Dominykas Galkevičius.

Tuo metu Kauno lopšelis darželis „Klumpelė“ šiuo projektu sudomino net 80 vaikų. Tėvų ir vaikų įsitraukimas į „Futboliuko“ virusą sukūrė nuostabaus grožio stadionus, su žaidėjais, kamuoliais, vartais ir kita futbolo atributika. Darželyje vaikus futbolo paslapčių mokino Gražina Sidabrienė. Vaikus garsiais plojimais palaikė tėveliai, kurie taip pat turėjo galimybę išbandyti save žaidžiant futbolą kartu su vaikais.

Vasario 7 dieną „Futboliuko šventė“ taip pat vaikų juoku, geromis emocijomis ir garsiu sirgalių palaikymu pagyvino Sūduvos kraštą. Nors Sūduvoje „siautėja gripas“, tačiau geriausias vaistas jį įveikti buvo aktyvus vaikų judėjimas, skatinantis sveikatos stiprinimą.

O štai Kybartuose, mokykloje-darželyje „Ąžuoliukas“, auklėtoja Rūta Savokaitienė kartu su Kybartų futbolo klubo „Sveikata“ treneriu Henriku Katiliumi į futbolo sūkurį įtraukė 30 auklėtinių. Vaikai demonstravo savo technikos gebėjimus estafetėse, žaisdami futbolą. Labiausiai jauniesiems futbolininkams patiko rungtis, kuomet turėjo įridenti mažus kamuoliukus į originaliai padarytą „Kiškio“ galvą. Šventėje dalyvavo apie 30 vaikų.

„Futboliuko šventė” aplankė ir Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklą. 30 jaunųjų talentų savo gabumus demonstravo daugiafunkciame centre, vedami savo tėvelių bei šventės organizatorių – pedagogės Jurgitos Būdaitės ir informacinių technologijų mokytojo, kuris yra pabaigęs LFF C licenciją Egidijaus Čivinsko. Mažųjų pastangas mušti kuo daugiau įvarčių skatino nuolatinės sirgalių ovacijos.

Nuo 2007 metų sėkmingai gyvuojantis ir vaikus į futbolo veiklą įtraukiantis Lietuvos futbolo federacijos, Goethe instituto ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektas „Futboliukas“ šiais metais toliau akcentuoja ne tik žaidimą, bet kartu ir vokiečių kalbos mokymąsi. Tai puiki ir smagi priemonė, kuri darželiuose integruota į vaikų ugdymo procesą ir daugelį vaikų gebėjimų.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS