Du Lietuvos klubai baigė pasirodymus tarptautiniuose turnyruose

Šią savaitę trys Lietuvos klubai sužaidė atsakomąsias UEFA turnyrų atrankos rungtynes. Po jų du iš jų savo tarptautinę kelionę šiame sezone baigė.

„Žalgiris“ po sunkios kovos įveikė pirmąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą. Pagrindiniam laikui – kaip ir pirmosioms tarpusavio rungtynėms – pasibaigus lygiosiomis, komandoms teko žaisti pratęsimą. Jame pergalę nulėmė Mathias Oyewusi tikslus smūgis 97 minutę.

Pirmosios komandų rungtynės Kosove baigėsi lygiosiomis 1:1, o antrose komandos per 90 minučių nepasižymėjo (0:0).

Geriausią progą išspręsti viską per pagrindinį laiką „Žalgiris“ turėjo 85 minutę, kai Mathias Oyewusi gavo kamuolį baudos aikštelės dešiniame krašte ir mušė į vartus. Prie vartininko atmušto kamuolio pirmas buvo Renanas, bet jis mušė virš vartų.

87 min. šansą turėjo ir svečiai, šį kartą jau po smūgio iš baudos aikštelės prieigų kamuolį atmušė E. Gertmonas.

Per pridėtinį laiką po kampinio galva šalia vartų mušė M. Miličkovičius.

Komandoms teko žaisti pratęsimą. Lemiama ataka surengta 97 minutę po M. Kuklio perdavimo M. Oyewusi aplenkė vartininką ir iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartus.

Kitas rungtynes Čempionų lygos atrankoje žalgiriečiai žais liepos 19 d. 19 val. LFF stadione prieš Švedijos čempionus „Malmö“ FF. Atsakomoji akistata numatyta liepos 27 d. Švedijoje

fkzalgiris.lt informacija;

**********

Tuo tarpu „Kauno Žalgirio“ futbolininkai ketvirtadienį užbaigė savo UEFA Europos Konferencijų lygos sezoną. Roko Garasto auklėtiniai namuose lygiosiomis 0:0 sužaidė su „Ružomberok“ klubu iš Slovakijos, tačiau į kitą etapą nepateko dėl išvykoje patirto pralaimėjimo 0:2.

Pirmieji pavojingą epizodą, kaip ir Slovakijoje, sukūrė kauniečiai. Mohamedas Bahlouli atsidūrė baudos aikštelėje, tačiau smūgiavo šalia vartų.

Rimtas pavojus prie „Kauno Žalgirio“ vartų pirmą kartą kilo sužaidus kiek daugiau nei 20 minučių. Egidijus Vaitkūnas pralaiamėjo dvikovą krašte, o varžovų smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Pirmame kėlinyje tas pats M. Bahlouli atliko dar du tolimus smūgius, kartą virš vartų smūgiavo Divine’as Naah, o varžovai turėjo idealią progą įvarčiui.

Linas Pilibaitis savoje baudos aikštelėje prasižengė prieš varžovą, tačiau vienuolikos metrų baudinį atrėmė „Kauno Žalgirio“ vartininkas Deividas Mikelionis. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Iškart po pertraukos kelioms minutėms žalgiriečiai apgulė varžovų vartus, o prie to itin svariai prisidėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Oyinlola Kayode. Viena iš atakų vėl baigėsi itin pavojingu, tačiau netiksliu, M. Bahlouli smūgiu. Tas pats O. Kayode po kelių minučių vos neperkėlė kamuolio per varžovų vartininką.

Kontrataka 54-ąją minutę atsakė ir „Ružomberok“, bet čia komandą ir vėl gelbėjo puikiai sužaidęs D. Mikelionis, o savo kontraišpuoliu atsakę kauniečiai taip pat neišnaudojo puikaus šanso.

Vėliau tame pačiame O. Kayode krašte buvo sukurta ir dar viena labai pavojinga proga, tačiau jaunam futbolininkui ir vėl nepavyko visko užbaigti įvarčiu.

75-ąją minutę dar kartą savo gebėjimus rodyti teko D.Mikelioniui. Varžovai atliko stiprų baudos smūgį, bet ilgametis „Kauno Žalgirio“ vartų sargas buvo vietoje. Netrukus vartininkas atrėmė ir dar vieną tolimą smūgį.

Likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos, abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis – arti įvarčio buvo Moussa Sangare, o savuosius vartus ir vėl gelbėjo D. Mikelionis.

Jau per pridėtą laiką galva virš vartų smūgiavo Gratas Sirgėdas, dar vieną mirtiną smūgį atrėmė D. Mikelionis, o komandos galiausiai išsiskyrė be įvarčių.

zalgiris.lt informacija ir nuotr.;

**********

Savo pasirodymą šio sezono UEFA Europos Konferencijų lygoje baigė ir FK „Panevėžys“. Pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse panevėžiečiai patyrė nesėkmę 0:2 (0:1) prieš Orhėjaus „Milsami“ ekipą bei nusileido bendru rezultatu 0:2.

Palyginus su pastarosiomis rungtynėmis prieš savaitę, „Panevėžio“ gretose įvyko vienas priverstinis keitimas – vietoje diskvalifikuoto Roko Stanulevičiaus starto sudėtyje akistatą pradėjo 19-metis Matijus Remeikis.

Pirmoji dvikovos atkarpa panevėžiečiams susiklostė labai nesėkmingai. Įsiveržęs į baudos aikštelę Radu Ginsari atliko perdavimą, kuris pasiekė Daną Spataru – šis vienu lietimu smūgiavo taikliai. Lyg ir to būtų maža, po susidūrimo su varžovu dvikovos tęsti negalėjo Mitaras Čukovičius, kurį 17-ąją minutę pakeitė Chrysovalantis Kozoronis.

Kėlinio viduryje Vitusas Amougui mušė galva, bet savo vietoje buvo Rafaelis Broetto. „Panevėžys“ atsakė blokuotu Pijaus Širvio smūgiu ir dviem Wandersono Melo bandymais, kurie buvo netikslūs.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviais panevėžiečių veiksmais – pavojingas Ernesto Veliulio bandymas buvo blokuotas. Deja, 54-ąją minutę nuo „Panevėžio“ nusisuko Fortūna, kai po perdavimo iš dešiniojo krašto apmaudžiai kamuolį į savo vartus nukreipė Joshua Akpudje.

71-ąją minutę Lietuvos komanda turėjo puikią progą sugrįžti į rungtynes. W. Melo išprovokavo pražangą baudos aikštelėje ir uždirbo baudinį, tačiau jo nerealizavo Jeffrey Sarpongas – vartininkas Emilis Timburas nukreipė kamuolį į virpstą.

Paskutinėmis minutėmis savo proga nepasinaudojo „Milsami“ puolėjas, savo ruožtu, Ariagnerio Smitho stiprų smūgį atrėmė vartininkas, o J. Akpudje galva smūgiavo virš vartų.

Tarptautinėse varžybose savo pasirodymą pabaigęs „Panevėžys“ liepos mėnesį sugrįš į „Optibet A lygos“ kovas.