Neįgaliesiems

Debiutantais pasipildžiusi Lietuvos salės futbolo rinktinė laikys du kontrolinius testus Nyderlanduose

Lietuvos nacionalinė salės futbolo rinktinė penktadienį išvyksta į Zeisto miestą Nyderlanduose, kur sausio 25 ir 26 dienomis du kartus kontrolinėse akistatose susikaus su šios šalies nacionaline komanda. 

Ekipos vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas į stovyklą pakvietė 15 kandidatų (12 aikštės žaidėjų ir 3 vartininkus), tarp kurių nebus kapitono Justino Zagursko – šis prieš pat išvyką patyrė traumą.

„Šios stovyklos pagrindinis tikslas – įvertinti žaidėjų pajėgumą, kai jie yra pačiame čempionato įkarštyje. Su Juodkalnija žaidėme praktiškai neturėdami žaidybinės praktikos. Šįsyk tuo skųstis tikrai negalėsime.

Kitas momentas – Lietuvos čempionatas parodė, kad yra vaikinų, į kuriuos anksčiau neatkreipdavome dėmesio, kurių su mumis anksčiau nebuvo, tačiau kurie yra verti būti nacionalinėje komandoje“, – sakė J. Ryvkinas, galvoje turėdamas „Dainavos“ ekipos lyderiu tapusį Vytautą Lukšą ir „Akmenės“ gretose įvarčius štampuojantį Tadą Labuką.

Įdomu tai, kad V. Lukša ir T. Labukas savo karjeras pradėjo vienoje Alytaus futbolo mokyklos grupėje. Vėliau juos likimas suvedė į tuometinius „Trakus“, o dabar ir į salės futbolo nacionalinę rinktinę.

„Be abejo, džiaugiuosi šiuo kvietimu. Atstovauti Lietuvai yra garbė. Laukia nauji iššūkiai ir nauja patirtis“, – sakė V. Lukša, netrukus sulauksiantis 37–ojo gimtadienio.

„Labai džiaugiuosi dėl šio iškvietimo, nes atstovauti Lietuvos rinktinei man visada buvo didelė garbė“, – jam antrino ir T. Labukas.

„Noriu pabrėžti, kad mums labai svarbūs žaidėjai, kurie vasarą galės koncentruotis tik į salės futbolą. Tiek Vytas, tiek Tadas yra milžinišką patirtį turintys žaidėjai, sugebėję aistrą futbolui išsaugoti iki šių dienų. Aš niekada nežiūriu į žaidėjo pasą – aš žiūriu, ar žaidėjas gali sustiprinti komandą, ar ne. Šiuo atveju nusprendžiau, kad jie savo šanso nusipelnė“, – akcentavo J. Ryvkinas.

Trečiadienio vakare Gargžduose, Radviliškyje ir Kazlų Rūdoje buvo sužaistos trejos LFF taurės rungtynės, kuriose pasirodė ir didžioji dalis nacionalinės ekipos kandidatų. Būtent dėl suspausto tvarkaraščio rinktinė susirinko ketvirtadienį, o į Amsterdamą išvyksta dar po paros.

„Galiu pasakyti, kad mums pasisekė, jog turėsime galimybę pasivaržyti su labai greita, techniška ir šiuolaikinį salės futbolą demonstruojančia komanda. Nyderlandų rinktinėje netrūksta natūralizuotų žaidėjų, kurie į žaidimą įneša dar daugiau įvairovės. Be abejo, stengsimės žaisti dėl pergalių, tačiau tuo pačiu suteiksime galimybę pasirodyti visiems“, – pasakojo J.Ryvkinas.

Rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai

Ernestas Macenis;

Egidijus Žagaras;

Žymantas Butkus;

Aikštės žaidėjai

Mantas Makutunovičius;

Albertas Voskunovičius;

Artūras Juchno;

Lukas Sendžikas;

Vladimiras Derendiajevas;

Genaras Samsonikas;

Vytautas Lukša;

Tadas Labukas;

Aurimas Skurdelis;

Edgaras Baranauskas;

Benas Spietinis;

Kirilas Levšinas;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS