Neįgaliesiems

Dėl sirgalių atskyrimo tvarkos Optibet I lygos pirmenybių rungtynėse

Lietuvos futbolo federacija (LFF), reaguodama į 2022 m. Optibet I lygos I turo rungtynėse Kauno „Be1 NFA“ – Alytaus DFK „Dainava“ užfiksuotus įvykius, informuoja apie įvedama sirgalių atskyrimo tvarka Optibet I lygos pirmenybių rungtynėse.

Žemiau pateikiama tvarka įsigalioja nuo 2022 m. kovo 25 d. (čempionato antrojo turo).

Siekiant užtikrinti tvarką ir saugumą rungtynių metu, klubams, dalyvaujantiems LFF organizuojamose Optibet I lygos varžybose, nustatomos šios pareigos:

Klubas, kurio palaikyti į išvykos rungtynes vyksta organizuota klubo komandą palaikančių sirgalių grupė, privalo:

– pateikti klubui, kurio komanda, kuri yra aikštės „šeimininkė“ vardinį atvykstančių sirgalių sąrašą, iki rungtynių pradžios likus ne mažiau kaip 24 val.;

– užtikrinti, jog visi atvykstantys sirgaliai su savimi turi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

– paskirti atsakingą asmenį, kuris (jei prireiks) atstovaus klubui stadione komunikuojant tarp svečių komandos sirgalių, šeimininkų komandos atstovų ir tvarką bei saugumą stadione prižiūrinčių apsaugos įmonės darbuotojų.

Tuo tarpu klubas, kurio komanda yra aikštės „šeimininkė“, privalo:

– aiškiai atskirti „namų“ ir „svečių“ sirgalių grupes stadione;

– konsultuojantis su policija bei saugos tarnyba kiekvienoms rungtynėms individualiai įvertinti galimas rizikas ir naudoti pakankamą saugos darbuotojų skaičių.

Klubas rungtynių šeimininkas turi teisę neįleisti atvykstančių organizuotų svečių komandos sirgalių, jei nebus įvykdytos aukščiau nurodytos pareigos.

Klubas, kurio komanda yra aikštės „šeimininkė“, įvertinęs bendrą stadiono talpą ir galimybęs deramai užtikrinti žiūrovų ir rungtynių dalyvių saugumą, turi teisę nustatytį įleidžiamų sirgalių skaičių, jeigu jis viršija Licencijavimo taisyklėse nustatytas normas (t.y. 5 proc. nuo stadiono talpos) apie tai nedelsiant informavęs svečių komandos atstovus.

Taip pat primename, jog LFF Drausmės komitetas pradėjo tyrimą dėl pranešimo viršuje paminėtų rungtynių metu įvykusio incidento, o sprendimai priimti turėtų būti savaitės pabaigoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS