Neįgaliesiems

Dubliu bulgarus paskandinęs F. Černychas: „Noriu įrodyti, kad galiu būti dar geresnis“

Lietuvos rinktinė pagaliau įsirašė pirmus taškus kitų metų pasaulio čempionato atrankoje – lietuviai savo stadione 3:1 nugalėjo Bulgariją ir taip iškovojo pirmus tris taškus.

Prie pergalės ženkliai prisidėjo Fedoras Černychas – būtent jis per paskutines dešimt rungtynių minučių gražiu stiliumi pelnė du lietuvių įvarčius ir taip garantavo gausiai palaikomos Lietuvos rinktinės pergalę.

„Įspūdžiai puikūs, pagaliau pasiekta pergalė, seniai nebuvome laimėję. Visi kovėmės, daužėmės, norėjome tos pergalės. Nuo pirmų minučių norėjome parodyti, kad esame šeimininkai, tą ir parodėme. Turėjome daug šansų įmušti, aišku, reikia padėkoti Ernestui (Šetkui – red.), kad atmušė tą baudinį, tai mums irgi davė impulsą, kuris vėliau padėjo susikoncentruoti.

Žinojome, kad ir laimė buvo mūsų pusėje, esu tikrai laimingas už visą komandą, ačiū sirgaliams, kad buvo kaip mūsų dvyliktas žaidėjas ir stūmė mus į priekį“, – po dvikovos kalbėjo F. Černychas.

Jo teigimu, komandos užsivedimas, lyginant su praėjusiu rinktinių langu, nebuvo ženkliai kitoks, tiesiog šį kartą pavyko išnaudoti susikurtas progas ir įmušti įvarčius.

„Man atrodo, kad emocijų mums niekad netrūko, praėjusį mėnesį pirmose rungtynėse emocijos buvo, žaidėme geras rungtynes, bet pralaimėjome. Bulgarijoje nebuvome gerai fiziškai pasiruošę ir pritrūko jėgų.

Žaidėjai pradėjo žaisti klubuose, kai žaidi nuolat, esi fiziškai geresnis. Visi buvome užsivedę, ėjome kiekvienas už kiekvieną, bet dabar turime tai pamiršti ir ruoštis rungtynėms su Šveicarija“, – kalbėjo rinktinės senbuvis.

Lietuviai šiose rungtynėse neretai pasižymėjo tuo, jog itin greitai įžaisdavo standartines situacijas, o o po tokios krito ir antrasis Lietuvos komandos įvartis. F. Černycho teigimu, tokį žaidimą nulėmė atlikta varžovų ekipos analizė.

„Analizavome juos, gal po pirmų rungtynių jie galvojo, kad mes neįbėginėsime į laisvas erdves. Matėme, kad yra zonos, galima bėgti ir kalbėjome, kad jei bus momentas, galima tai greitai išpildyti, kas mums šiandien ir padėjo“, – sakė jis.

F. Černychas taip pat sulaukė klausimo apie nelengvus pastaruosius metus rinktinėje – įvartis šeštadienį jam rinktinėje buvo pirmasis po dviejų su puse metų pertraukos.

Žaidėjas džiaugėsi įmušęs, tačiau teigė, jog taip džiaugsis ir bet kurio savo komandos draugo tiksliu smūgiu.

„Tikrai paskutiniai dveji-dveji su puse metų man buvo juodi, turėjau šešias ar septynias didesnes traumas, vos grįžęs po vienos gaudavau kitą, dabar viskas atrodo kaip ir gerai, pradėjau nuolat žaisti Lenkijoje, tas irgi prideda, jaučiuosi puikiai, dirbu kiekvieną dieną.

Žinau, kad visi tikisi to, ką anskčiau rodžiau šioje aikštėje. Viską suprantu, kai žmonės rašo, kad esu nebe tas, bet noriu įrodyti, kad esu tas pats ir galiu būti dar geresnis ir tam dirbu kiekvieną dieną – pasakojo futbolininkas.

Įmušęs du įvarčius, F. Černychas visų laikų rinktinės snaiperių įskaitoje turi jau 11 tikslių smūgių ir aplenkė Edgarą Jankauską, kuris su rinktinės marškinėliais pasižymėjo 10 sykių.

Pasiteiravus, ką dar norėtųsi aplenkti, rinktinės senbuvis juokdamasis pateikė vieną atsakymą.

Arvydėlį (Arvydas Novikovas šiuo metu rinktinėje yra pelnęs 12 įvarčių – red.). Kaip ir sakiau, įmušti yra smagu, džiaugiuosi, bet svarbu, kad komanda laimėtų, o kas įmuš – man nėra jokio skirtumo. Aplenkiau savo buvusį trenerį, džiugu, bet jei šveicarams įmuš kažkas kitas, man jokios problemos nebus, būsiu labai laimingas“, – mintimis dalinosi futbolininkas.

Lietuvos ir Šveicarijos rungtynės – jau šį antradienį, nuo 21.45 val. Vilniaus LFF stadione. Bilietus į šį mačą įsigyti galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS