Dramatiškoje pabaigoje metė iššūkį šveicarėms

Sekmadienį Lietuvos WU-17 rinktinė sužaidė paskutines pasiruošimo Europos čempionatui turnyro rungtynes. Alytuje lietuvės turėjo įvarčio persvarą prieš Šveicarijos komandą, bet paskutinėmis rungtynių minutėmis varžovėms pavyko išplėšti pergalę 2:1.

Ievos Kibirkšties vadovaujama komanda prieš tai šią savaitę du kartus turėjo pripažinti Europos čempionių Vokietijos ir Austrijos rinktinių pranašumą, bet prieš šveicares pademonstravo ambicingą žaidimą.

Susitikime rezultatas buvo lygus 0:0 iki mačo galo, nors progų turėjo abi komandos, bet lietuvėms pavyko pralaužti ledus 77 minutę. Po kampinio galva Judita Sabatauskaitė tiksliu smūgiu nuginklavo varžovių vartininkę Saskią Burki. Šveicarijai pavyko duoti greitą atsaką ir po minutės Chiara Messerli išlygino rezultatą.

Lietuvių padėtis pablogėjo, kai paskutinę pagrindinio laiko minutę gynėja Eva Jakaitė gavo antrą geltoną kortelę bei buvo išvaryta iš aikštės už pražangą stabdant pavojingą varžovių ataką. Kiekybinė persvara šveicarėms leido susikurti progą persverti rezultatą ir tai tiksint trečiai pridėto laiko minutei pavyko padaryti Laurai Keel.

„Šiose rungtynėse spinduliavome puikia energija. Į mačą atvyko daug tėvų palaikyti savo dukrų ir tai tikrai suteikė merginoms papildomos motyvacijos. Mes buvome pasiruošę fizinei kovai bei taktiškai pasiruošę“, – kalbėjo apie rungtynes I. Kibirkštis.

„Šis turnyras mums buvo puiki galimybė pamatyti, kokioje stadijoje yra mūsų vystymosi procesas. Ar mes esame tinkamame kelyje ruošiantis 2018 metų Europos čempionatui? Galime sakyti, kad tikrai esame tinkame kelyje. Šios rungtynės parodė, kad galime kautis geriausiomis komandomis. Mes išanalizavome visus mačus ir žaidėjos išmoko daug. Visas mūsų tobulėjimo procesas yra ir toliau bus daug žadantis. Šios merginos yra stiprios ir motyvuotos. Lietuva turėtų jomis didžiuotis!”, – pridėjo trenerė.

Lietuva WU-17 – Šveicarija 1:2 (0:0)
Alytaus SRC stadionas
Teisėja – Araksia Saribekian
Įvarčiai: 77 min. J. Sabatauskaitė (1:0), 78 min. C. Messerli (1:1), 80+3 min. L. Keel (1:2).
Įspėtos: 59 min. J. Sabatauskaitė, 72 min. E. Jakaitė.
Pašalinta: 80 min. E. Jakaitė.

Lietuva: Meda Šeškutė, Gintarė Blažytė, Erika Deventinaitė, Silvija Šafranovič, Eva Jakaitė, Erika Šupelytė, Greta Markauskaitė (41 min. Gabija Toropovaitė), Ugnė Lazdauskaitė, Dorotėja Aidukaitė, Judita Sabatauskaitė, Gabrielė Ragauskaitė. Atsargoje: Monika Bačkieriūtė, Dovilė Dockaitė, Karolina Sarkanaitė, Karolina Kunelytė, Gabija Valiukevičiūtė, Saulė Jonynaitė, Milita Ragauskaitė, Loreta Rogačiova.