Debiutas Europoje – su pralaimėjimo kartėliu

Antradienį Lietuvos moterų salės futbolo (futsalo) rinktinė debiutavo Europos čempionato atrankos varžybose ir sužaidė pirmąsias rungtynes savo istorijoje. B grupės dvikovoje lietuvėms teko pripažinti Suomijos rinktinės pranašumą.

Naujai suformuotai lietuvių komandai nuo rungtynių pradžios teko susidurti su varžovių spaudimu. Nors vieną pirmųjų galimybių įmušti susikūrė Deimantė Griesiūtė, suomės išsiveržė į priekį antrą minutę po tikslaus smūgio iš arti.

Patirties daugiau turinti suomių komanda greitais perdavimais ištampė lietuvių gynybą ir įmušė keturis įvarčius per pirmąsias aštuonias minutes. Vėliau mūsų komanda apsiprato su žaidimo tempu, o savo vartus įspūdingai gelbėjo vartininkė Aušra Klevečkaitė. Panevėžietė atrėmė eilę pavojingų smūgių, pasiaukojančiai gynyboje žaidė ir lietuvių aikštės futbolininkės. Vis dėlto suomės paskutinėmis kėlinio sekundėmis pridėjo dar vieną įvartį.

Po pertraukos Lietuvos sudėtyje A. Klevečkaitę vartuose pakeitė gegužę Europos U-17 merginų futbolo čempionate žaidusi Meda Šeškutė, tačiau jai taip pat teko susidurti su didžiuliu smūgių antplūdžiu.

Per antrąjį kėlinį lietuvės į savo vartus praleido taip pat penkis įvarčius. Didžioji dalis įvarčių buvo įmušta iš artimo atstumo, po sėkmingų varžovių taktinių kombinacijų.

Lietuvos rinktinė taip pat sukūrė progų pasižymėti, o vieną ryškiausių galimybių turėjo Greta Guižauskaitė, kurios smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Rungtynės baigėsi Suomijos pergale. Antrąsias grupes rungtynes Lietuvos futbolininkės žais penktadienį, 19 valandą Prienų arenoje su Slovakija. Tuo tarpu ketvirtadienį suomės ir slovakės susitiks tarpusavyje.

Lietuva – Suomija 0:10 (0:5)
Prienų arena
Teisėjas – Veljko Boškovič (Juodkalnija)

Įvarčiai: 2 min. N. Hannula (0:1), 4 min. D. Tjeder (0:2), 8 min. S. Sutinen (0:3), 8 min. T. Poyry (0:4), 20 min. T. Juntikka (0:5), 23 min. T. Poyry (0:6), 28 min. E. Jokisalo (0:8), 39 min. E. Jokisalo (0:9), 40 min. D. Tjeder (0:10).

Lietuvos startinė sudėtis: Aušra Klevečkaitė, Greta Guižauskaitė, Sonata Stankevičiūtė, Ugnė Šmitaitė, Deimantė Griesiūtė.

Po keitimo aikštėje pasirodė: Meda Šeškutė, Tatjana Veržbickaja, Paulina Potapova, Monika Akelytė, Anika Kyžaitė, Vesta Ilgūnaitė, Skaistė Bajorinaitė.