Neįgaliesiems

Debiuto naujame turnyre laukiantis „Panevėžys“ išlaikys rezultatą atnešusį branduolį

Antrą sezoną Lietuvos futbolo A lygoje užbaigęs „Panevėžys“ tapo 18-uoju klubu, kuris atstovaus šaliai tarptautinėse varžybose.

 

Tiesa, panevėžiečiai šiuo pasiekimu džiaugėsi triumfavę „Hegelmann LFF taurėje“, priversdami nusivilti 4-oje vietoje likusią Gargždų „Bangą“. Šiemet taip pat 5-ąją poziciją užėmusio „Panevėžio“ atstovai ekipos pasirodymą 2020-ųjų A lygoje vertina patenkinamai, tačiau tai nublanksta prieš debiuto laukimą UEFA Europos konferencijų lygoje.

Aukštaitijos sostinės klubas, kaip ir praėjusiais metais, startavo klupdamas ir pirmąja pergale džiaugėsi tik 7-ajame ture.

Dar prieš tai su komanda atsisveikino ją į A lygą atvedęs strategas Aleksandras Kurtijanas, iš kurio postą laikinai buvo perėmęs Dainius Gleveckas. Su pastaruoju futbolo specialistu „Panevėžys“ pradėjo rinkti taškus, o galutinai įsibėgėjo, kai prie trenerių štabo prisijungė Kauno „Stumbre“ ir Vilniaus „Žalgiryje“ dirbęs Joao Martinsas.

Su portugalu panevėžiečiai dažniau pradėjo pildyti taškų sąskaitą ir kur kas įnirtingiau grumtis su čempionato favoritais. Galiausiai pavyko ir įkąsti – pirmą kartą A lygoje buvo sužaista lygiosiomis su Marijampolės „Sūduva“.

Klubo direktorius Bronius Vaitiekūnas tiki, kad ekipa kitąmet dar labiau kibs į atlapus pirmenybių lyderiams – prie to turėtų prisidėti ir išlaikytas komandos branduolys. Su portalu alyga.lt įspūdžiais dalinęsis „Panevėžio“ atstovas apibendrino dar vieną banguotą komandos sezoną A lygoje.

– Kaip ir 2019-aisiais, šių metų sezoną taip pat pradėjote nesėkmingai. Kuo paaiškintumėte prastą startą?

– Galbūt tuo, kad 2019 ir 2020 metų sezoną pradėjome su stipriai atsinaujinusia sudėtimi. Pirmose rungtynėse komanda perdegė, nors pasiruošimas buvo geras – nė karto nepralaimėjome.

Po pirmųjų pralaimėtų rungtynių Vilniaus „Žalgiriui“ atsirado nepasitikėjimas, reikėjo suprasti, kas nutiko. Pirmos rungtynės buvo kertinės – jos parodė, kad klube kažkas atsitiko.

– Į komandą atvyko daug legionierių iš Brazilijos – ar po prastų rezultatų buvo atsiradusi įtampa tarp vietinių žaidėjų ir legionierių?

– Tarp vietinių žaidėjų ir užsieniečių jokios įtampos nebuvo nei esant prastiems rezultatams sezono pradžioje, nei jo pabaigoje. Kaip tik noriu pasidžiaugti puikia atmosfera ir už tai padėkoti keturiems mūsų komandos kapitonams ir treneriams.

– Didžioji dalis legionierių yra vieno agento klientai. Ar esate patenkintas tokiu glaudžiu bendradarbiavimu su agentu Guilherme Wendtu Ferreira?

– Taip, su Guilherme mes bendradarbiaujame ir esame tuo patenkinti.

– Ar būtent jis prisidėjo prie to, kad „Panevėžį“ papildė treneris Joao Martinsas? Kaip pavyko įtikinti šį specialistą atvykti į Panevėžį?

– Ne, ne jis.  Į Joao Martinsą mes atkreipėme dėmesį dar tada, kai jis treniravo „Stumbrą“. Mums patiko šio stratego požiūris į darbą, jo bendravimas su žaidėjais bei užsidegimas. Kadangi jis ne vienerius metus praleido Lietuvoje, gauti jo telefono numerį nebuvo sudėtinga.

Klubui ir treneriui Kurtijanui abipusiu susitarimu nusprendus nutraukti sutartį, paskambinome Joao. Jis smulkiai išklausinėjo apie klubo viziją, siekius, struktūrą, kolektyvą. Jam šis pasiūlymas pasirodė priimtinas ir jis sutiko atvykti.

– Į klubą gana netikėtai atvyko Elivelto ir Chrysovalantis Kozoronis – šie papildymai buvo aktualūs būtent kovai dėl „Hegelmann LFF taurės“ arba ketvirtos vietos? Kaip sekėsi derėtis su Elivelto, kokie svertai nulėmė jo atvykimą?

