Neįgaliesiems

Du žingsniai iki aukso ir iki bronzos. Kas taps Lietuvos futsal čempionais?

Šį trečiadienį rungtynėmis Prienuose ir Pasvalyje startuos didžiojo ir mažojo Futsal A lygos finalų serijos. Dėl aukso trečius metus paeiliui kovos „Kauno Žalgiris“ ir Jonavos „Vikingai“, dėl bronzos – debiutantas „Panevėžys“ ir pirmąkart į pusfinalį patekusi Alytaus „Dainava“. Priminsime, kad serijose bus žaidžiama iki dviejų pergalių.

„Kauno Žalgiris“ – Jonavos „Vikingai“

2022 m. kovo 16 d. 20:00 val.

Prienų sporto ir pramogų arena. Tiesioginė transliacija: Lietuvos futbolas (Youtube)

Prieš metus laiko finalo serijos pirmose rungtynėse „Vikingai“ pirmavo 2:0, tačiau rungtynių pabaigoje iššvaistė persvarą ir dvikova baigėsi lygiosiomis. Antrose rungtynėse „Vikingai“ pirmavo 4:0, tačiau taip pat iššvaistė persvarą ir, galiausiai, čempionais netapo.

Vis tik, priešprieša tarp šių dviejų komandų nedingo. Tą aiškiai buvo galima išvysti tiek abejose čempionato rungtynėse, kurias laimėjo „Kauno Žalgiris“, tiek LFF taurės ketvirtfinalyje, kuriame triumfavo „Vikingai“.

„Esame pasiruošę apginti čempiono titulą. Komandoje nuotaikos geros, visi nusiteikę kovingai. Kuo skirsis finalas nuo praėjusių metų sunku pasakyti, nes abi komandos norės tapti čempionėmis. Mūsų komanda yra labai pasikeitusi po praėjusių metų, bet pasikeitusios tik komandų sudėtys, o norai, kaip visuomet, išlieka tokie patys“, – prieš prasidedant finalo serijai sakė „Kauno Žalgirio“ kapitonas Justinas Zagurskas.

„Nuo praėjusio finalo, visų pirma, skirsis formatas, visų antra – visiškai skirtingos komandos nei praėjusiais metais. „Žalgiris“ – su brazilų desantu, mes – su ukrainiečiais, bet be Vladimiro Derendiajevo. Bet kokiu atveju, manau, žiūrovams turėtų būti ne prastesnis reginys, nei praėjusiais metais.

Mano nuomone, mes pasiruošėme gana gerai. Svarbiausias veiksnys – visi pailsėjome. Gerai, kad pusfinalyje užteko dvejų rungtynių. Išskyrus Konstantiną Bondarenką, visi komandos žaidėjai sveiki, turime jėgų bei pasitikėjimo savo jėgomis, turime planą, kaip laimėti finalo seriją, bet kaip seksis jį įgyvendinti – pamatysime. Viską lems smulkios detalės bei psichologija“, – sakė „Vikingų“ kapitonas Benas Spietinis.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį Jonavoje, o prireikus trečiųjų rungtynių – kitą savaitę Prienuose.

„Panevėžys“ – Alytaus „Dainava“ (serija dėl trečios vietos)

2022 m. kovo 16 d. 20:30 val.

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ arena. Tiesioginė transliacjia: Lietuvos futbolas (Youtube).

Prieš šio sezono pradžią į lietuviško futsal padangę pakilęs „Panevėžys“ nuo pat pirmų rungtynių parodė, kad jie nebus tik dalyviai. Anaiptol – dar prieš sezono pradžią panevėžiečiai sakė, kad trečia vieta jiems bus minimalus laimėjimas, todėl pagrindinis tikslas – iškovoti kelialapį į finalą.

Tiesa, taip kalbėdami panevėžiečiai dar nežinojo, kad artėjant svarbiausioms sezono kovoms jie praras savo lyderį Edgarą Baranauską. Į jo vietą atkeliavo brazilas Edoardo, tačiau jis tik aplopė atsiradusias spragas, bet jų neužlopė. Aišku, dabar galima tik spėlioti, kaip viskas klostytųsi su E. Baranausku, tačiau neabejotina, kad su juo galimybių prasibrauti į finalą „Panevėžys“ būtų turėjęs daugiau.

„Dainavos“ situacija kiek kitokia. Prieš sezoną užregistravę Marių Stankevičių, Edgarą Česnauskį ir Žydrūną Karčemarską, alytiškiai turėjo būti įdomiausia lygos komanda. Bėda ta, kad iš šios trijulės tik Ž. Karčemarskas nepraleidinėjo rungtynių ir buvo viena didžiausių komandos jėgų. M. Stankevičius aktyvesnis buvo pirmoje sezono pusėje, o E. Česnauskio komandoje, iš esmės, net nebuvo.

Ir ne tik E. Česnauskio. Tą patį galima pasakyti apie daugelį didžiajame futbole žaidusių komandos narių. Kol jų nebuvo, „Dainava“ kentėjo. Kai jie atvyko, „Dainava“ surinko didžiąją dalį taškų, kai jų neliko – „Dainava“ vėl kenčia. Būtent nuo to, ar pavyks surinkti sudėtį, labiausiai priklauso, kokias galimybes Alytaus klubas turi mažajame finale.

„Šiandien savo sudėtyje turėtume turėti praėjusiose rungtynėse nedalyvavusius Vytautą Lukšą bei Liną Savastą, todėl važiuojame su savo optimalia sudėtimi. Esame pasiruošę kovoti, bandysime nustebinti“, – sakė „Dainavos“ vartininkas Martynas Matijoška.

„Kiekvienose rungtynėse siekiame pergalės, atiduodame visas jėgas ir ruošiamės visada atsakingai. Per visą sezoną nebuvo nei vienų rungtynių, kur noru nusileistume kuriai nors iš komandų. Truputį pailsėjome, atgavome jėgas. Nuotaikos geros, taip kad esame pasiruošę šitam mažojo finalo iššūkiui“, – sakė „Panevėžio“ žaidžiantysis treneris Tomas Salamanavičius.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštaedienį Alytuje, o prireikus trečiųjų rungtynių – kitą savaitę Pasvalyje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS