Dviženklė čempionių pergalė, Šiaulių SG-FA pakilo į 5 vietą

Moterų A lygos 12-asis turas lėmė reikšmingas turnyro permainas. Pergales šventė abi Šiaulių ekipos ir Vilniaus MFA „Žalgiris“.

„Gintra-Universitetas“ nestokoja geros nuotaikos įveikus UEFA Čempionų lygos atrankos etapą ir šiandien savo sirgalius palepino net 15 įvarčių. Titulą ginančios šiaulietės sutriuškino antrą vietą užimančią „Kauno Žalgirio“ ekipą, o Zenatha Coleman įmušė 9 įvarčius. Namibietės sąskaitoje – rekordiniai 52 įvarčiai Lietuvos čempionate.

Įspūdinga pergalė leido šiaulietėms įsirašyti 30-ąjį tašką turnyro lentelėje bei nutolti nuo kauniečių aštuoniais taškais. Čempionių įvarčių santykis tapo 108:3.

Iš paskutinės į penktą vietą pakilo Šiaulių SG-FA ekipa, kuri šiandien 2:1 įveikė Gargždų „Bangą“. Pirmame kėlinyje Tatjana Veržbickaja pasižymėjo dubliu. Po pertraukos Paulina Narbutaitė grąžino intrigą. 72 minutę viešnios liko be savo snaiperės Lijanos Gedminaitės, kuriai buvo parodyta antra geltona kortelė.

„Įmušus antrą įvartį šiek tiek ramiau buvo, bet negalėjom jaustis ramios, nes jau esam pasimokiusios, kad negalima per anksti atsipalaiduot. Gargždiškės kaip visad išėjo į aikštę kovingai nusiteikusios ir kovojo iki paskutinio švilpuko“, – pakomentavo T. Veržbickaja.

Šiaulių SG-FA komanda iškovojo septintąjį tašką bei vienu aplenkė Lietuvos merginų U17 rinktinę. Patirtas pralaimėjimas pristabdė gargždiškes, kurios su 12 taškų lieka ketvirtoje vietoje. Varžovių nesėkmė paranki Vilniaus MFA „Žalgirio“ ekipai, kuri įveikė merginų rinktinę 4:1 ir pelnė jau 18-ąjį tašką.

LFF stadione vyko atkakli kova, kurioje abi ekipos susikūrė geras progas pasižymėti. Visgi žalgirietės pasižymėjo geresne realizacija – 4:1. Ana Cheminava pasižymėjo dusyk, po kartą Barbara Antanovič, Erika Šupelytė, o merginų rinktinės vienintelį įvartį pelnė Judita Sabatauskaitė.

„Pastaruosiuose susitikimuose vis pritrūkdavo sėkmės ir grįždavome namo parsiveždamos apmaudžius pralaimėjimus. Šiandien labai norėjome ir tai tikrai matėsi aikštelėje. Visos krito, stojosi, kovojo! Tikėjomės rimtos kovos ir net šiek tiek bijojome savo priešininkių, nes šios vasarą turėjo rimtą pasiruošimą ir stebino savo rezultatais. Mes susitvarkėm psichologiškai ir su dideliu noru pagaliau pasiekėme tai, ko labai troškome“, – džiaugėsi „Žalgirio“ vartininkė Aistė Griciūtė.

Robertas Každanas/LFF.lt; fkgintra.lt nuotr.