– Taip, papildymai buvo aktualūs tiek dėl kovos dėl LFF taurės, tiek dėl ketvirtosios vietos, kurią mes siekėme užimti. Elivelto puikiai pažįstamas Panevėžio sirgaliams. Kadangi jis žaidė Uzbekistane, kuriame čempionatas buvo sustabdytas, nusprendėme jį pasikviesti į Panevėžį. Nei Lietuva, nei Panevėžys jam nėra svetimi, tad džiaugiamės jo sprendimu atvykti į mūsų komandą.

– Kokios emocijos užplūdo, kai Sebastianas Vasquezas pelnė lemiamą baudinį? Kas dėjosi Jūsų galvoje?

– Trūko žodžių išsakyti užplūdusio džiaugsmo. Pradžioje žiūrėjau, ar teisėjas įskaitė įmuštą įvartį, kažkaip dar nesupratau, ar laimėjome. O paskui jau mintys, kad Panevėžio miestas vėl sulaukė šventės.

„Panevėžys“ per trumpą laiką jau pasiekė vieną iš trofėjų, o tai dar labiau įpareigojo klubą ir mane asmeniškai siekti dar aukštesnių tikslų.

– Kaip rezultato atžvilgiu įvertintumėte pasibaigusį A lygos sezoną?

– Sezoną A lygoje, kaip jau buvo minėta, pradėjome labai prastai. Tai neleido komandai užimti užsibrėžtos ketvirtosios vietos.

Žinoma, galbūt paskutiniąsias dvejas čempionato rungtynes galėjome sužaisti sėkmingiau, jei ne išvakarėse iškovota LFF taurė. Po tokios pergalės emociškai komandai labai sunku nusiteikti ir susikoncentruoti.

– Minėjote, kad, prisijungus prie „Panevėžio“ J. Martinsui, pasikeitė žaidėjų požiūris į B komandą. Kas prie to prisidėjo?

– B komandos debiutas Pirmoje lygoje tikrai pateisino lūkesčius. Treneris neskirsto futbolininkų į A ar B komandos žaidėjus, jie yra vieno klubo nariai. Būrys jaunų žaidėjų treniruojasi su A komanda, patyrę žaidėjai, negavę pakankamai žaidybinio laiko pagrindinėje komandoje, noriai atstovauja Pirmos lygos pirmenybėse rungtyniaujančiai B komandai.

– Kalbant apie tam tikrus žaidėjus, sezono antroje pusėje turėjo nudžiuginti įvarčius pradėjęs mušti Jorge Eliasas ir savo vietą išsikovojęs Ignas Kružikas?

– Ignas per pasiruošimą sezonui įmušė įvarčių. Buvęs treneris taip pat jame kažką pamatė, kolektyve jis irgi pritapo. Sprendimas pasikviesti šį žaidėją tikrai pasiteisino. Atėjus Joao, jis jau buvo statomas dešiniuoju krašto saugu. Kur jis duoda daugiau naudos, sprendžia treneris.

Jorge nebuvo gerai pasirengęs sezono startui, jam reikėjo laiko pasiruošti. Naujokai ne visada atsiskleidžia greitai, nors jo meistriškumu mes neabejojame – jis žaidė Ukrainos čempionate.

Pas jį buvo problemų su traumomis, tačiau antroje sezono pusėje jis žaidė sėkmingai. Jorge liks kitame sezone, treneris žino, ko nori iš jo aikštėje. Tikrai viliuosi, kad traumos bus išvengtos ir jis kitame sezone duos dar daugiau naudos.

Daugelis naujokų atvyko gerai nepasiruošę, jiems reikėjo laiko adaptuotis prie klimato ir kitokio žaidimo. Kai kuriems buvo sunku, o vienas iš jų ir buvo Jorge.

– Ar tarpsezoniu sieksite išlaikyti tikslą pasiekusį branduolį ir komandos strategą?

– Planas – vėl iškovoti teisę atstovauti Panevėžiui Europos turnyre. Skirtingai nuo praėjusių sezonų, siekiame išlaikyti komandos branduolį, trenerių bei personalo kolektyvą. Ekipoje turėtų likti apie 90 proc. 2020 metų sezono žaidėjų. Darbai ta linkme jau vyksta.

– Neabejotina, kad turite kam padėkoti už sėkminga gaida pasibaigusį sezoną.

– Visiems norime padėkoti. Sirgaliams, kurie yra vieni iš aktyviausiai ateinančių į stadioną palaikyti savo miesto komandos visoje A lygoje. Jų vis daugėja. Taip pat – žaidėjams, treneriams, personalui ir jų šeimoms.

Padėkosiu Raimondo Sargūno gimnazijos bei Panevėžio futbolo akademijos kolektyvams, Panevėžio savivaldybei – už paramą ir visiems rėmėjams. Nenoriu nė vieno atskirai išskirti, tačiau noriu pasidžiaugti, kad šiais metais jų skaičius ir indėlis ženkliai išaugo.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS