Dubliu pasižymėjusi M. Liužinaitė: „Mes žaidžiame, kad laimėtume tokias rungtynes“

Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę moterų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse, namuose 4:0 nugalėjusi Moldovos ekipą.

Rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė pasižymėjo dviem įvarčiais, kuomet 27-ąją rungtynių minutę realizavo vienuolikos metrų baudinį ir per pridėtą pirmojo kėlinio laiką lietuvių persvarą padvigubino tolimu smūgiu.

„Mes laimėjome, toks buvo mūsų vienintelis ir absoliutus tikslas, tą ir padarėme, tai visa komanda, tai yra ir treneriai, ir žaidėjos, ir personalas džiaugiasi. Mes to nusipelnėme, tikrai sunkiai dirbome, kaip ir sakiau merginoms prieš rungtynes, ne šią savaitę, bet visą savo žaidybinį gyvenimą, nes mes žaidžiame dėl to, kad laimėtume tokias rungtynes, kad laimėtume namuose, prie savų sirgalių“, – po rungtynių kalbėjo M. Liužinaitė.

Pirmojo kėlinio viduryje futbolininkė po kontakto su varžove skaudžiai krito baudos aikštelėje ir uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo.

Įprastai centro gynėjos pozicijoje žaidžianti M. Liužinaitė šiose rungtynėse rungtyniavo atraminės saugės pozicijoje ir turėjo nemažai progų pasižymėti ir smūgiuojant galva, viena iš šių progų virto ir antruoju rungtynių įvarčiu.

„Aš tiesiog pamačiau laisvą plotą ir ką ir treneris minėjo, kad centre bus erdvės ir tiesiog taip labai gerai nusiskaitė žaidimas, gavau kamuolį ir manau, kad bet kokiu atveju reikia mušti“, – šypsojosi kapitonė.

Moterų nacionalinės rinktinės treneriui Danieliui Wimmeriui tai buvo pirmoji pergalė oficialiose rungtynėse. Treneris džiaugėsi merginų atsidavimu ir sunku darbu aikštelėje.

„Pirmiausia, aš didžiuojuosi, nes merginos atliko labai gerą darbą. Jos rado daug gerų erdvių ir paskutinę savaitę jos sunkiai dirbo. Žinoma, rungtynės prieš Italiją nebuvo lengvos, bet jos nusipelnė ir tai buvo labai graži pergalė.

Tai nėra tik viena žaidėja, tai yra visa komanda ir komanda daro tikrai gerą darbą. Mes pakeitėme žaidimo idėją ir mes dabar esame kelyje. Tai reikalauja daug darbo, bet merginos nori dirbti ir jos tikrai atlieka gerą darbą“, – kalbėjo D. Wimmeris.