Neįgaliesiems

Devintasis "Futboliuko" sezonas startavo seminaru pedagogams

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgalaikės vaikų masinio futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ (SVIS) projektas „Futboliukas“ pradeda jau devintąjį sezoną.

Šio sezono projekto pavadinimas – „Futboliukas. Kiškis Hansas žaidžia futbolą“. Bendradarbiaujant su „Goethe“ institutu Kauno Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) surengtas seminaras pedagogams.

Dvi dienas vykusiame seminare dalyvavo su ikimokyklinio amžiaus vaikais dirbantys pedagogai iš Lazdijų, Kauno, Kėdainių, Kretingos,  Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Radviliškio, Kelmės, Šilalės, Molėtų, Ukmergės rajonų. Beveik dešimtmetį gyvuojantis ir sėkmingai vaikus į futbolo veiklą įtraukiantis „Futboliukas“ šiais metais toliau akcentuoja ne tik žaidimą, bet kartu ir vokiečių kalbos mokymąsi.

„Labai džiaugiamės, kad pavyko suderinti interesus ir sujungti „Futboliuką“ bei vokiečių kalbos ankstyvojo mokymosi projektą „Vokiečių kalba su kiškiu Hansu“. Mes sujungėme du projektus. Šiame projekte, kaip ir „Futboliuke“, gali dalyvauti priešmokyklinukai, besimokantys vokiečių kalbos ir norintys žaisti futbolą“, – teigė „Goethe“ instituto projektų koordinatorė Laura Frolovaitė.

Pasak L.Frolovaitės, šiuo projektu siekiama, jog vaikai ne tik sportuotų, įgytų futbolo įgūdžių, bet kartu ir vartotų vokiečių kalbą. Vaikus bus siekiama supažindinti su lėlyte Hansu ir taip įtraukti juos į abipusę veiklą: „Užduotys, pirmiausia, yra žaidimas – tiek futbolo žaidimas, tiek žaidimas su vokiečių kalba. Mūsų tikslas yra tai, kad vaikai treniruotųsi, sportuotų, judėtų, patirtų džiaugsmą judėdami ir kartu, kai vyks „Futboliuko“ žaidynės, kad būtų įtraukta vokiečių kalba. Vaikai susipažins su kiškučiu Hansu arba tie, kurie jį atpažįsta atsives jį į žaidimus ir vartos vokiečių kalbą“.

Seminare dalyvavusi ir savo jau sukauptomis žiniomis su kolegomis iš kitų įstaigų besidalinusi Kauno lopšelio-darželio „Girinukas“ kūno kultūros pedagogė Roma Radžiūnienė teigė, kad vaikams lengviau būtų sportuoti ir mokytis futbolo paslapčių, viskas vykdoma per žaidimus.

„Atvažiavę yra visi pedagogai, kurie nori ir toliau skatinti vaikus lankyti futbolą, propaguoti futbolą, mokyti kamuolio valdymo ir žaidimo elementus. Kadangi vaikai yra ikimokyklinukai, viskas vyksta per žaidimą, kad vaikams būtų smagu ir būtų lavinamos jų fizinės ypatybės“, – dėstė R.Radžiūnienė.

„Visi pedagogai yra čia atvažiavę, kad profesionalai suteiktų žinių, kurias galėtume pritaikyti savo įstaigose, kuriose mes dirbame. Čia daugiausia moterų, bet, kaip sakau, “moterys veža”, moterys irgi žaidžia futbolą. Visos jos geranoriškai, aktyviai, susidomėjusios klausė kursų. O kadangi aš esu čia vietoje, Kaune, mes su savo vaikučiais parodėme kaip organizuojame tuos užsiėmimus“, – pasakojo apie seminarą pedagogė.

„Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama 3 prieš 3 uždarose patalpose. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes vaikai yra betarpiškai įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą žaisti su kamuoliu. LFF su „Goethe“ institutu bendradarbiauja jau ketvirtus metus.

Video reportažas iš seminaro:


Foto akimirkos iš seminaro (E. Šemioto nuotr.):

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS