Neįgaliesiems

Dovana Karmėlavai: rekonstruota B. Buračo gimnazijos futbolo aikštė

Nuo šiol ne tik Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos auklėtiniai, bet ir visa miestelio bendruomenė turės šiuolaikinį sporto aikštyną, kuris buvo atidarytas penktadienį, skambant Karinių oro pajėgų orkestrui, žygiuojant šokėjoms ir iš dangaus nusileidus sraigtasparniui su olimpine ugnimi.
Atidarymo iškilmėse dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad Karmėlavoje užaugo ne vienas žymus sportininkas.
„Šiemet švenčiame Lietuvos futbolo šimtmetį. Karmėlavos futbolo klubas „Neris“ irgi turi gražią istoriją. Praeityje jūsų miestelio komanda buvo iškovojusi šalies vicečempionų titulą, todėl ši diena – ilgai laukta visai bendruomenei“, – kalbėjo meras.
Renginyje dalyvavęs Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Dainius Šumauskas pasidžiaugė, kad naujajame stadione galės treniruotis jaunųjų futbolininkų rengimu besirūpinančios „Hegelmann“ akademijos auklėtiniai.
Stadiono veją pirmosios išbandė merginos – atidarymo metu vyko Merginų elitinės lygos U15 diviziono rungtynės tarp FC „Hegelmann“ ir FK „Vilnius“. Vėliau jėgas išmėgino „Neries“ klubo veteranai ir vietos jaunimas.
Karmėlavos stadionas yra panašaus lygio kaip Garliavoje, tik šiek tiek mažesnis. Dėl sudėtingos sklypo konfigūracijos nebuvo negalima suprojektuoti tarptautinius standartus atitinkančio futbolo stadiono, tačiau į rekonstrukcijos projektą savivaldybė sudėjo daug naujų idėjų. Šalia stadiono atsirado dviračių remonto stotelė bei multifunkcinis blokas, kuriame bus galima pasikrauti telefonus, veiks nemokamas internetas. Žmonės šioje erdvėje galės praleisti daugiau laiko: sportuoti, ilsėtis prie gimnazijos esančiame parke, netgi surengti pikniką.
Karmėlava yra jungiamasis Kauno rajono savivaldybės taškas su Kauno miesto ir Jonavos rajono savivaldybėmis, todėl ši vieta taps tarpine dviratininkų stotele.
Aikštyne yra šuoliaduobė, rutulio stūmimo sektorius. Už futbolo vartų įrengtos krepšiniui, tinkliniui ir lauko tenisui pritaikytos aikštelės, žiūrovų tribūnos. Taip pat atsirado lauko treniruoklių, aptverta vaikų žaidimo aikštelė, įrengtas apšvietimas, sanitariniai mazgai. Šalia esanti Balio Buračo gatvė rekonstruota, įrengti šaligatviai, automobilių stovėjimo vietos.
Kauno rajono savivaldybė per pastaruosius metus atnaujino stadionus ir sporto aikštynus Jonučiuose, Ežerėlyje, Domeikavoje, Neveronyse, Raudondvaryje, Linksmakalnyje, Vilkijoje. Garliavoje įrengtas tarptautinius reikalavimus atitinkantis futbolo stadionas, Čekiškėje – greituminių automodelių trasa. Šiemet sporto aikštynų rekonstrukcijos darbai bus baigti Kulautuvoje, Zapyškyje ir Čekiškėje.
Sporto aikštynai statomi Užliedžiuose, Šlienavoje, o Raudondvaryje suplanuotas tarptautinius reikalavimus atitinkantis stadionas su tribūnomis ir pagalbinėmis patalpomis bus moderniausias Kauno rajone.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS