Dviejų baudinių dvikovoje Slovėnijoje lietuviai iškovojo lygiąsias

Lietuvos rinktinė Europos čempionato atrankos E grupėje iškovojo 10-ąjį tašką. Lietuviai dviejų baudinių rungtynėse Liublianoje pasiekė lygiąsias 1:1 prieš Slovėniją.

Abu susitikimo įvarčiai krito po 11 metrų baudinių. Slovėnai džiaugėsi įgyta persvara pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, kai teisėjas užfiksavo kamuolio kontaktą su Mariaus Žaliūko ranka. Identiškos pražangos 79 minutę susilaukė slovėnų gynėjas, o Arvydas Novikovas šaltakraujiškai realizavo baudinį.

Baudinys prieš petrauką

Pirmajame kėlinyje teritorinę persvarą turėjo šeimininkai. Pirmą progą slovėnai susikūrė 9 minutę, kai Valterio Birsos smūgį atrėmė Emilijus Zubas. Iškart po to slovėnai pakėlė kampinį ir Rene Krhinas galva smūgiavo šalia vartų.

18 minutę A. Novikovas uždirbo baudos smūgį ir po jo perdavimo kamuolį dešiniau vartų nukreipė Marius Žaliūkas. 20 minutę Fedorui Černychui pavyko uždirbti baudos smūgį slovėnų baudos aikštelės prieigose, tačiau Vykintui Slivkai pritrūko tikslumo.

Pagrindiniu pirmo kėlinio įvykiu tapo 45 minutę skirtas baudinys į E. Zubo vartus, kai po Jasmino Kurtičiaus smūgio kamuolys lietė M. Žaliūko petį. Arbitras Bjornas Kuipersas lietuvių kapitonui buvo negailestingas – jis skyrė geltoną kortelę, kuri sutrukdys lietuviui žaisti paskutinėse rungtynėse, bei skyrė 11 metrų baudinį. Šį užtikrintai realizavęs V. Birsa ir išvedė slovėnus į priekį.

Lempų gedimas ir antras baudinys

Po pertraukos abi komandos išėjo energingai nusiteikusios pakeisti rezultatą švieslentėje. 52 minutę lietuviai uždirbo grėsmingą baudos smūgį, tačiau po A. Novikovo perdavimo M. Žaliūkas smūgiavo būdamas nuošalėje.

Tikru išbandymu mūsiškiams tapo intervalas tarp 54 ir 59 minutės, kai slovėnai atliko tris grėsmingus smūgius link E. Zubo vartų. Pavojingiausias epizodas užfiksuotas 54 minutę, kai Robertui Beričiui išvengus nuošalės ir išbėgus vienas prieš vieną E. Zubas apsigynė puikiai.

Kėlinio viduryje dėl stadiono prožektorių gedimo buvo paskelbta pauzė, kuri truko kelias minutes ir pratęsė žaidimo laiką.

Susitikimo pabaigoje lietuviai suaktyvino atakas. 79 minutę L. Spalvis atliko netikslų smūgį link vartų. 85 minutę fortūna pagaliau nusišypsojo – po perdavimo iš krašto Branko Iličius kamuolį, skriejantį link L. Spalvio, atrėmė ranka ir teisėjas parodė į 11 metrų atžymą.

Prie žymos stojęs A. Novikovas šaltakraujiškai įveikė Samirą Handanovičių ir išlygino rezultatą. Per likusį laiką slovėnai pamėgino prispausti lietuvius, bet mūsiškiai didvyriškai apgynė savo vartus ir padovanojo aistruoliams lygiąsias.

Slovėnams lygiosios užvėrė šansus pakovoti dėl antrosios vietos, tačiau išsaugojo trijų taškų persvarą trečioje pozicijoje. 4-5 vietas dalijasi po 10 taškų surinkę lietuviai ir estai.

Paskutines E grupės rungtynes lietuviai žais spalio 12 dieną Vilniuje, LFF stadione su grupės nugalėtoja Anglijos rinktine.