Dviem įvarčiais bulgares baudusi L. Vaitukaitytė: „Galime žaisti kur kas geriau“

Lietuvos moterų futbolo rinktinė kontroliniame turnyre Turkijoje iškovojo pirmą pergalę, kai po atkaklios kovos 3:2 palaužė Bulgarijos rinktinę.

Lietuvaitės vienu metu turėjo vytis varžoves, vėliau pirmavo, tačiau paleido persvarą ir pergalingą įvartį įmušė tik paskutinėmis mačo minutėmis, kai pasižymėjo Liucija Vaitukaitytė.

Naujojo trenerio Danielio Wimmerio vedamos lietuvės gana anksti praleido pirmą įvartį, tačiau L. Vaitukaitytės teigimu žaidybinis planas dėl to nepasikeitė.

„Dažnai ankstyvas įvartis išmuša iš vėžių, tačiau šis turnyras mums yra tik pasiruošimas atrankos rungtynėms ir rezultatas nėra mūsų prioritetas, todėl nieko nekeitėme ir stengėmės daryti tai, ką suplanavome.

Jautėme, kad varžovių gynybos linija žaidžia neužtikrintai, todėl stengėmės jas spausti ir drąsiai atakavome“, – mintimis po rungtynių dalinosi žaidėja.

Jos teigimu, prieš dvikovą trenerių štabas ragino ekipą rungtyniauti drąsiai ir laikyti kamuolį.

„Treneris prieš rungtynes akcentavo, kad pasitikėtume savimi ir nebijotume žaisti perdavimais pažeme bet kurioje aikštės vietoje bei valdyti rungtynes“, – teigė L. Vaitukaitytė.

Ilgą laiką pirmame kėlinyje lietuvės pirmavo, tačiau prieš pertrauką praleistas įvartis į rungtynes grąžino balansą. Visgi prieš antrą kėlinį buvo atlikti keitimai, kurie leido palaikyti tempą.

„Jokio skirtumo, kada pirmajame kėlinyje praleisti įvartį. Per pertrauką treneris atliko pirmuosius keitimus ir davė nurodymus įeinančioms žaidėjoms. Taip pat treneriai ragino nenustosti spausti varžovių ir siekti pergalės“, – pasakojo futbolininkė.

Pati L. Vaitukaitytė rungtynėse pasižymėjo dviem įvarčiais ir vienu rezultatyviu perdavimu, tačiau savo indėlio nesureikšmino ir akcentavo, kad komanda gali rungtyniauti dar geriau.

„Smagu pasižymėti, ypač lemiamu įvarčiu, tačiau mano asmeninės ambicijos nėra aukščiau komandos tikslų. Manau, kad komanda žaidė žemiau savo galimybių ribos – tikrai galime kur kas geriau ir tikiuosi, kad pavyks tai įrodyti prieš Latviją“, – teigė ji.

Prieš latves lietuvės jau žaidė praėjusią vasarą, kai Baltijos taurėje jas nugalėjo be didesnių sunkumų. Visgi antradienio rungtynėse lengvo pasivaikščiojimo lietuvės nesitiki ir laukia atkaklios kovos.

„Visų pirma manau, kad bus sunkiau nei vasarą, nes mūsų rinktinė yra nemenkai nukraujavusi – nėra Simonos Petravičienės, Rimantės Jonušaitės, Oksanos Imanalijevos ir Paulinos Sarkanaitės.

Antra, stebėjau latvių rungtynes šiame turnyre ir manau, kad jos į Turkiją atvyko geriau pasiruošusios nei į Baltijos taurę“, – teigė žaidėja.

Paklausta apie tai, kokias sąlygas rinktinė rado Turkijoje, futbolininkė išskyrė kiek nepalankias rungtynių ir treniruočių aikščių dangas.

„Gyvenimo sąlygos pakankamai geros, tačiau šiek tiek nuvylė treniruočių ir rungtynių aikštės. Jos yra per sausos, aikštėse yra nelygumų, kartais tai lemia techninį broką“, – akcentavo ji.